transport miejski

Artykuły - Transport miejski (20)

 • Togetair 2021. Miliony na zielony transport, ale milion e-aut to marzenie

  Togetair 2021. Miliony na zielony transport, ale milion e-aut to marzenie

  ​Rozwój elektromobilności nie jest tak szybki, jak pierwotnie planowano. Po polskich drogach jeździ zaledwie 20 tys. samochodów elektrycznych. Gonimy nie tylko Norwegię i Niemcy, ale nawet Ukrainę, gdzie zrejestrowanych jest 50 tys. takich aut. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zamierza udzielać wsparcia na zielony transport publiczny, ale też na wymianę flot samochodowych i na infrastrukturę ładowania. Na samą budowę stacji ładowania planuje przeznaczyć 800 mln zł.
 • Gigant na europejskim rynku hulajnóg wchodzi do Polski

  Gigant na europejskim rynku hulajnóg wchodzi do Polski

  Do Polski wchodzi właśnie gigant na europejskim rynku hulajnóg. Wyższy bieg wrzucają również operatorzy aut na wynajem - informuje czwartkowa "Rzeczpospolita".
 • Jak bezpiecznie wypożyczyć auto?

  Jak bezpiecznie wypożyczyć auto?

  Jak wynika z raportu Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, krajowy segment Rent a Car dynamicznie rośnie, osiągając na koniec I półrocza 2019 r. wzrost na poziomie 7,8% r/r. W związku z tym, że usługa ta jest coraz bardziej powszechna, eksperci doradzają na co zwrócić szczególną uwagę podczas wynajmu auta, aby zminimalizować ryzyko niemiłych niespodzianek po zakończeniu usługi.
 • Ursus Bus idzie na sprzedaż

  Ursus Bus idzie na sprzedaż

  Ursus zawarł ze spółką PG Energy Capital Management, należącą do znanego menedżera Pawła Gricuka, warunkową umowę sprzedaży akcji spółki zależnej Ursus Bus za 34-34,5 mln zł - poinformował Ursus w komunikacie.
 • RPO: Parkingi stały się prawdziwą żyłą złota?

  RPO: Parkingi stały się prawdziwą żyłą złota?

  Pacjenci szpitali i ich bliscy zmuszeni są często płacić wysokie opłaty za postój na przyszpitalnych parkingach prowadzonych przez prywatnych przedsiębiorców, problem wymaga rozwiązania - podnosi Rzecznik Praw Obywatelskich w wystąpieniu do ministra zdrowia.
 • Elektryczne pojazdy przyszłością transportu w miastach

  Elektryczne pojazdy przyszłością transportu w miastach

  Rowery hybrydowe i elektryczne skutery to coraz bardziej popularna alternatywa dla samochodu. Pozwalają uniknąć miejskich korków, a jednocześnie są przyjazne dla środowiska. Elektryfikacja dotyczy również środków komunikacji miejskiej - coraz więcej samorządów stawia na autobusy zasilane prądem. Na polskich drogach wkrótce pojawią się też pierwsze elektryczne samochody dostawcze rodzimej produkcji.
 • Publiczna komunikacja autobusowa na skraju upadku

  Publiczna komunikacja autobusowa na skraju upadku

  W Polsce transport publiczny poza dużymi miastami, szczególnie tam, gdzie nie dociera kolej, a także na terenach wiejskich, przeżywa głęboki kryzys. Z dawnej sieci PKS zlikwidowano już połowę tras. Do 20 proc. polskich wsi nie dociera jakikolwiek transport publiczny, a do wielu pozostałych nie więcej niż 2 autobusy dziennie - alarmują organizacje pozarządowe.
 • Solaris nabrał wody w usta?

  Solaris nabrał wody w usta?

  Wielkopolski producent autobusów i tramwajów, Solaris Bus & Coach nie odnosi się na razie oficjalnie do informacji o rozważanej sprzedaży pakietu 100 proc. udziałów w spółce. O tym, że taką możliwość rozważają właściciele, napisał we wtorek "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Polskę czeka autobusowa rewolucja

  Polskę czeka autobusowa rewolucja

  3,5 tys. nowych autobusów na paliwa alternatywne ma wyjechać na ulice polskich miast w perspektywie najbliższych 10 lat. Obecnie w kraju eksploatowanych jest ok. 90 autobusów elektrycznych oraz ok. 350 autobusów na gaz CNG, a kolejne ok. 180 pojazdów z napędem alternatywnym zostało zamówionych - wynika z raportu "Paliwa alternatywne w komunikacji miejskiej".

Filmy - Transport miejski (1)