transplantologia

Artykuły - Transplantologia (44)

Filmy - Transplantologia (3)

  • Bogumiła Król o pracy koordynatora transplantacji

    Bogumiła Król to koordynator transplantacji ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Logistyka przeszczepów pod ogromną presją czasu to jej codzienność. Jak wygląda jej praca? Czy udaje jej się powstrzymywać emocje? (Dzień Dobry TVN/x-news)
  • Koordynatorzy transplantacyjni. Cisi bohaterowie przeszczepów

    Na czym polega praca koordynatorów transplantacyjnych? Powiedziała o tym w "Dzień Dobry TVN" Bogumiła Król, koordynator transplantacji ze Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. - Nie przedłużam życia na miesiąc, dwa tylko na lata, więc jest o co walczyć - zaznaczyła. - Nasza praca to praca w szpitalu, w którym rozpoznajemy szansę na potencjalne pobranie narządów i uratowanie wielu pacjentów - powiedziała w studiu programu Jolanta Mayer, anestezjolog i szpitalny koordynator transplantacyjny. Kiedy zostaje stwierdzona śmierć mózgu? (Dzień Dobry TVN/c-news)
  • Bardzo ważny apel WOŚP: Ofiarujcie swoje organy!

    Profesor Bohdan Maruszewski, członek Zarządu Fundacji WOŚP, podczas konferencji prasowej wystosował do Polaków bardzo ważny apel. - Będziemy kierować do Polaków apel, żeby byli hojni, ofiarując po śmierci swoje orany, żebyśmy mogli wykonywać większe ilości przeszczepów - tłumaczy lekarz.