transakcje

Artykuły - Transakcje (41)

Filmy - Transakcje (10)

 • Duży popyt na ubezpieczenia transakcyjne

  Ubezpieczenia wspierające transakcje fuzji i przejęć cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Ubezpieczyciele są coraz bardziej elastyczni, pomimo że szkodowość rośnie. Stawki za ubezpieczenie ciągle jednak maleją, co pokazuje, że szkodowość wciąż nie ma tak dużego wpływu na cenę polisy. Rynek ubezpieczeń transakcyjnych wciąż jest niszowy, jednak mocno rośnie i aktualnie w EMEA liczy ponad 25 ubezpieczycieli, a duża konkurencja wpływa na ceny i zakres ochrony polis jedynie pozytywnie.
 • Banki muszą ujawniać nasze transakcje, teraz grożą im wysokie kary finansowe

  Informacje i wszystkich naszych przelewach na rachunkach bankowych stały się dostępne i nie tylko dla rządowej administracji skarbowej. Są już gromadzone i analizowane w systemie STIR, a banki ponosić będą wysokie kary, jeżeli ich nie przekażą.
 • Fiskus blokuje konta bankowe

  STIR to system gromadzenia i analizy danych o transakcjach dokonywanych za pośrednictwem wszystkich rachunków bankowych w kraju i przekazywania ich wielu różnym organom państwowym: szef KAS, ale też ABW, CBA, Agencji Wywiadu.
 • Najbardziej ryzykowne transakcje w biznesie

  W Polsce co roku kupowanych jest 200-300 firm i łączonych później z innymi. Właścicele firm i ich menedżerowie, gdy kupują firmy, decydują się na olbrzymie ryzyko. Większość takich transakcji kończy się katastrofą, ale te nieliczne przynoszą olbrzymi sukces finansowy, tak wynika ze światowych statystyk. W Polsce jest tak samo. Jakie są przyczyny porażek? Jakie były słynne katastrofy przy transakcjach fuzji i przejęć (M&A)? O tym mówi w rozmowie z MarketNews24 Maciej Krzekotowski, dyrektor Działu Konsultingu w Crowe Horwath.