tramwaje

Artykuły - Tramwaje (31)

Filmy - Tramwaje (3)

  • Dlaczego ludzie nie uważają na torach? Motorniczy nagrywa „tramwajowe zombie”

    Bartosz Grzegolec walczy z „tramwajowymi zombie”. Motorniczy nagrywa i publikuje w sieci filmiki, na których widać, jak piesi stwarzają sytuacje zagrażające życiu zarówno ich, jak i pasażerów. Z czego najczęściej wynikają takie sytuacje? (Dzień Dobry TVN/x-news)
  • Z tej metropolii znikną tramwaje?

    Oblegany środek transportu, a dla niektórych nawet symbol lokalnej kultury już wkrótce może zniknąć z ulic Hongkongu. Niedługo okaże się, czy ten zasłużony dla mieszkańców środek lokomocji zniknie z centrum miasta, aby poprawić płynność ruchu. Mieszkańcy sprzeciwiają się likwidacji tej ponad stuletniej sieci komunikacyjnej. – To ważny symbol Hongkongu. Nie można mówić, że jest stary, niepotrzebny i blokuje ruch – mówi jeden z mieszkańców miasta. Wydaje się jednak, że metro całkowicie wyprze tu mieście kultowe tramwaje.
  • Bydgoska PESA podbija rynki zagraniczne

    Bydgoska PESA zdobywa zagraniczne rynki. Producent spodziewa się wygranej w przetargu na tramwaje w stolicy Bułgarii. Liczy też na kontrakty na dostawę pojazdów szynowych we Włoszech, gdzie już w trzech regionach jeździ ponad 40 pociągów bydgoskiej produkcji. - Dzisiaj mamy na rynku całkowitym, czyli i taboru kolejowego, i taboru tramwajowego duży wzrost zapotrzebowania, związane jest to z końcówką środków unijnych. Niestety jest to trochę chaotyczna kumulacja zamówień, w związku z tym bardzo mocno pracujemy nad rynkami zagranicznymi - deklaruje Robert Świechowicz, członek zarządu PESA Bydgoszcz S.A. w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria.