Biznes - tragedia

Artykuły - Tragedia (17)

 • Pomór świń w Polsce: Jest tragedia

  Pomór świń w Polsce: Jest tragedia

  Afrykański pomór świń po raz pierwszy w historii dotarł do Polski. Chociaż wirus ASF nie jest groźny dla człowieka, może okazać się zabójczy dla branży mięsnej. Jak zauważa Piotr Ziemann ze Stowarzyszenia Rzeźników i Wędliniarzy RP - w tej chwili cały świat jest zamknięty na polską wieprzowinę.
 • Tragedia legendy kina - brakuje 4 miliardów!

  Tragedia legendy kina - brakuje 4 miliardów!

  Legendarne hollywoodzkie studio filmowe - Metro Goldwyn Mayer - chce ratować się w sądzie przed ponad 100 wierzycielami. Jest im winne 4 mld USD. Możliwy jest jego upadek. Nie kręci się tam teraz żadnego filmu...
 • Polskę czeka w 2060 r. tragedia

  Polskę czeka w 2060 r. tragedia

  Jeśli nic się nie zmieni, polskie firmy czeka kolejny kryzys. Tym razem na rynku pracy - ostrzegają Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej i apelują do rządzących o działanie.
 • Sobotnia katastrofa bez wpływu na ratingi Polski

  Sobotnia katastrofa bez wpływu na ratingi Polski

  Sobotnia katastrofa lotnicza nie wpłynie na stan polskiej gospodarki ani na perspektywy ratingów polskiego długu - oceniają analitycy agencji ratingowych.
 • Tragedia a złoty

  Tragedia a złoty

  Sobotnia katastrofa prezydenckiego samolotu w Smoleńsku, w której zginęli m.in. prezydent, szef Narodowego Banku Polskiego, dowództwo Polskiego Wojska oraz politycy z pierwszych stron gazet, jakkolwiek jest tragedią narodową, nie będzie mieć wpływu na polską gospodarkę. Nie powinna też mieć istotnego wpływu na sytuację na giełdzie, rynku długu i na notowania złotego.
 • Reakcja na tragedię będzie spokojna

  Reakcja na tragedię będzie spokojna

  Minister z Kancelarii Premiera Michał Boni zapewnił w niedzielę na konferencji prasowej, że rząd jest w stałym kontakcie z zarządem NBP i nie widzi żadnych zagrożeń dla polskiej gospodarki.
 • Nie ma podstaw do ataku na złotego

  Nie ma podstaw do ataku na złotego

  Nawet jeżeli ze względu na zmianę na stanowisku prezesa NBP doszłoby do ataku spekulacyjnego na polską walutę, to zachwianie kursu nie powinno być duże, ani długotrwałe - uważają eksperci, z którymi rozmawiała w sobotę PAP.
 • 3,80 za euro to nie żadna tragedia

  3,80 za euro to nie żadna tragedia

  Możliwe, że w perspektywie roku nie będzie potrzeby podnoszenia stóp procentowych, gdyż sytuacja nie jest klarowna - powiedział Andrzej Bratkowski z RPP.
 • Tragedia po 2010 r.

  Tragedia po 2010 r.

  Stowarzyszenie Dystrybutorów Części Motoryzacyjnych (SDCM) domaga się od producentów aut równego dostępu do informacji technicznych dla autoryzowanych i nieautoryzowanych warsztatów. Byt wielu niezależnych warsztatów w Polsce może być zagrożony.
 • Rodaku! Tragedia

  Rodaku! Tragedia

  Rok temu bochenek chleba kosztował 2 zł, teraz już 2,5 a za kilka tygodni będzie kosztować 3 zł. Kostka masła zdrożała z 4,5 zł do 5,5 zł. Kilogram cukru tylko w ciągu ostatniego miesiąca skoczył z 1,9 zł do 2,5. Kiedy to się skończy? Nie w najbliższym czasie.