trafalgar square

Artykuły - Trafalgar square (16)

 • Zielony labirynt wyrósł na Trafalgar Square

  Zielony labirynt wyrósł na Trafalgar Square

  Na placu Trafalgar Square w Londynie pojawił się, i pozostanie tam do 6 sierpnia, wielki zielony labirynt, a mieszkańcy i goście stolicy zachęcani są, by się w nim zagubić.
 • Wielki okręt w butelce stanął na Trafalgar Square

  Wielki okręt w butelce stanął na Trafalgar Square

  Na londyńskim Trafalgar Square do pomnika Horatio Nelsona dołączyła w poniedziałek wielka replika okrętu admirała - HMS Victory. Ponad dwumetrowy model żaglowca umieszczony w butelce to dzieło Yinki Shonibare. Na placu stać będzie 18 miesięcy.
 • Relacja z Krakowa na Trafalgar Square

  Relacja z Krakowa na Trafalgar Square

  Około 7 tys. Polaków obejrzało na telebimie ustawionym na Trafalgar Square transmisję z uroczystości pogrzebowych prezydenckiej pary w Krakowie.
 • Pożegnanie Prezydenta RP na Trafalgar Square

  Pożegnanie Prezydenta RP na Trafalgar Square

  O godzinie 12.00 na Trafalgar Square rozpoczęła się transmisja uroczystości pogrzebowych Marii i Lecha Kaczyńskich w Krakowie.
 • Spędzą godzinę na siedmiometrowym cokole

  Spędzą godzinę na siedmiometrowym cokole

  Pusty cokół na Trafalgar Square w Londynie będzie miejscem niecodziennego happeningu. Ujawniono, że od lipca do października prawie dwa i pół tysiąca osób spędzi na nim dokładnie po godzinie. W ten sposób będą mogli stać się dziełem sztuki.
 • Livingstone za polskim festiwalem na Trafalgar Square

  Livingstone za polskim festiwalem na Trafalgar Square

  Ubiegający się o trzecią kadencję na stanowisku burmistrza Londynu, kandydat Partii Pracy Ken Livingstone poparł w niedzielę ideę organizowania corocznego polskiego festiwalu na Trafalgar Square w dniu 3 maja, począwszy od 2009 roku.
 • Brytyjscy muzycy przeciwko faszyzmowi

  Brytyjscy muzycy przeciwko faszyzmowi

  Brytyjscy alternatywni i hiphopowi wykonawcy wystąpią w sobotę, 29 kwietnia, na londyńskim Trafalgar Square na koncercie będącym częścią kampanii antyfaszystowskiej. Udział w tym wydarzeniu zapowiedzieli też brytyjscy politycy.
 • Lodowa cerkiew

  Lodowa kopia cerkwi Wasyla Błogosławionego z Placu Czerwonego w Moskwie stanie wkrótce na londyńskim Trafalgar Square. Budowla będzie miała wysokość 3,5 metra i zostanie wzniesiona w związku z festiwalem pod nazwą "Rosyjska zima na Trafalgar Square".
 • Koncert dla weteranów wojny

  Koncert dla weteranów wojny

  W niedzielę, 8 maja, na Trafalgar Square w Londynie odbył się koncert dla uczczenia 60. rocznicy zakończenia II wojny światowej. Dla 15 tysięcy widzów i weteranów walk zaśpiewali m.in. sir Cliff Richard, Katie Melua i zwycięzca brytyjskiego "Idola" Will Young.
 • Pancerni Pet Shop Boys

  Pancerni Pet Shop Boys

  Nie sprawdziły się obawy tanecznego duetu Pet Shop Boys i publiczność dopisała na ich koncercie w niedzielę, 12 września, na londyńskim placu Trafalgar Square. Muzycy obawiali się, że pogoda zniechęci widzów do zobaczenia legendarnego niemego filmu "Pancernik Potiomkin" z akompaniamentem ich muzyki.