trądzik

Artykuły - Trądzik (25)

 • Uporczywy trądzik, egzema, żylaki? Pomoże jedna roślina!

  Uporczywy trądzik, egzema, żylaki? Pomoże jedna roślina!

  Aby uporać się z dokuczliwymi dolegliwościami skórnymi, zwróćmy się w kierunku natury. Rośliny okazują się bowiem często najskuteczniejszym lekarstwem. Jeśli borykamy się z trądzikiem, egzemą lub cierpimy na żylaki, warto zapoznać się z właściwościami oczaru wirginijskiego.
 • Kwas azelainowy - wyleczy trądzik, zahamuje łysienie

  Kwas azelainowy - wyleczy trądzik, zahamuje łysienie

  Choć w branży urodowej nie cieszy się zbyt dużą popularnością, dermatolodzy doceniają jego wszechstronne działanie i skuteczność w zwalczaniu dokuczliwych skórnych dolegliwości. Kwas azelainowy pomoże nam wyleczyć trądzik różowaty, oczyścić skórę z toksyn, a nawet zniwelować wypadanie włosów.
 • Jak pozbyć się trądziku? Nowe ustalenia badaczy

  Jak pozbyć się trądziku? Nowe ustalenia badaczy

  Do ciekawych wniosków doszli autorzy pewnego badania. Okazało się, że aby dbanie o cerę było skuteczne i przy okazji poprawiło nastrój, powinno składać się z trzech istotnych etapów. To zagwarantuje nie tylko zniknięcie wyprysków, ale i braku pewności siebie.
 • Co jeść, aby nie mieć trądziku?

  Co jeść, aby nie mieć trądziku?

  Na kondycję skóry wpływ ma szereg czynników – m.in. dieta. Jeśli dokuczają nam pojawiające się znienacka niedoskonałości cery, warto wzbogacić swój jadłospis o produkty, które dostarczą niezbędnych witamin i minerałów oraz zapobiegną powstawaniu wywołujących wypryski stanów zapalnych.
 • Jak skutecznie zlikwidować trądzik?

  Jak skutecznie zlikwidować trądzik?

  Pojawiające się na twarzy niedoskonałości to jeden z najbardziej dokuczliwych urodowych problemów. Choć niewłaściwa pielęgnacja ma duży udział w pogarszaniu się kondycji cery, przyczyn powstawania trądziku jest więcej. Warto baczniej przyjrzeć się swojej diecie oraz higienie snu.
 • Najważniejsze nawyki w pielęgnacji skóry trądzikowej

  Najważniejsze nawyki w pielęgnacji skóry trądzikowej

  Pielęgnacja cery trądzikowej znacząco różni się od pielęgnacji skóry suchej czy normalnej. Warto wiedzieć, że trądzik pospolity jest chorobą przewlekłą, której leczenie wymaga czasu, sumienności oraz odpowiedniego doboru kosmetyków. Pielęgnacja w przypadku skóry trądzikowej jest kluczowa i może wpływać nie tylko na przebieg leczenia, ale również powstawanie nowych zmian na skórze.
 • Instagramerka zwalczyła trądzik naturalną metodą

  Instagramerka zwalczyła trądzik naturalną metodą

  Trądzik może być prawdziwą zmorą nie tylko nastolatków, ale także dorosłych. Zanieczyszczenia powietrza, stres, używki i przetworzona żywność często pogłębiają problem.
 • Trądzik – choroba nie tylko dojrzewającej młodzieży

  Trądzik – choroba nie tylko dojrzewającej młodzieży

  U mieszkańców Paragwaju czy Papui Nowej Gwinei nie spotyka się trądziku. W krajach rozwiniętych choruje na niego ponad 80 proc. osób między 12. a 24. rokiem życia. Ale średnia wieku osób zgłaszających się do lekarza z powodu ropnych krost rośnie.
 • Trądzik – nie tylko młodzieńczy

  Trądzik – nie tylko młodzieńczy

  Dlaczego osoby, które dawno zakończyły okres dojrzewania wciąż nagminnie borykają się z niedoskonałościami skóry twarzy? W trzeciej czy czwartej dekadzie życia bardziej naturalne wydawać by się mogły zmarszczki niż pryszcze czy zaskórniki.
 • Cera bez skazy

  Cera bez skazy

  Niedoskonałości cery, wypryski, krostki, zaskórniki to zmora nie tylko nastolatek.

Filmy - Trądzik (7)

 • Krzysztof Gojdź daje rady na trądzik: Absolutnie nie polecam antybiotyków

  Krzysztof Gojdź jest jednym z najbardziej znanych lekarzy medycyny estetycznej w Polsce. Aktualnie mieszka w Stanach Zjednoczonych i tam rozwija swoją karierę. Specjalista udzielił kilku porad, jak walczyć z trądzikiem i rumieniem różowatym. - Nie polecam antybiotyków. Polecam metody BBL, gdzie możemy pozamykać naczynka. Ja w swojej praktyce wyleczyłem setki trądzików bez antybiotyków, ale trzeba się znać - powiedział. (przeAmbitni.pl/x-news)
 • Po powrocie z lotniska zauważasz zmiany na skórze?

  Po powrocie z urlopu spodziewamy się, że będziemy wyglądać pięknie, a skóra będzie wręcz promieniować zdrowiem. Podróżujący samolotami do bardziej odległych miejsc mogą jednak być niemile zaskoczeni. Po kilka godzinach na skórze mogą pojawić się brzydkie wypryski i zaczerwienienia. Skąd się bierze samolotowy trądzik?
 • Pięć domowych sposobów na trądzik. Wszystkie produkty znajdziesz w swojej kuchni

  Przyczyn powstawania trądziku jest wiele. Od nieprawidłowej pracy gruczołów łojowych, przez hormony, stres czy złą dietę. Jak sobie jednak z nim poradzić? Tym, którzy nie mają funduszy na kosztowne zabiegi czy kosmetyki, proponujemy wypróbowanie domowych sposobów na poradzenie sobie z pryszczami. Produkty, które działają antybakteryjnie, każdy z nas znajdzie w swojej kuchni. Zrób pierwszy, naturalny krok do pięknej cery! (Agencja TVN/x-news) Zdjęcia pochodzą z bazy x-bank gallery.
 • Jak skutecznie walczyć z trądzikiem?

  Trądzik jest skutkiem nadprodukcji łoju w skórze. Przyczyny dolegliwości są różne: od zaburzeń hormonalnych po stres. Leczenie natomiast jest procesem długotrwałym. Osoby dotknięte trądzikiem często borykają się również z problemami natury psychologicznej. Nie potrafią nawiązać nowych kontaktów, nie akceptują siebie i wstydzą się swojego wyglądu. W studiu „Dzień Dobry TVN” specjaliści opowiedzieli o przyczynach trądziku i jego leczeniu. Jakie są rodzaje trądziku i która terapia ma największe powodzenie? (Dzień Dobry TVN/x-news)