trąba powietrzna

Artykuły - Trąba powietrzna (28)

Filmy - Trąba powietrzna (13)

 • Co to jest trąba powietrzna?

  Trąba powietrzna to zjawisko pogodowe, w którym dochodzi do zderzenia dwóch mas powietrza o różnej temperaturze. Przyjmuje ono formę leja, gdy ciśnienie w wirze się obniża. Lej staje się widoczny dzięki parze wodnej oraz zebranemu z ziemi kurzowi, pyłom i innym odłamkom.
 • "To jest niesamowite". Golfista nagrał nadciągającą trąbę powietrzną

  Nie takiego zakończenia gry spodziewali się golfiści z McCook w amerykańskim stanie Nebraska. Jeden z mężczyzn nagrał nadciągającą szalejącą w pobliżu trąbę powietrzną. - To jest niesamowite! - możemy usłyszeć na nagraniu. (STORYFUL/x-news)
 • Przerażające zjawisko pogodowe w oku kamery

  Przerażające nagranie opublikował Amerykanin Daniel Warren, który prowadził samochód na autostradzie w Luizjanie. Był on świadkiem trąby powietrznej przechodzącej tuż przy drodze łączącej miejscowości Marthaville i Campti. (STORYFUL/x-news)
 • Trąba powietrzna przeszła tuż przed jego samochodem

  Kierowca nagrał trąbę powietrzną uformowaną przez tornado, które nawiedziło stan Iowa. Autor filmu był wyraźnie poruszony tym, co widzi. Trąba przeszła nad drogą tuż przed nim. Fragmenty zerwanych dachów i uszkodzonych budynków wirowały w powietrzu, a niebo było niemal czarne od gęstych, burzowych chmur. Na końcu filmu kierowca zatrzymuje się koło niewielkiej miejscowości Valeria, nad którą przeszło tornado, by sprawdzić, czy nikomu nic się nie stało. (STORYFUL/x-news)