Toyota Prius

Artykuły - Toyota Prius (36)

 • Pierwszy samochód hybrydowy na etanol

  Pierwszy samochód hybrydowy na etanol

  Toyota zaprezentowała w Sao Paulo w Brazylii pierwszy prototypowy samochód hybrydowy zasilany zarówno benzyną, jak i alternatywnymi paliwami, takimi jak etanol.
 • Nowa Toyota Prius od środka

  Nowa Toyota Prius od środka

  Wiosną do salonów Toyoty w Polsce trafiła czwarta generacja modelu Prius. Nowy samochód zwraca już z daleka dynamiczną sylwetką, a z bliska jest jeszcze ciekawszy.
 • Toyota Prius z bateriami słonecznymi

  Toyota Prius z bateriami słonecznymi

  Pod koniec roku zadebiutuje Toyota Prius Plug-in Hybrid, druga generacja jedynej hybrydy Toyoty ładowanej z gniazdka. W cenniku nowego modelu znajdą się panele fotowoltaiczne, które ograniczą zużycie paliwa o kolejne 10 %.
 • Toyota Prius po raz pierwszy pociągnie przyczepę

  Toyota Prius po raz pierwszy pociągnie przyczepę

  Pierwszy raz w liczącej już 19 lat historii Toyoty Prius model - uznawany powszechnie za ojca współczesnej mody na samochody hybrydowe - przystosowany został do ciągnięcia przyczep.
 • Toyota Prius - na ile ważna jest aerodynamika?

  Toyota Prius - na ile ważna jest aerodynamika?

  Toyota Prius czwartej generacji już na pierwszy rzut oka zwraca uwagę swą aerodynamiczną sylwetką. I nie jest to tylko subiektywne wrażenie, ponieważ dzięki starannemu zoptymalizowaniu kształtów nadwozia projektantom Priusa udało się znacznie zmniejszyć opór powietrza podczas jazdy, co przyczynia się do wyjątkowo niskiego zużycia paliwa.
 • Toyota Prius Plug-in - zaskakująco zmieniona

  Toyota Prius Plug-in - zaskakująco zmieniona

  Podczas targów New York International Motor Show 2016 Toyota pokazała Priusa Plug-in Hybrid drugiej generacji. Samochód bardzo różni się od Priusa, który niedawno debiutował na rynku.
 • Toyota Prius niebawem zadebiutuje w nowej wersji

  Toyota Prius niebawem zadebiutuje w nowej wersji

  Już za tydzień, podczas Salonu Samochodowego w Nowym Jorku Toyota zaprezentuje nowy model z rodziny Priusa. Toyota ujawniła właśnie pierwsze zdjęcie, które prezentuje prawdopodobnie tył auta z mocno zarysowanymi światłami i wyrazistym spojlerem.
 • Toyota Prius IV – poznaliśmy polskie ceny

  Toyota Prius IV – poznaliśmy polskie ceny

  Najnowsza generacja hybrydowej Toyoty nie jest tania, ale za to bardzo bogato wyposażona.
 • Niewiarygodne. Jak wiele szkód powstaje na parkingach?

  Niewiarygodne. Jak wiele szkód powstaje na parkingach?

  Według badań, na które powołuje się Toyota, 30 proc. uszkodzeń pojazdów powstaje na parkingach - np. przy przypadkowym wciśnięciem gazu, niedostrzeżeniem przez kierowcę małych przeszkód czy też niewykryciem ich przez konwencjonalne systemy bezpieczeństwa.
 • Toyota Prius GT300. Z V8 pod maską!

  Toyota Prius GT300. Z V8 pod maską!

  Kilka dni temu w Tokio zakończył się zrzeszający fanów tuningu salon motoryzacyjny. Jedną z gwiazd imprezy była... wyścigowa Toyota Prius.