toyot

Artykuły - Toyot (31)

 • Toyota rozważa wejście na rynek samochodów elektrycznych do 2020 r.

  Toyota rozważa wejście na rynek samochodów elektrycznych do 2020 r.

  Koncern motoryzacyjny Toyota rozważa wejście na rynek samochodów elektrycznych i rozpoczęcie produkcji tego typu pojazdów do 2020 roku - poinformowała w poniedziałek agencja prasowa Kyodo powołując się na źródła wewnątrz firmy.
 • Toyota zainwestuje w Polsce kolejne miliony

  Toyota zainwestuje w Polsce kolejne miliony

  - Nowe inwestycje Toyoty w Polsce stają się faktem. Japończycy wydadzą na nowe projekty ok. 650 mln złotych i tym samym zwiększą zaangażowanie w Polsce do ponad miliarda euro. Kolejne inwestycje w sektorze samochodowym udało się przyciągnąć do Polski. Jest to ważna dla nas inwestycja - powiedział podczas konferencji wicepremier Mateusz Morawiecki.
 • Toyota będzie handlowała cukrem

  Japoński koncern Toyota Tsusho Corp. zamierza uruchomić w przyszłym roku biuro specjalizujące się w handlu cukrem poinformowała Fundacja Programów Pomocy dla Rolnictwa (FAMMU/FAPA) powołując się na agencję Reuters.
 • Nikkei zyskał, ale Toyota po zakończeniu sesji ogłosiła spadek sprzedaży

  Toyota Motor Corp. opublikowała prognozy na rok 2012, które wskazują na spadek sprzedaży. W wyniku trzęsienia ziemi spółka doświadczyła zaburzenia pracy łańcucha dostaw i zaopatrzenia. Oczekuje się, że w okresie od 1 kwietnia 2011 do końca marca 2012 roku wynik operacyjny wyniesie 300 mld jenów, a wynik na poziomie netto spadnie do 280 mld jenów .
 • Nikkei zyskał dzięki pozytywnym wieściom od Toyoty

  Dzisiejsze notowania indeks Nikkei225 zakończył wzrostem, gdy inwestorzy otrzymali dobre wieści od Toyoty. Główny indeks japoński wzrósł o 0,25 proc. do poziomu 9818,76 pkt.
 • Toyota otrzymała kolejny cios

  Toyota otrzymała kolejny cios

  Koncern Toyota Motor Corp. podjał we wtorek decyzję o czasowym wstrzymaniu sprzedaży w USA modelu Lexus GX 460 po tym jak magazyn konsumentów "Consumer Reports" postawił pod znakiem zapytania jego zdolności trakcyjne. Pismo ostrzegło swych czytelników przed kupowaniem tych samochodów.
 • Prezes Toyoty będzie się tłumaczył

  Prezes Toyoty będzie się tłumaczył

  Prezes koncernu Toyota, Akio Toyoda, zapowiedział w czwartek, że wystąpi w przyszłym tygodniu przed komisją Izby Reprezentantów Kongresu aby wyjaśnić przyczyny i okoliczności wycofania do naprawy dużej ilości samochodów tego koncernu.
 • Problemy Toyoty szkodzą notowaniom złotego

  Czwartek przynosi dość pokaźne osłabienie złotego w relacji do głównych walut. Jeszcze na początku handlu polską walutą w Europie notowania pary EURPLN oscylowały w okolicach 4,00. O godzinie 15.30 jest to już powyżej 4,04.
 • Amerykańscy pracownicy Toyoty obawiają się zwolnień

  50 tysięcy miejsc pracy zagrożonych w Stanach Zjednoczonych po decyzji Toyoty dotyczącej wstrzymania sprzedaży ośmiu modeli samochodów. 1 lutego czasowo zakończona ma zostać również produkcja w USA.
 • Coraz lepsza sytuacja Toyoty

  Toyota w III kwartale powróciła do generowania zysków sugerując możliwość zmniejszenia prognozy straty za cały rok.