towarowy

Artykuły - Towarowy (78)

 • Punktualność pociągów towarowych coraz gorsza

  Punktualność pociągów towarowych coraz gorsza

  Średni czas opóźnień pociągów towarowych w III kwartale tego roku wzrósł do blisko 10 godzin - wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Urząd Transportu Kolejowego (UTK).
 • Pierwszy pociąg towarowy z Wielkiej Brytanii dotarł do Chin

  Pierwszy pociąg towarowy z Wielkiej Brytanii dotarł do Chin

  Po prawie trzech tygodniach pierwszy pociąg towarowy z Wielkiej Brytanii do Chin dotarł w sobotę do celu podróży, miasta Yiwu na wschodzie kraju. Stanowi to element chińskiej inicjatywy gospodarczej "Pasa i Szlaku".
 • Pierwszy pociąg towarowy wyruszył do Chin spod Londynu

  Pierwszy pociąg towarowy wyruszył do Chin spod Londynu

  Pierwszy pociąg towarowy z Wielkiej Brytanii do Chin wyruszył z podlondyńskiego Stanford-Le-Hope. Podróż do miasta Yiwu we wschodnich Chinach ma trwać trzy tygodnie, pociąg przemierzy 12 tys. km. Trasa połączenia wiedzie m.in. przez Polskę.
 • FoodCare właścicielem znaku towarowego TIGER?

  FoodCare właścicielem znaku towarowego TIGER?

  Urząd Patentowy potwierdził wcześniejsze prawa firmy FoodCare sp. z o.o. do znaku towarowego z elementem TIGER. W wyniku decyzji Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej z 5 sierpnia 2015 roku pierwszeństwo do znaku towarowego z elementem TIGER tj. do BLACK TIGER i WILD TIGER na terytorium Polski dla napojów bezalkoholowych przysługuje firmie Foodcare Sp. z o.o. - jednemu z wiodących producentów branży spożywczej w Polsce. Decyzje te są ostateczne i wykonalne. To stanowisko spółki FoodCare. Grupa Maspex z Wadowic jest zupełnie innego zdania.
 • Sprawa Domu Towarowego Braci Jabłkowskich znów w sądzie

  Sprawa Domu Towarowego Braci Jabłkowskich znów w sądzie

  Dom Towarowy przy ul. Brackiej 25 w Warszawie jest własnością spółki Bracia Jabłkowscy, bo tak wynika z wpisu w księdze wieczystej - orzekł w czwartek Sąd Apelacyjny w Warszawie. Dodał, że jeżeli spółka Traffic Club uważa inaczej, to musi tego dowieść.
 • USA: Prywatny statek towarowy gotowy do startu na ISS

  W niedzielę o godz. 20.35 (czasu miejscowego) ma wystartować z przylądka Canaveral, na Florydzie, rakieta z kapsułą towarową Dragon z zaopatrzeniem dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).
 • Fala wzrostu cen towarów trwa mimo ryzyka korekty

  Fala wzrostu cen towarów trwa mimo ryzyka korekty

  Globalne rynki, w tym rynek towarowy, nadal skupiają się na implikacjach od dawna oczekiwanej drugiej rundy quantitative easing, którą ma ogłosić Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych. Inwestorzy zaczynają dostrzegać mające nastąpić po niej osłabienie dolara sprawiają, że rynek zaczyna oczekiwać wyższej inflacji.
 • Rozliczanie rabatów w przychodach i kosztach przedsiębiorcy

  Przedsiębiorcy używają różnych sposobów, aby zdobyć i utrzymać kontrahentów. Jednym z częściej stosowanych jest rabat finansowy bądź towarowy. Jego wystąpienie wywołuje określone skutki podatkowe zarówno po stronie przedsiębiorcy, który go udzielił, jak i tego, który go otrzymał.
 • Zbycie aktywów znacznej wartości.

  Raport bieżący nr 20/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd spółki Karen S.A. z siedzibą w Warszawie wpisanej do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000079667, na podstawie §5 ust. 1 pkt 1 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymaganych p
 • Nabycie aktywów znacznej wartości.

  Raport bieżący nr 26/2010Podstawa prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zarząd spółki Komputronik S.A. z siedzibą w Poznaniu wpisanej do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem 0000270885, na podstawie §5 ust. 1 pkt 1 Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 lutego 2009 r. w sprawie informacji bieżących i okresowych przekazywanych przez emitentów papierów wartościowych oraz warunków uznawania za równoważne informacji wymagan