towarowy

Artykuły - Towarowy (23)

 • Punktualność pociągów towarowych coraz gorsza

  Punktualność pociągów towarowych coraz gorsza

  Średni czas opóźnień pociągów towarowych w III kwartale tego roku wzrósł do blisko 10 godzin - wynika z najnowszych danych opublikowanych przez Urząd Transportu Kolejowego (UTK).
 • Pierwszy pociąg towarowy z Wielkiej Brytanii dotarł do Chin

  Pierwszy pociąg towarowy z Wielkiej Brytanii dotarł do Chin

  Po prawie trzech tygodniach pierwszy pociąg towarowy z Wielkiej Brytanii do Chin dotarł w sobotę do celu podróży, miasta Yiwu na wschodzie kraju. Stanowi to element chińskiej inicjatywy gospodarczej "Pasa i Szlaku".
 • Pierwszy pociąg towarowy wyruszył do Chin spod Londynu

  Pierwszy pociąg towarowy wyruszył do Chin spod Londynu

  Pierwszy pociąg towarowy z Wielkiej Brytanii do Chin wyruszył z podlondyńskiego Stanford-Le-Hope. Podróż do miasta Yiwu we wschodnich Chinach ma trwać trzy tygodnie, pociąg przemierzy 12 tys. km. Trasa połączenia wiedzie m.in. przez Polskę.
 • FoodCare właścicielem znaku towarowego TIGER?

  FoodCare właścicielem znaku towarowego TIGER?

  Urząd Patentowy potwierdził wcześniejsze prawa firmy FoodCare sp. z o.o. do znaku towarowego z elementem TIGER. W wyniku decyzji Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej z 5 sierpnia 2015 roku pierwszeństwo do znaku towarowego z elementem TIGER tj. do BLACK TIGER i WILD TIGER na terytorium Polski dla napojów bezalkoholowych przysługuje firmie Foodcare Sp. z o.o. - jednemu z wiodących producentów branży spożywczej w Polsce. Decyzje te są ostateczne i wykonalne. To stanowisko spółki FoodCare. Grupa Maspex z Wadowic jest zupełnie innego zdania.
 • Sprawa Domu Towarowego Braci Jabłkowskich znów w sądzie

  Sprawa Domu Towarowego Braci Jabłkowskich znów w sądzie

  Dom Towarowy przy ul. Brackiej 25 w Warszawie jest własnością spółki Bracia Jabłkowscy, bo tak wynika z wpisu w księdze wieczystej - orzekł w czwartek Sąd Apelacyjny w Warszawie. Dodał, że jeżeli spółka Traffic Club uważa inaczej, to musi tego dowieść.
 • USA: Prywatny statek towarowy gotowy do startu na ISS

  W niedzielę o godz. 20.35 (czasu miejscowego) ma wystartować z przylądka Canaveral, na Florydzie, rakieta z kapsułą towarową Dragon z zaopatrzeniem dla Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS).
 • Wykoleił się pociąg towarowy w Brodach Dużych

  Trzy wagony pociągu towarowego wypadły z torów w miejscowości Brody Duże na Lubelszczyźnie. Jak wynika ze wstępnych informacji, nikomu nic się nie stało. Przyczyny wykolejenia się pociągu na razie nie są znane. Maszynista był trzeźwy - informuje TVP INFO.
 • Zderzenie gimbusa z pociągiem towarowym. Ranne dziecko

  Zderzenie gimbusa z pociągiem towarowym. Ranne dziecko

  Pociąg towarowy uderzył w gimbusa wiozącego dzieci do szkoły we wtorek rano na przejeździe kolejowym w Wieniawie (woj. mazowieckie). Jedno dziecko doznało obrażeń ciała - poinformowała rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Przysusze Tamara Bomba. Kierowca autobusu prawdopodobnie nie zdążył zjechać z torowiska.
 • Fala wzrostu cen towarów trwa mimo ryzyka korekty

  Fala wzrostu cen towarów trwa mimo ryzyka korekty

  Globalne rynki, w tym rynek towarowy, nadal skupiają się na implikacjach od dawna oczekiwanej drugiej rundy quantitative easing, którą ma ogłosić Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych. Inwestorzy zaczynają dostrzegać mające nastąpić po niej osłabienie dolara sprawiają, że rynek zaczyna oczekiwać wyższej inflacji.