torrenty

Artykuły - Torrenty (8)

 • Przez pandemię wzrosło piractwo w Europie i Polsce

  Przez pandemię wzrosło piractwo w Europie i Polsce

  Dłuższe pozostawanie w domu przez pandemię ma bezpośredni wpływ na liczbę pobrań pirackich treści z torrentów w kilku krajach w Europie, zwłaszcza tych dotkniętych dużą liczbą zarażeń. To zjawisko odnotowano przede wszystkim we Włoszech, Hiszpanii, Francji i częściowo w USA. W Polsce aż 64 proc. piracko ściąganych treści to filmy, a 13 proc. to treści dla dorosłych. Najczęściej ściąganymi filmami są „1917", „Jak zostałem gangsterem", "Gorący temat", "Underwater", "Dżentelmen" i "Psy 3.
 • The Pirate Bay ofiarą ataków DDoS

  The Pirate Bay ofiarą ataków DDoS

  Problemy z dostępnością serwisu The Pirate Bay miały wynikać z ataku DDoS – najpopularniejsza witryna z torrentami była niedostępna.
 • Ściągasz gry z internetu? Zobacz, za co może grozić więzienie

  Ściągasz gry z internetu? Zobacz, za co może grozić więzienie

  Z zasady samo ściągnie treści audiowizualnych: filmów czy muzyki (z wyjątkiem gier) na własny, domowy użytek jeszcze nie jest karalne. Sprawy komplikują się, jeśli treści te udostępniamy większej grupie osób (nienależących do rodziny czy przyjaciół). Do takiej sytuacji dochodzi zazwyczaj podczas używania programów komputerowych do współdzielenia - ścigania treści, ale i jednoczesnego ich udostępniania.
 • Szkodliwe oprogramowanie przypominające matrioszkę poluje na użytkowników serwisu z torrentami Pirat

  Szkodliwe oprogramowanie przypominające matrioszkę poluje na użytkowników serwisu z torrentami Pirat

  Badacze z firmy Kaspersky Lab wykryli nowe szkodliwe oprogramowanie rozprzestrzeniające się za pośrednictwem Pirate Bay – jednego z najpopularniejszych serwisów z torrentami. Celem tego szkodnika jest infekowanie komputerów osobistych oprogramowaniem adware oraz narzędziami umożliwiającymi instalowanie dodatkowego szkodliwego oprogramowania.
 • Kto torrentem wojuje, od torrenta ginie

  Kto torrentem wojuje, od torrenta ginie

  14 czerwca 2017 r. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej wydał wyrok odnoszący się do platformy The Pirate Bay. Stwierdza w nim jednoznacznie, iż publicznym udostępnianiem utworów jest zarządzanie w Internecie platformą wymiany, która poprzez indeksację metadanych dotyczących utworów chronionych i udostępnianie wyszukiwarki umożliwia użytkownikom tej platformy wyszukanie tych utworów oraz ich wymianę w ramach sieci równorzędnej (peer-to-peer), i udzielanie dostępu do niej.
 • Ściągasz pliki z Torrentów? Zachowaj ostrożność!

  Ściągasz pliki z Torrentów? Zachowaj ostrożność!

  Torrenty mogą stanowić pewnego rodzaju ryzyko i warto o tym wiedzieć. Oprócz częstych wątpliwości co do praw autorskich udostępnianych tam filmów czy programów, eksperci wskazują na problemy związane z bezpieczeństwem udostępnianych tam danych. Nigdy bowiem nie wiadomo, czy udostępniony plik jest, zgodnie z nazwą, najnowszą produkcją, czy też najnowszym zagrożeniem ransomware.
 • Wyszukiwarki torrentów mogą zostać całkowicie zablokowane w UE

  Wyszukiwarki torrentów mogą zostać całkowicie zablokowane w UE

  Już niedługo w każdym kraju Unii Europejskiej może zostać zablokowany dostęp do wyszukiwarek torrentów.
 • Mininova – kolejna strona z torrentami zostanie zamknięta

  Mininova – kolejna strona z torrentami zostanie zamknięta

  Popularna strona z torrentami Mininova zostanie zamknięta 4 kwietnia – zapowiedzieli jej twórcy. To kolejna znana witryna z torrentami, która znika z sieci.