topnienie

Artykuły - Topnienie (9)

 • Które miasta zostaną zalane gdy roztopi się pokrywa lodowa?

  Które miasta zostaną zalane gdy roztopi się pokrywa lodowa?

  Naukowcy prognozują, które miasta zostaną zalane, gdy różne fragmenty pokrywy lodowej roztopią się. Przeprowadzone symulacje nie są optymistyczne.
 • Topnieje antarktyczny lodowiec

  Topnieje antarktyczny lodowiec

  Gigantyczny antarktyczny lodowiec topnieje i procesu tego nie da się zatrzymać. Tak sugerują naukowcy, którzy przeprowadzili symulacje dotyczące przyszłości Białego Kontynentu.
 • Topnieje Antarktyda Zachodnia

  Topnieje Antarktyda Zachodnia

  Antarktyda Zachodnia coraz szybciej traci swoją pokrywę lodową - wynika z najnowszych badań. Dane napłynęły z orbity; przysłał je europejski satelita Cryosat.
 • "FT" o konsekwencjach topnienia lodów Arktyki

  "FT" o konsekwencjach topnienia lodów Arktyki

  "Financial Times" pisze w czwartek, że coraz szybsze topnienie lodów Arktyki może tam doprowadzić do sporów terytorialnych podobnych do tych, jakie dziś obserwuje się na Morzu Południowochińskim.
 • Topnienie niezwiązane z ociepleniem?

  Topnienie niezwiązane z ociepleniem?

  Grupa międzynarodowych ekspertów badających Antarktykę uważa, że gwałtowne topienie się lodowca Pine Island ma prawdopodobnie inną przyczynę niż globalne ocieplenie.
 • Eksperci: Temperatura może wzrosnąć o 7 st. do 2100 r.

  Ocieplenie klimatyczne postępuje szybciej, niż przewidywano, i wzrost temperatury na Ziemi może sięgnąć nawet 7 stopni C do 2100 r. - ostrzega 24 klimatologów z Instytutu Badań nad Zmianami Klimatu w Poczdamie.
 • Nikną śniegi Kilimandżaro

  Nikną śniegi Kilimandżaro

  Legendarne wieczne śniegi Kilimandżaro (szczyt w Tanzanii, przy granicy z Kenią) mogą wkrótce pozostać tylko wspomnieniem i tytułem powieści Ernesta Hemingwaya - wynika z opublikowanych w poniedziałek badań, dowodzących ocieplania się klimatu Ziemi.
 • Topnienie lodu zagraża polarnym lisom

  Topnienie lodu spowodowane ocieplaniem się klimatu zagraża przetrwaniu lisów polarnych - pisze brytyjski dziennik "The Guardian".
 • Co szkodzi Kilimandżaro

  Co szkodzi Kilimandżaro

  Lód na Kilimandżaro topnieje nie z powodu globalnego ocieplenia klimatu. Philip Mote z Uniwersytetu Waszyngtońskiego i Georg Kaser z Uniwersytetu w Innsbrucku podkreślają, że topnienie można obserwować już od ponad 100 lat, a większość lodu zniknęła przed 1953 rokiem, czyli zanim naukowcy stwierdzili, że w regionie zrobiło się cieplej.