Tomasz Skory

Artykuły - Tomasz Skory (54)

 • Robert Gwiazdowski o zatrudnieniu w ministerstwach: Znajomych gdzieś trzeba przytulić

  Robert Gwiazdowski o zatrudnieniu w ministerstwach: Znajomych gdzieś trzeba przytulić

  - Już Jerzy Urban mówił, że rząd się sam wyżywi. Przecież tych krewnych i znajomych królika gdzieś trzeba było przytulić - tak Robert Gwiazdowski z Centrum im. Adama Smitha komentuje dane, do jakich dotarł dziennikarz RMF FM Tomasz Skory. Wynika z nich, że w ministerstwach, kancelariach premiera i prezydenta oraz centrali NFZ pracuje dziś prawie o 250 osób więcej niż przed rokiem, i prawie o 700 więcej niż dwa lata temu. Razem to już ponad 15 tysięcy.
 • Kochanowska: Tylko pięć rodzin smoleńskich może mieć pewność, kogo odwiedza na cmentarzu

  Kochanowska: Tylko pięć rodzin smoleńskich może mieć pewność, kogo odwiedza na cmentarzu

  "Rodziny tylko pięciu ofiar katastrofy smoleńskiej mogą mieć pewność, że ich bliscy spoczywają we właściwych grobach" - mówi w poruszającej rozmowie z reporterem RMF FM Tomaszem Skorym wdowa po Rzeczniku Praw Obywatelskich. Ewa Kochanowska spodziewa się, że dojdzie także do ekshumacji jej męża, Janusza Kochanowskiego. Jego dokumentacja medyczna jest niepełna.
 • Ziobro i ziobryści wylecieli. Ale co dalej?

  Ziobro i ziobryści wylecieli. Ale co dalej?

  Kilka tygodni musi minąć, zanim wyjaśni się sytuacja wyrzuconych z PiS-u ziobrystów i grupy ich zwolenników w Sejmie - wynika z rozmów przeprowadzonych przez dziennikarza RMF FM Tomasza Skorego.
 • Nowak: Fotyga lobbuje na rzecz męża

  Nowak: Fotyga lobbuje na rzecz męża

  Reporter RMF FM Tomasz Skory dotarł do dokumentu z pendrive'a Anny Fotygi i ustalił, kim jest tajemniczy pan XXX. To mąż Anny Fotygi - Ryszard Fotyga - podpisany był pod dokumentem, który była minister wręczyła w sobotę Sławomirowi Nowakowi.
 • Poselskie oszczędności wzrosły prawie dwukrotnie

  Poselskie oszczędności wzrosły prawie dwukrotnie

  Prawie dwukrotnie wzrosły oszczędności posłów przez cztery lata mijającej kadencji Sejmu - tak wynika z porównania oświadczeń majątkowych, przejrzanych przez reporterów RMF FM. Tomasz Skory i Krzysztof Zasada obliczyli, że na starcie posłowie mieli łącznie 29 mln złotych, teraz już 52.
 • Urzędnicy kupują plastelinę, ołówki, dziurkacze

  Urzędnicy kupują plastelinę, ołówki, dziurkacze

  Reporterzy RMF FM Agnieszka Burzyńska i Tomasz Skory przejrzeli przetargi na materiały biurowe, jakie na początku roku ogłosiły poszczególne resorty. Ze stertą papierów pod pachą, jak na badaczy biurokracji przystało, ruszyli więc do pracy.
 • "Zakupowy" szał w ministerstwach

  Reporterzy RMF FM Agnieszka Burzyńska i Tomasz Skory przejrzeli przetargi na materiały biurowe, jakie na początku roku ogłosiły poszczególne resorty. Ze stertą papierów pod pachą, jak na badaczy biurokracji przystało, ruszyli więc do pracy.
 • Eksperyment z tupolewem potrwa co najmniej dzień

  Eksperyment z tupolewem potrwa co najmniej dzień

  Gotowy jest już program eksperymentu z tupolewem. Szczegóły tej operacji poznał reporter RMF FM Tomasz Skory.
 • RMF: Pawlak na czas kampanii idzie na urlop

  RMF: Pawlak na czas kampanii idzie na urlop

  Waldemar Pawlak na czas kampanii wyborczej pójdzie na urlop - dowiedział się dziennikarz RMF FM Tomasz Skory. Kandydat PSL na prezydenta a równocześnie wicepremier i minister gospodarki 6 maja, po oficjalnym zarejestrowaniu kandydatury, zawiesi pracę w rządzie.
 • Rok po upadku Husajna

  Rok temu symbolicznie upadła iracka dyktatura. Dokładnie 9 kwietnia 2003 roku amerykańskie służby inżynieryjne obaliły w centrum Bagdadu pomnik Saddama Husajna. Polska od samego początku uczestniczyła w antysaddamowskiej koalicji. Jaki jest tego efekt? Żenujący - uważa dziennikarz RMF Tomasz Skory.

Filmy - Tomasz Skory (15)

 • Laskowski: "To się nie mieści w standardzie państwa prawa"

  - Ci hejterzy pracują w ramach struktury państwa - mówił rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski - to bardzo niebezpieczne - podkreślał gość Tomasza Skorego w Rozmowie w samo południe w RMF FM.
 • Laskowski: "To się nie mieści w standardzie państwa prawa"

  - Ci hejterzy pracują w ramach struktury państwa - mówił rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski - to bardzo niebezpieczne - podkreślał gość Tomasza Skorego w Rozmowie w samo południe w RMF FM.
 • Ryszard Schnepf o liście ambasadorów do Trumpa: Stwierdzamy fakt. Taka jest rzeczywistość

  "To list gościnny. Stwierdzamy w nim fakt. Taka jest rzeczywistość" – tak mówił Ryszard Schnepf, jeden z sygnatariuszy listu otwartego skierowanego do prezydenta USA Donalda Trumpa przed jego wizytą w Polsce. "Rola »konia trojańskiego«, kraju dryfującego na obrzeża wspólnoty wolności i demokracji, dokąd spycha Polskę obecny rząd, jest dla nas i dla naszych sojuszników, w tym także USA, destrukcyjna" - piszą w liście otwartym do prezydenta Donalda Trumpa członkowie Konferencji Ambasadorów RP. Ryszard Schnepf, były ambasador w Waszyngtonie, odpiera zarzuty, że "brudy powinno się prać w domu". "To jest chyba taka niezbyt dobra tradycja, na której też się wychowałem: "Nie mów nikomu, co się dzieje w domu", ale pamiętajmy, że konsekwencje są czasami bardzo smutne: bite żony alkoholików, maltretowane dzieci. W Polsce dzisiaj dzieje się źle i to nie jest kwestia tylko polityczna łamania demokracji, prześladowanie sędziów, ale także zapaści gospodarczej" - mówił gość Rozmowy w samo południe.
 • Michał Laskowski: Hejterzy pracują w ramach struktury państwa. To jest niebezpieczne

  "Hejterzy pracują w ramach struktury państwa, bo to jest kolejna rzecz, która tego dowodzi" - tak rzecznik Sądu Najwyższego Michał Laskowski odniósł się do informacji RMF FM, z której wynika, że KRS decydując o awansach sędziowskich korzystała z materiałów dostarczonych przez internetową hejterkę Emilię. Laskowski: Hejterzy pracują w ramach struktury państwa. To niebezpieczne "Hejterzy pracują w ramach struktury państwa, bo to jest kolejna rzecz, która tego dowodzi" - tak rzecznik Sądu Najwyższego odniósł się do informacji RMF FM, z której wynika, że KRS decydując o awansach sędziowskich korzystała z materiałów dostarczonych przez internetową hejterkę Emilię. "Listy przesyłane są pocztą (...) z Brukseli do ministerstwa sprawiedliwości - tutaj celowo wycieka to do przyjaznych forów internetowych czy mediów, jest przekazywane do KRS. Ocena merytoryczna nie ma znaczenia, tylko to, czy ktoś jest na liście czy nie. (...) To świadczy o tym, że to nie jest przypadkowe działanie jednej czy dwóch osób, tylko to jest rodzaj pewnej struktury. I to jest właśnie niebezpieczne" - tłumaczył Michał Laskowski. Gość Rozmowy w samo południe w RMF FM podkreślał, że "to się absolutnie nie mieści w standardzie państwa prawa".