Tomasz Siemoniak

Artykuły - Tomasz Siemoniak (134)

 • 19,5 mld euro mniej dla Polski? PO obwinia PiS

  19,5 mld euro mniej dla Polski? PO obwinia PiS

  "Budżet UE w obecnym kształcie to cena, jaką płacimy za zepsucie relacji z Europą. Oby to był taki zimny prysznic dla rządu i niech się wezmą po prostu do pracy" - powiedział w poniedziałek wiceszef PO Tomasz Siemoniak.
 • Tomasz Siemoniak: Sprawa Jacka K. grubymi nićmi szyta

  Tomasz Siemoniak: Sprawa Jacka K. grubymi nićmi szyta

  "Sprawa Jacka K. jest tak dęta, że gdyby nie chodziło o konkretnego, uczciwego człowieka, to by się można było pośmiać. Ona jest grubymi nićmi szyta, ma ratować politycznie PiS po sondażowym spadku" - ocenił w czwartek wiceszef PO Tomasz Siemoniak.
 • Siemoniak odpowiada na słowa Budki: Burza w szklance wody

  Siemoniak odpowiada na słowa Budki: Burza w szklance wody

  Wiceszef PO Tomasz Siemoniak ocenił w środę, że wypowiedź Borysa Budki w niemieckiej prasie potraktowano bardzo instrumentalnie. "Telewizja państwowa zrobiła z tego jakąś wielką historię, a cała sprawa to burza w szklance wody" - podsumował Siemoniak.
 • Tomasz Siemoniak: To obóz rządzący chciałby odwołania Macierewicza

  Tomasz Siemoniak: To obóz rządzący chciałby odwołania Macierewicza

  "To obóz rządzący chciałby, żeby Antoni Macierewicz został odwołany, a wielu polityków opozycji życzyłoby sobie, żeby ktoś, kto dostarcza tylu skandali jak najdłużej pozostał ministrem obrony narodowej" - powiedział w środę w Sejmie Tomasz Siemoniak z PO. Dodał, że Antoni Macierewicz jest jedynym ministrem obrony, który nie został zaproszony do Pentagonu. W Sejmie trwa debata dotycząca wniosku PO o wotum nieufności dla szefa MON.
 • Tomasz Siemoniak: NATO nie ma narzędzi, by zająć się katastrofą smoleńską

  Tomasz Siemoniak: NATO nie ma narzędzi, by zająć się katastrofą smoleńską

  NATO nie ma żadnych narzędzi, trybu, ani ekspertów, by zajmować się katastrofami - powiedział w piątek Tomasz Siemoniak (PO), pytany o możliwość wsparcia przez Sojusz wyjaśniania katastrofy smoleńskiej.
 • Tomasz Siemoniak: Mariusz Błaszczak i Jarosław Zieliński rozłożyli BOR

  Tomasz Siemoniak: Mariusz Błaszczak i Jarosław Zieliński rozłożyli BOR

  Szef MSWiA Mariusz Błaszczak oraz jego zastępca Jarosław Zieliński rozłożyli BOR i powinni zostać odwołani - ocenił we wtorek wieczorem Tomasz Siemoniak (PO).
 • Tomasz Siemoniak: PiS się nie myli, PiS się nie cofa

  Tomasz Siemoniak: PiS się nie myli, PiS się nie cofa

  - Upieranie się przy tym, że klub parlamentarny PiS plus dwóch posłów to było posiedzenie Sejmu, jest przekroczeniem granicy - powiedział gość Porannej rozmowy w RMF FM, Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.
 • PO: W nowym programie m.in. rozwiązania dot. podatków

  PO: W nowym programie m.in. rozwiązania dot. podatków

  Nowe rozwiązania m.in. w zakresie podatków, relacji pracodawca-pracobiorca, finansowania samorządów mają znaleźć się w programie "Polska Obywatelska 2.0", który 24 września przedstawi Platforma Obywatelska - zapowiadali w poniedziałek w Gdańsku działacze partii.
 • Tomasz Siemoniak w RMF: Nawet audyt warzywniaka jest na piśmie

  Tomasz Siemoniak w RMF: Nawet audyt warzywniaka jest na piśmie

  "Tak zwany audyt to było dziwne zdarzenie. Nawet audyt warzywniaka jest na piśmie, a wczoraj nic na piśmie nie było. Dużo insynuacji, półprawd i niekompetencji po to tylko, żeby pokazać, że poprzednicy nie zrobili niczego dobrego. To nieprawda. Odniesiemy się do zarzutów. Każdą rzecz punkt po punkcie obalimy" - mówi o audycie rządów PO-PSL gość Kontrwywiadu RMF FM, były wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak z PO. Pytany o to, czy poprzedni rząd będzie się procesował z PiS-em odpowiada, że jeśli coś będzie się nadawało na materię prawną, to tak. "Macierewicz zrobił show z obrony, show z bezpieczeństwa. To zupełnie nieprzystające szefowi MON. Jego audyt to mieszanka pomówień i niekompetencji" - uważa były minister obrony. "Brak powagi Macierewicza, fale elektromagnetyczne, 20-letni doradca, nocne najścia - to wystawia jego powagę na szwank" - komentuje Siemoniak.
 • Tomasz Siemoniak w Kontrwywiadzie RMF FM: Mamy próbę tworzenia wojska PiS-u

  Tomasz Siemoniak w Kontrwywiadzie RMF FM: Mamy próbę tworzenia wojska PiS-u

  "Odejście pięciu generałów to początek góry lodowej. Obawiam się, że zmiany dotkną także młodych z III RP. Mamy próbę tworzenia wojska PiS-u. Wydaje mi się, że elementem tych odejść i przyszłych odejść jest to, że ludzie nie chcą pracować z takim szefem, który ma problem z rzeczywistością" – powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM były minister obrony narodowej, a obecnie poseł PO Tomasz Siemoniak.

Filmy - Tomasz Siemoniak (80)

 • Siemoniak: Brudna kampania nie ma sensu

  "Brudna kampania nie ma sensu. Na niej się więcej traci niż zyskuje. Zwłaszcza między pierwszą a drugą turą trzeba pozyskać zupełnie nowych ludzi" - mówił w RMF FM wiceszef Platformy Obywatelskiej - Tomasz Siemoniak. "To nie jest czas na zagończyków - to jest czas na łagodnych polityków, którzy pokazują koncyliacyjną twarz" - dodał gość Roberta Mazurka.
 • Siemoniak: Brudna kampania nie ma sensu

  "Brudna kampania nie ma sensu. Na niej się więcej traci niż zyskuje. Zwłaszcza między pierwszą a drugą turą trzeba pozyskać zupełnie nowych ludzi" - mówił w RMF FM wiceszef Platformy Obywatelskiej - Tomasz Siemoniak. "To nie jest czas na zagończyków - to jest czas na łagodnych polityków, którzy pokazują koncyliacyjną twarz" - dodał gość Roberta Mazurka.
 • Siemoniak: Brudna kampania nie ma sensu. To nie jest czas na zagończyków

  "Brudna kampania nie ma sensu. Na niej się więcej traci niż zyskuje. Zwłaszcza między pierwszą a drugą turą trzeba pozyskać zupełnie nowych ludzi" - mówił w RMF FM wiceszef Platformy Obywatelskiej - Tomasz Siemoniak. "To nie jest czas na zagończyków - to jest czas na łagodnych polityków, którzy pokazują koncyliacyjną twarz" - dodał gość Roberta Mazurka. Gratuluję zwycięzcy pierwszej tury. Robi wrażenie taki wynik. Gratuluję wszystkim, którzy podjęli się kandydowania w wyborach prezydenckich. To jest piekielny wysiłek - ocenił w RMF FM wiceszef Platformy Obywatelskiej - Tomasz Siemoniak. Kto lekceważy choćby 1 proc. w wyborach prezydenckich, bardzo się myli - zauważył. Za Rafałem Trzaskowskim nikt nie stoi, nikt z nim nie chodzi. Musi być samodzielny. Jego wczorajsze wystąpienie to pokazuje - wyciąga rękę do wyborców, którzy nie głosowali na niego w pierwszej turze - przekonywał w RMF FM wiceszef Platformy Obywatelskiej. Jak Trzaskowski będzie chciał zwolenników Konfederacji? Sądzę, że długa droga jest do tego, żeby głosowali na Rafała Trzaskowskiego, ale krótka droga do tego, żeby nie głosowali na Andrzeja Dudę - mówił Siemoniak.
 • Ustawa o wyborach kopertowych. Siemoniak: Ma tyle bubli i kiksów, że senat będzie się musiał napracować

  - Tomasz Grodzki jest samodzielnym politykiem, marszałkiem senatu. Nikt mu nie narzuca, nie mówi "wicie, rozumicie, Grodzki, przytrzymajcie to" - podkreślał były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. Polityk Platformy Obywatelskiej przekonywał, że senatorzy nie będą chcieli za wszelką cenę zatrzymać ustawy o wyborach korespondencyjnych, ale praca nad poprawkami może zająć dużo czasu.