Tomasz Siemoniak

Artykuły - Tomasz Siemoniak (262)

 • Siemoniak odpowiada na słowa Budki: Burza w szklance wody

  Siemoniak odpowiada na słowa Budki: Burza w szklance wody

  Wiceszef PO Tomasz Siemoniak ocenił w środę, że wypowiedź Borysa Budki w niemieckiej prasie potraktowano bardzo instrumentalnie. "Telewizja państwowa zrobiła z tego jakąś wielką historię, a cała sprawa to burza w szklance wody" - podsumował Siemoniak.
 • Tomasz Siemoniak: To obóz rządzący chciałby odwołania Macierewicza

  Tomasz Siemoniak: To obóz rządzący chciałby odwołania Macierewicza

  "To obóz rządzący chciałby, żeby Antoni Macierewicz został odwołany, a wielu polityków opozycji życzyłoby sobie, żeby ktoś, kto dostarcza tylu skandali jak najdłużej pozostał ministrem obrony narodowej" - powiedział w środę w Sejmie Tomasz Siemoniak z PO. Dodał, że Antoni Macierewicz jest jedynym ministrem obrony, który nie został zaproszony do Pentagonu. W Sejmie trwa debata dotycząca wniosku PO o wotum nieufności dla szefa MON.
 • Tomasz Siemoniak: NATO nie ma narzędzi, by zająć się katastrofą smoleńską

  Tomasz Siemoniak: NATO nie ma narzędzi, by zająć się katastrofą smoleńską

  NATO nie ma żadnych narzędzi, trybu, ani ekspertów, by zajmować się katastrofami - powiedział w piątek Tomasz Siemoniak (PO), pytany o możliwość wsparcia przez Sojusz wyjaśniania katastrofy smoleńskiej.
 • Tomasz Siemoniak: Mariusz Błaszczak i Jarosław Zieliński rozłożyli BOR

  Tomasz Siemoniak: Mariusz Błaszczak i Jarosław Zieliński rozłożyli BOR

  Szef MSWiA Mariusz Błaszczak oraz jego zastępca Jarosław Zieliński rozłożyli BOR i powinni zostać odwołani - ocenił we wtorek wieczorem Tomasz Siemoniak (PO).
 • Tomasz Siemoniak: PiS się nie myli, PiS się nie cofa

  Tomasz Siemoniak: PiS się nie myli, PiS się nie cofa

  - Upieranie się przy tym, że klub parlamentarny PiS plus dwóch posłów to było posiedzenie Sejmu, jest przekroczeniem granicy - powiedział gość Porannej rozmowy w RMF FM, Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.
 • PO: W nowym programie m.in. rozwiązania dot. podatków

  PO: W nowym programie m.in. rozwiązania dot. podatków

  Nowe rozwiązania m.in. w zakresie podatków, relacji pracodawca-pracobiorca, finansowania samorządów mają znaleźć się w programie "Polska Obywatelska 2.0", który 24 września przedstawi Platforma Obywatelska - zapowiadali w poniedziałek w Gdańsku działacze partii.
 • Tomasz Siemoniak w RMF: Nawet audyt warzywniaka jest na piśmie

  Tomasz Siemoniak w RMF: Nawet audyt warzywniaka jest na piśmie

  "Tak zwany audyt to było dziwne zdarzenie. Nawet audyt warzywniaka jest na piśmie, a wczoraj nic na piśmie nie było. Dużo insynuacji, półprawd i niekompetencji po to tylko, żeby pokazać, że poprzednicy nie zrobili niczego dobrego. To nieprawda. Odniesiemy się do zarzutów. Każdą rzecz punkt po punkcie obalimy" - mówi o audycie rządów PO-PSL gość Kontrwywiadu RMF FM, były wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak z PO. Pytany o to, czy poprzedni rząd będzie się procesował z PiS-em odpowiada, że jeśli coś będzie się nadawało na materię prawną, to tak. "Macierewicz zrobił show z obrony, show z bezpieczeństwa. To zupełnie nieprzystające szefowi MON. Jego audyt to mieszanka pomówień i niekompetencji" - uważa były minister obrony. "Brak powagi Macierewicza, fale elektromagnetyczne, 20-letni doradca, nocne najścia - to wystawia jego powagę na szwank" - komentuje Siemoniak.
 • Tomasz Siemoniak w Kontrwywiadzie RMF FM: Mamy próbę tworzenia wojska PiS-u

  Tomasz Siemoniak w Kontrwywiadzie RMF FM: Mamy próbę tworzenia wojska PiS-u

  "Odejście pięciu generałów to początek góry lodowej. Obawiam się, że zmiany dotkną także młodych z III RP. Mamy próbę tworzenia wojska PiS-u. Wydaje mi się, że elementem tych odejść i przyszłych odejść jest to, że ludzie nie chcą pracować z takim szefem, który ma problem z rzeczywistością" – powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM były minister obrony narodowej, a obecnie poseł PO Tomasz Siemoniak.
 • Jak PO zachowa się podczas debaty o Polsce?

  Jak PO zachowa się podczas debaty o Polsce?

  Platforma Obywatelska zapowiada "wyważony" głos w debacie o Polsce z udziałem premier Beaty Szydło i jest do niej przygotowana. Debata ma się rozpocząć o godzinie 16.
 • Eksperci: Schetyna twardym zawodnikiem na trudne czasy

  Eksperci: Schetyna twardym zawodnikiem na trudne czasy

  Rezygnacja Tomasza Siemoniaka z kandydowania na szefa PO ograniczy konflikt wewnętrzny w partii, spowoduje jej konsolidację; Grzegorz Schetyna jest twardym zawodnikiem na trudne czasy - oceniają politolodzy. Ich zdaniem, decyzja Siemoniaka podyktowana jest jego słabszą pozycją w PO.

Filmy - Tomasz Siemoniak (45)

 • Siemoniak: Wyciągnęliśmy rękę do rządzących, niestety Kaczyński nie przyjął tej propozycji

  "Wyciągnęliśmy rękę do rządzących, proponując poprawkę, która dawałaby wyjście z twarzą z tej sytuacji - niestety w jakimś zdumiewającym uporze Jarosław Kaczyński nie przyjął tej propozycji. Apelowaliśmy o to, żeby odłożyć prace, dać sobie czas, żeby spokojnie porozmawiać" - tak w Porannej rozmowie w RMF FM Tomasz Siemoniak komentuje nocne głosowanie w Senacie nad nowelizacją ustawy o IPN. "Z wyjątkową wstrzemięźliwością odnosiliśmy się do całej tej sprawy, nie chcąc, żeby to weszło w taką typową polską wojnę plemienną. Do tego "razem" potrzeba dwóch stron. PiS uważa, że skoro ma większość, ma prezydenta, to może wszystko i w żadnej sprawie nie przyjmuje naszych uwag, propozycji, wątpliwości" - dodaje gość Roberta Mazurka. Według niego w tej sprawie decydujący głos miał tylko i wyłącznie Jarosław Kaczyński. "Nie posłuchał premiera Jana Olszewskiego, nie posłuchał senator Anny Anders, nie posłuchał wielu mądrych ludzi u siebie w ugrupowaniu, którzy z pewnością musieli mu tłumaczyć, skoro to mówili publicznie, że to jest fatalna droga" - stwierdził Siemoniak.
 • Tomasz Siemoniak o gabinecie cieni: Chodzi o to, żeby przyciągnąć ekspertów gotowych z nami współpracować

  „Z tego, co rozmawiam z Grzegorzem Schetyną jego zamysły są głębsze niż wymiany personalne. Chce trochę przeorientować pracę, mocniej powiązać to z takimi zespołami eksperckimi. Dziś w gruncie rzeczy tylko i wyłącznie politycy Platformy wchodzą w skład gabinetu cieni. Chodzi o to, żeby przyciągnąć najlepszych w Polsce ekspertów gotowych z nami współpracować” - powiedział w internetowej części Porannej rozmowy w RMF FM Tomasz Siemoniak. W rozmowie z Robertem Mazurkiem pojawił się także temat wyrzuconych z partii posłów. „Czy ukarani będą posłowie, którzy nie wzięli udziału w głosowaniu („aborcyjnym” - przyp.red.)?” - dopytywał gospodarz rozmowy. „Poczekajmy. Kolegium klubu tym się zajmuje. Rozmawia z ludźmi. Ja to nie lubię, jak polityk mówi, że są ważniejsze sprawy, ale chyba rzeczywiście mamy taki moment, że są ważniejsze sprawy” - wyjaśnił Siemoniak. W Porannej rozmowie w RMF FM padło także pytanie o zmianę siedziby Ministra Obrony Narodowej. Mariusz Błaszczak przeniósł się z ul. Klonowej na Niepodległości. „Martwi prawdziwa przyczyna tej przeprowadzki. Mianowicie to, że poprzedni minister - Antoni Macierewicz - najwyraźniej urzęduje jako szef komisji smoleńskiej właśnie na Klonowej. Minister Błaszczak nie chcąc swojego poprzednika mijać codziennie na korytarzu, po prostu się przeniósł na al. Niepodległości dorabiając taką ideologię, że to na 100-lecie Niepodległości” - powiedział gość RMF FM i dodał, że minister Błaszczak w MON-ie „zastał skład szaf z trupami”.
 • Siemoniak (PO) o rekonstrukcji rządu PiS (TV Interia)

  Siemoniak (PO) o rekonstrukcji rządu PiS (TV Interia).
 • Siemoniak (PO) o ekshumacjach ofiar katastrofy smoleńskiej (TV Interia)

  Siemoniak (PO) o ekshumacjach ofiar katastrofy smoleńskiej (TV Interia).