Tomasz Siemoniak

Artykuły - Tomasz Siemoniak (134)

 • 19,5 mld euro mniej dla Polski? PO obwinia PiS

  19,5 mld euro mniej dla Polski? PO obwinia PiS

  "Budżet UE w obecnym kształcie to cena, jaką płacimy za zepsucie relacji z Europą. Oby to był taki zimny prysznic dla rządu i niech się wezmą po prostu do pracy" - powiedział w poniedziałek wiceszef PO Tomasz Siemoniak.
 • Tomasz Siemoniak: Sprawa Jacka K. grubymi nićmi szyta

  Tomasz Siemoniak: Sprawa Jacka K. grubymi nićmi szyta

  "Sprawa Jacka K. jest tak dęta, że gdyby nie chodziło o konkretnego, uczciwego człowieka, to by się można było pośmiać. Ona jest grubymi nićmi szyta, ma ratować politycznie PiS po sondażowym spadku" - ocenił w czwartek wiceszef PO Tomasz Siemoniak.
 • Siemoniak odpowiada na słowa Budki: Burza w szklance wody

  Siemoniak odpowiada na słowa Budki: Burza w szklance wody

  Wiceszef PO Tomasz Siemoniak ocenił w środę, że wypowiedź Borysa Budki w niemieckiej prasie potraktowano bardzo instrumentalnie. "Telewizja państwowa zrobiła z tego jakąś wielką historię, a cała sprawa to burza w szklance wody" - podsumował Siemoniak.
 • Tomasz Siemoniak: To obóz rządzący chciałby odwołania Macierewicza

  Tomasz Siemoniak: To obóz rządzący chciałby odwołania Macierewicza

  "To obóz rządzący chciałby, żeby Antoni Macierewicz został odwołany, a wielu polityków opozycji życzyłoby sobie, żeby ktoś, kto dostarcza tylu skandali jak najdłużej pozostał ministrem obrony narodowej" - powiedział w środę w Sejmie Tomasz Siemoniak z PO. Dodał, że Antoni Macierewicz jest jedynym ministrem obrony, który nie został zaproszony do Pentagonu. W Sejmie trwa debata dotycząca wniosku PO o wotum nieufności dla szefa MON.
 • Tomasz Siemoniak: NATO nie ma narzędzi, by zająć się katastrofą smoleńską

  Tomasz Siemoniak: NATO nie ma narzędzi, by zająć się katastrofą smoleńską

  NATO nie ma żadnych narzędzi, trybu, ani ekspertów, by zajmować się katastrofami - powiedział w piątek Tomasz Siemoniak (PO), pytany o możliwość wsparcia przez Sojusz wyjaśniania katastrofy smoleńskiej.
 • Tomasz Siemoniak: Mariusz Błaszczak i Jarosław Zieliński rozłożyli BOR

  Tomasz Siemoniak: Mariusz Błaszczak i Jarosław Zieliński rozłożyli BOR

  Szef MSWiA Mariusz Błaszczak oraz jego zastępca Jarosław Zieliński rozłożyli BOR i powinni zostać odwołani - ocenił we wtorek wieczorem Tomasz Siemoniak (PO).
 • Tomasz Siemoniak: PiS się nie myli, PiS się nie cofa

  Tomasz Siemoniak: PiS się nie myli, PiS się nie cofa

  - Upieranie się przy tym, że klub parlamentarny PiS plus dwóch posłów to było posiedzenie Sejmu, jest przekroczeniem granicy - powiedział gość Porannej rozmowy w RMF FM, Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.
 • PO: W nowym programie m.in. rozwiązania dot. podatków

  PO: W nowym programie m.in. rozwiązania dot. podatków

  Nowe rozwiązania m.in. w zakresie podatków, relacji pracodawca-pracobiorca, finansowania samorządów mają znaleźć się w programie "Polska Obywatelska 2.0", który 24 września przedstawi Platforma Obywatelska - zapowiadali w poniedziałek w Gdańsku działacze partii.
 • Tomasz Siemoniak w RMF: Nawet audyt warzywniaka jest na piśmie

  Tomasz Siemoniak w RMF: Nawet audyt warzywniaka jest na piśmie

  "Tak zwany audyt to było dziwne zdarzenie. Nawet audyt warzywniaka jest na piśmie, a wczoraj nic na piśmie nie było. Dużo insynuacji, półprawd i niekompetencji po to tylko, żeby pokazać, że poprzednicy nie zrobili niczego dobrego. To nieprawda. Odniesiemy się do zarzutów. Każdą rzecz punkt po punkcie obalimy" - mówi o audycie rządów PO-PSL gość Kontrwywiadu RMF FM, były wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak z PO. Pytany o to, czy poprzedni rząd będzie się procesował z PiS-em odpowiada, że jeśli coś będzie się nadawało na materię prawną, to tak. "Macierewicz zrobił show z obrony, show z bezpieczeństwa. To zupełnie nieprzystające szefowi MON. Jego audyt to mieszanka pomówień i niekompetencji" - uważa były minister obrony. "Brak powagi Macierewicza, fale elektromagnetyczne, 20-letni doradca, nocne najścia - to wystawia jego powagę na szwank" - komentuje Siemoniak.
 • Tomasz Siemoniak w Kontrwywiadzie RMF FM: Mamy próbę tworzenia wojska PiS-u

  Tomasz Siemoniak w Kontrwywiadzie RMF FM: Mamy próbę tworzenia wojska PiS-u

  "Odejście pięciu generałów to początek góry lodowej. Obawiam się, że zmiany dotkną także młodych z III RP. Mamy próbę tworzenia wojska PiS-u. Wydaje mi się, że elementem tych odejść i przyszłych odejść jest to, że ludzie nie chcą pracować z takim szefem, który ma problem z rzeczywistością" – powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM były minister obrony narodowej, a obecnie poseł PO Tomasz Siemoniak.

Filmy - Tomasz Siemoniak (77)

 • Ustawa o wyborach kopertowych. Siemoniak: Ma tyle bubli i kiksów, że senat będzie się musiał napracować

  - Tomasz Grodzki jest samodzielnym politykiem, marszałkiem senatu. Nikt mu nie narzuca, nie mówi "wicie, rozumicie, Grodzki, przytrzymajcie to" - podkreślał były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. Polityk Platformy Obywatelskiej przekonywał, że senatorzy nie będą chcieli za wszelką cenę zatrzymać ustawy o wyborach korespondencyjnych, ale praca nad poprawkami może zająć dużo czasu.
 • Ustawa o wyborach kopertowych. Siemoniak: Ma tyle bubli i kiksów, że senat będzie się musiał napracować

  - Tomasz Grodzki jest samodzielnym politykiem, marszałkiem senatu. Nikt mu nie narzuca, nie mówi "wicie, rozumicie, Grodzki, przytrzymajcie to" - podkreślał były minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak. Polityk Platformy Obywatelskiej przekonywał, że senatorzy nie będą chcieli za wszelką cenę zatrzymać ustawy o wyborach korespondencyjnych, ale praca nad poprawkami może zająć dużo czasu.
 • Siemoniak: Każdy widzi, że wybory są niemożliwe

  „Ten wczorajszy dzień sejmowy był głęboko ponury. (...) Kiedyś to my wprowadziliśmy głosowanie korespondencyjne, dla tych co nie mogą, czy mają jakieś zasadnicze przeszkody w głosowaniu. (…) Wybory, to nie jest tylko dzień glosowania - to jest kampania, debata - tego w ogóle nie ma. Każdy widzi, że wybory są niemożliwe. Formalnie, oczywiście wszystko można, natomiast dziś jesteśmy w takim punkcie, że nikogo nie zajmuje kampania wyborcza poza garstką polityków” - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Tomasz Siemoniak, poseł Platformy Obywatelskiej. Jestem za głosowaniem korespondencyjnym, ale nie na wariata - w taki sposób, jak to jest w tym momencie wprowadzane. Niech te wybory korespondencyjne będą w sierpniu, wrześniu, czy w dowolnym terminie, który pozwoli na normalną kampanię i na normalne głosowanie - zaznaczył polityk. Głosowanie korespondencyjne w 2013 roku zostało wprowadzone jako uzupełnienie dla tych, którzy nie mogą pójść do lokalu wyborczego, dla Polaków mieszkających za granicą, przecież to są setki tysięcy głosujących, którzy niekoniecznie będą jechać czasem kilkaset kilometrów do konsulatu czy ambasady. (...) Jaką mamy pewność, że gigantyczna operacja na 30 milionach ludzi, wymagająca tysięcy, którzy nad tym będą pracowali: koperty, listonosze, wysyłka, przenoszenie, nie jest ryzykiem z punktu widzenia chorób zakaźnych? Oddzielmy tę sprawę od polityki - naprawdę nie wszystko jest polityką - stwierdził gość Roberta Mazurka. Pytany o to, czy Małgorzata Kidawa-Błońska dalej będzie kandydatką Koalicji Obywatelskiej na prezydenta, odparł: Jest kandydatką i startuje, nic nie wskazuje na to, żeby miała się z tych wyborów wycofywać. Wezwała tylko do tego, żeby wyborów nie robić 10 maja, czy w czasie epidemii, to jest oczywiste wezwanie. Inni kandydaci też to mówią - odpowiedział wiceszef Platformy.
 • Czy Małgorzata Kidawa-Błońska zmieniła zdanie w sprawie aborcji?

  Gościem Porannej rozmowie w RMF FM był wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak. Robert Mazurek zapytał go m.in. o poglądy Małgorzaty Kidawy-Błońskiej na temat aborcji.