Tomasz Siemoniak

Artykuły - Tomasz Siemoniak (266)

 • 19,5 mld euro mniej dla Polski? PO obwinia PiS

  19,5 mld euro mniej dla Polski? PO obwinia PiS

  "Budżet UE w obecnym kształcie to cena, jaką płacimy za zepsucie relacji z Europą. Oby to był taki zimny prysznic dla rządu i niech się wezmą po prostu do pracy" - powiedział w poniedziałek wiceszef PO Tomasz Siemoniak.
 • Tomasz Siemoniak: Sprawa Jacka K. grubymi nićmi szyta

  Tomasz Siemoniak: Sprawa Jacka K. grubymi nićmi szyta

  "Sprawa Jacka K. jest tak dęta, że gdyby nie chodziło o konkretnego, uczciwego człowieka, to by się można było pośmiać. Ona jest grubymi nićmi szyta, ma ratować politycznie PiS po sondażowym spadku" - ocenił w czwartek wiceszef PO Tomasz Siemoniak.
 • Siemoniak odpowiada na słowa Budki: Burza w szklance wody

  Siemoniak odpowiada na słowa Budki: Burza w szklance wody

  Wiceszef PO Tomasz Siemoniak ocenił w środę, że wypowiedź Borysa Budki w niemieckiej prasie potraktowano bardzo instrumentalnie. "Telewizja państwowa zrobiła z tego jakąś wielką historię, a cała sprawa to burza w szklance wody" - podsumował Siemoniak.
 • Tomasz Siemoniak: To obóz rządzący chciałby odwołania Macierewicza

  Tomasz Siemoniak: To obóz rządzący chciałby odwołania Macierewicza

  "To obóz rządzący chciałby, żeby Antoni Macierewicz został odwołany, a wielu polityków opozycji życzyłoby sobie, żeby ktoś, kto dostarcza tylu skandali jak najdłużej pozostał ministrem obrony narodowej" - powiedział w środę w Sejmie Tomasz Siemoniak z PO. Dodał, że Antoni Macierewicz jest jedynym ministrem obrony, który nie został zaproszony do Pentagonu. W Sejmie trwa debata dotycząca wniosku PO o wotum nieufności dla szefa MON.
 • Tomasz Siemoniak: NATO nie ma narzędzi, by zająć się katastrofą smoleńską

  Tomasz Siemoniak: NATO nie ma narzędzi, by zająć się katastrofą smoleńską

  NATO nie ma żadnych narzędzi, trybu, ani ekspertów, by zajmować się katastrofami - powiedział w piątek Tomasz Siemoniak (PO), pytany o możliwość wsparcia przez Sojusz wyjaśniania katastrofy smoleńskiej.
 • Tomasz Siemoniak: Mariusz Błaszczak i Jarosław Zieliński rozłożyli BOR

  Tomasz Siemoniak: Mariusz Błaszczak i Jarosław Zieliński rozłożyli BOR

  Szef MSWiA Mariusz Błaszczak oraz jego zastępca Jarosław Zieliński rozłożyli BOR i powinni zostać odwołani - ocenił we wtorek wieczorem Tomasz Siemoniak (PO).
 • Tomasz Siemoniak: PiS się nie myli, PiS się nie cofa

  Tomasz Siemoniak: PiS się nie myli, PiS się nie cofa

  - Upieranie się przy tym, że klub parlamentarny PiS plus dwóch posłów to było posiedzenie Sejmu, jest przekroczeniem granicy - powiedział gość Porannej rozmowy w RMF FM, Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.
 • PO: W nowym programie m.in. rozwiązania dot. podatków

  PO: W nowym programie m.in. rozwiązania dot. podatków

  Nowe rozwiązania m.in. w zakresie podatków, relacji pracodawca-pracobiorca, finansowania samorządów mają znaleźć się w programie "Polska Obywatelska 2.0", który 24 września przedstawi Platforma Obywatelska - zapowiadali w poniedziałek w Gdańsku działacze partii.
 • Tomasz Siemoniak w RMF: Nawet audyt warzywniaka jest na piśmie

  Tomasz Siemoniak w RMF: Nawet audyt warzywniaka jest na piśmie

  "Tak zwany audyt to było dziwne zdarzenie. Nawet audyt warzywniaka jest na piśmie, a wczoraj nic na piśmie nie było. Dużo insynuacji, półprawd i niekompetencji po to tylko, żeby pokazać, że poprzednicy nie zrobili niczego dobrego. To nieprawda. Odniesiemy się do zarzutów. Każdą rzecz punkt po punkcie obalimy" - mówi o audycie rządów PO-PSL gość Kontrwywiadu RMF FM, były wicepremier i szef MON Tomasz Siemoniak z PO. Pytany o to, czy poprzedni rząd będzie się procesował z PiS-em odpowiada, że jeśli coś będzie się nadawało na materię prawną, to tak. "Macierewicz zrobił show z obrony, show z bezpieczeństwa. To zupełnie nieprzystające szefowi MON. Jego audyt to mieszanka pomówień i niekompetencji" - uważa były minister obrony. "Brak powagi Macierewicza, fale elektromagnetyczne, 20-letni doradca, nocne najścia - to wystawia jego powagę na szwank" - komentuje Siemoniak.
 • Tomasz Siemoniak w Kontrwywiadzie RMF FM: Mamy próbę tworzenia wojska PiS-u

  Tomasz Siemoniak w Kontrwywiadzie RMF FM: Mamy próbę tworzenia wojska PiS-u

  "Odejście pięciu generałów to początek góry lodowej. Obawiam się, że zmiany dotkną także młodych z III RP. Mamy próbę tworzenia wojska PiS-u. Wydaje mi się, że elementem tych odejść i przyszłych odejść jest to, że ludzie nie chcą pracować z takim szefem, który ma problem z rzeczywistością" – powiedział w Kontrwywiadzie RMF FM były minister obrony narodowej, a obecnie poseł PO Tomasz Siemoniak.

Filmy - Tomasz Siemoniak (50)

 • Siemoniak: Oferujemy ciężką pracę, wspólny projekt i odsunięcie PiS-u od władzy

  "Kamil Gasiuk-Pihowicz wie, że obiecać możemy ciężką pracę, wspólny projekt i za rok, odsunięcie PiS-u od władzy" - mówi w Popołudniowej rozmowie w RMF FM Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. Odniósł się też do zarzutów, które stawiają posłowie PiS, że zaoferowanie Gasiuk-Pihowicz stanowiska wiceprzewodniczącej nowego klubu, to korupcja polityczna. "Korupcję polityczną uprawiają ci, którzy mają władze i pieniądze. My oferujemy ciężką pracę w bardzo dobrym towarzystwie ludzi, którzy są patriotami" - uważa gość Marcina Zaborskiego.
 • Siemoniak w Porannej rozmowie RMF (20.04.18)

  „Nie wybraliśmy następcy , to czyste względy praktyczne, skoro Stanisław Gawłowski nie może sprawować funkcji ,to ktoś inny tymczasowo musi go zastąpić, stąd Robert Tyszkiewicz jako po. Sekretarza generalnego (…). Nikt nie miał wątpliwości, decyzja zapadła jednomyślnie” - powiedział w Porannej rozmowie w RMF FM Tomasz Siemoniak. „’Standardy białoruskie’ polegają na tym, że areszt jest celem, a nie osądzenie sprawy i osądzenie człowieka, polegają na tym, ze jedna ze stacji telewizyjnych, rządowa, wszystko wie wcześniej” – dodał wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, komentując sprawę Gawłowskiego. „Senator Kogut nie trafił do aresztu, bo PiS go obronił, a w sprawie Gawłowskiego posłowie PiS i prokuratura stawali na głowie, by do tego aresztu doprowadzić” – stwierdził Tomasz Siemoniak. „Saruman ma duże wpływy w Mordorze, skoro nie docierają tam nasze propozycje” – tak Siemoniak zażartował, odnosząc się do zaprezentowanej w Porannej rozmowie sondy, której głosy były krytyczne wobec opozycji. Polityk PO przypomniał następnie założenia programu wyborczego PO. „13. emerytura – myślę, że to jest chwytliwe hasło PO. My się nie będziemy ścigać, my nie powiemy 600+, my powiedzieliśmy 500+ na każde dziecko, też na pierwsze” – podkreślił Siemoniak.
 • Tomasz Siemoniak: Jeśli jest pierwsza faza nalotów to logiczne, że musi nastąpić druga

  "Jeśli jest pierwsza faza nalotów to logiczne, że musi nastąpić druga. USA, Wielka Brytania, Francja pozostawiają sobie prawo do dalszych działań w Syrii" – powiedział Tomasz Siemoniak w Porannej rozmowie w RMF FM. "To jest być może przełom, bo widać coraz ostrzej konfrontację Zachodu z Rosją w Syrii" – podkreślił polityk PO. Jak jednak zastrzegł, Zachód "nie chce zaczynać III wojny światowej z Rosją”. „Chodzi o wymierzenie silnych ciosów wojskowych, ale jest tez dużo w tym polityki" – dodał były szef MON. "To jest znacznie skuteczniejsze ostrzeżenie Putina niż – z całym szacunkiem – tweety Donalda Trumpa" - stwierdził Siemoniak. Pytany o możliwy wojskowy scenariusz rozwoju sytuacji, odpowiedział: „Koalicja pewnie pójdzie za ciosem”.
 • Tomasz Siemoniak: Jestem przeciwny bojkotowi mundialu w Rosji

  "Jestem przeciwny takim pomysłom, taka kara byłaby absurdalna" - tak Tomasz Siemoniak skomentował w Popołudniowej rozmowie w RMF FM pomysł bojkotu mundialu w Rosji w związku z otruciem Siergieja Skripala. Według gościa Marcina Zaborskiego byłaby to kara dla sportowców i kibiców. "Trzeba było kilka lat temu nie przyznawać Rosji prawa do organizowania wielkich imprez sportowych" - uważa Siemoniak. "Powinniśmy bardzo ważyć swoją politykę, obserwować, co robią inni i starać się jak najlepiej realizować polskie interesy" - podsumowuje były szef MON. "Akurat ta wczorajsza rozmowa premiera Morawieckiego z premier Wielkiej Brytanii pokazała, jakie jest stanowisko Polski. To są słuszne kroki" - uważa Siemoniak.