Tomasz Orłowski

Artykuły - Tomasz Orłowski (6)

  • Gospodarzem uroczystości wawelskich będzie p.o. prezydenta

    Gospodarzem uroczystości wawelskich będzie p.o. prezydenta

    Honory gospodarza niedzielnych uroczystości pogrzebowych pary prezydenckiej na Wawelu będzie pełnił tymczasowy zwierzchnik państwa, którym jest marszałek Sejmu Bronisław Komorowski - powiedział w środę dziennikarzom ambasador RP we Francji Tomasz Orłowski.
  • W Hotel Lambert pozostaną polskie ślady

    Ślady po polskiej historii słynnego paryskiego Hotelu Lambert, byłego czołowego ośrodka Wielkiej Emigracji, zostaną zachowane - zapewnił ambasador RP w Paryżu Tomasz Orłowski, komentując piątkowe porozumienie, pozwalające na rozpoczęcie przebudowy zabytku.
  • Francja: Polski ambasador poskarżył się prezesowi TV

    Prezes francuskiej telewizji publicznej zareagował ze zrozumieniem na krytyczne uwagi ambasadora RP w Paryżu, Tomasza Orłowskiego, dotyczące pomijania roli Polaków w II wojnie światowej w filmie dokumentalnym pt. "Apokalipsa" - donoszą źródła. Jednocześnie szef France Television podkreślił rzetelność tego dokumentu.
  • Francja: Ambasador protestuje przeciw pomniejszaniu roli Polaków

    Ambasador RP w Paryżu Tomasz Orłowski wysłał list do władz francuskich, by wyrazić swoje rozczarowanie wyświetlanym we francuskiej telewizji cyklem dokumentalnym o II wojnie światowej. Zdaniem ambasadora, film nie uwzględnia roli Polaków w tych zmaganiach.
  • Słynny Hotel Lambert zagrożony?

    Interwencję do francuskich władz przeciw planowanej gruntownej przebudowie paryskiego Hotelu Lambert, byłego ośrodka polskiej Wielkiej Emigracji, wystosował w czwartek ambasador RP w Paryżu Tomasz Orłowski. Obawia się on, że prace budowlane zatrą ślady po polskim okresie zabytkowej rezydencji.
  • Kaczyński zablokował Kaczyńskiego

    Kaczyński zablokował Kaczyńskiego

    Tomasz Orłowski, szef protokołu MSZ, nie pojedzie na razie do Paryża. Jego kandydaturę wstrzymał premier, dowiedziała się "Gazeta Wyborcza".

Filmy - Tomasz Orłowski (1)

  • "Poradnik Savoir-Vivre": Jak jeść ślimaki

    O etykiecie i dobrych manierach w filmowym "Poradniku Savoir-Vivre" opowiada Ambasador Tomasz Orłowski - polski historyk i dyplomata, wykładowca stosunków międzynarodowych i dyplomacji na Uniwersytecie Wrocławskim, Akademii Dyplomatycznej i w Krajowej Szkole Administracji Publicznej. W latach 2001-2004 pełnił funkcję sekretarza generalnego Polskiego Komitetu do spraw UNESCO, a od 2004 - 2005 zastępcy dyrektora Departamentu Systemu Narodów Zjednoczonych i Problemów Globalnych. Autor licznych publikacji naukowych, w tym podręcznika „Protokół dyplomatyczny. Ceremoniał i etykieta" (2010 r.). Od 2007 roku pełni funkcję ambasadora RP we Francji i w Księstwie Monako. Cykl "Poradnik Savoir-Vivre" liczy 10 odcinków. Kolejne publikowane są co piątek na portalu MSZ.