Tomasz Nałęcz

Artykuły - Tomasz Nałęcz (98)

 • ​Tomasz Nałęcz: PiS usiłuje storpedować referendum

  ​Tomasz Nałęcz: PiS usiłuje storpedować referendum

  Doradca prezydenta Bronisława Komorowskiego, Tomasz Nałęcz, komentuje propozycję Prawa i Sprawiedliwości, by rozszerzyć wrześniowe referendum o trzy dodatkowe pytania.
 • "Fakt": PiS rzuciło urok na Bronisława Komorowskiego?

  "Fakt": PiS rzuciło urok na Bronisława Komorowskiego?

  Urok, fatum czy złe zrządzenie losu? Kolorowa gazeta zastanawia się co jest przyczyną pecha, jaki rzekomo podczas kampanii wyborczej prześladuje Bronisława Komorowskiego.
 • Tomasz Nałęcz: Nie będziemy handlować pomnikiem smoleńskim

  Tomasz Nałęcz: Nie będziemy handlować pomnikiem smoleńskim

  Rządy Polski i Rosji podpisały umowę w sprawie budowy pomnika w Smoleńsku - mówi doradca prezydenta Tomasz Nałęcz. Skomentował w ten sposób doniesienia, że w zamian za zgodę na budowę pomnika w Smoleńsku, strona rosyjska oczekuje, iż Polska zezwoli na wybudowanie w Krakowie pomnika czerwonoarmistów.
 • Nałęcz: Ziobro ordynarnie kłamie. Trzeba rozważyć pozew

  Nałęcz: Ziobro ordynarnie kłamie. Trzeba rozważyć pozew

  "Ordynarne kłamstwo godzące w dobry wizerunek prezydenta. Jeżeli osoba publiczna, zaangażowana po stronie jednego z kandydatów, tak prymitywnie kłamie, to trzeba go za to ukarać"- mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Tomasz Nałęcz. Doradca prezydenta komentuje w ten sposób słowa Zbigniewa Ziobry, który nazwał prezydenta "małpą". Pozew? "Trzeba to rozważyć. Nie mam wątpliwości, że to było nie tylko przekroczenie prawa, ale i ludzkiej przyzwoitości. Pan Ziobro zachował się jak zwykły mały kłamczuszek, ale jego kłamstwo jest na małych nóżkach"- dodaje Nałęcz.
 • Nałęcz: Żaden naród nie stawia pomników najeźdźcom

  Nałęcz: Żaden naród nie stawia pomników najeźdźcom

  - Żaden naród nie stawia pomników najeźdźcom. To Rada Miasta Krakowa, prezydent Majchrowski jest gospodarzem miasta, może odmówić Rosjanom - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM doradca prezydenta pytany o pomnik Rosjan „zamęczonych w polskich obozach śmierci”.
 • Nałęcz: Nazwisko premiera dopiero po dymisji Tuska

  Pośpieszyłem się z oceną - mówi prezydencki doradca Tomasz Nałęcz pytany w Kontrwywiadzie RMF FM o swoje wcześniejsze wypowiedzi sugerujące, że prezydent zna już nazwisko kandydata na nowego premiera.
 • Nałęcz: Ustalmy, kto zaatakował. Potem przyjdzie czas rozrachunków

  Nałęcz: Ustalmy, kto zaatakował. Potem przyjdzie czas rozrachunków

  Zaatakowały zielone ludziki. Premier robi to, co każdy dobry dowódca na polu walki. Dobry dowódca nie robi rozrachunków personalnych we własnym obozie, pod ogniem nieprzyjaciela - mówi prezydencki doradca Tomasz Nałęcz w Kontrwywiadzie RMF FM.
 • Nałęcz: Kaczyński chce, by prezydent złamał konstytucję

  Nałęcz: Kaczyński chce, by prezydent złamał konstytucję

  Prezydencki doradca Tomasz Nałęcz zarzuca szefowi PiS, że ten chce, by prezydent złamał konstytucję. To odpowiedź na apel Jarosława Kaczyńskiego do prezydenta, by jako strażnik ustawy zasadniczej publicznie stwierdził, że rząd musi odejść.
 • Nałęcz: Prezydent zabierze głos podczas mszy w intencji gen. Jaruzelskiego

  Nałęcz: Prezydent zabierze głos podczas mszy w intencji gen. Jaruzelskiego

  Prezydent Bronisław Komorowski zabierze głos podczas piątkowej mszy św. w intencji zmarłego gen. Wojciecha Jaruzelskiego - poinformował PAP prezydencki doradca Tomasz Nałęcz.
 • Nałęcz: Rosja trzyma kciuki za Antoniego Macierewicza

  Nałęcz: Rosja trzyma kciuki za Antoniego Macierewicza

  Prof. Tomasz Nałęcz powiedział w porannym programie na antenie TVP Info, że zachowanie Antoniego Macierewicza dotyczące katastrofy smoleńskiej jest Kremlowi na rękę. - Ja uważam że w tej sprawie trzyma kciuki za posła Macierewicza nie Waszyngton, tylko Moskwa - powiedział profesor.

Filmy - Tomasz Nałęcz (36)

 • Tomasz Nałęcz: PO chce wykorzystać popularność Komorowskiego

  - Prezydent normalnie funkcjonuje. Widzę tego samego człowieka, którego widzę od kilkudziesięciu lat. Jeśli człowiek połowę życia walczył o demokrację to trudno, żeby się obrażał na jej wyniki - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM doradca prezydenta Tomasz Nałęcz pytany o to, czy Bronisław Komorowski jest przybity. Dodaje, że "nie ma żadnego pakowania pudeł, jest normalne załatwianie spraw, a potem prezydent na pewno odpocznie, bo przez 5 lat nie był na urlopie".
 • Nałęcz: Emerytura po 40 latach to tylko punkt wyjścia

  - Nie przestraszyliśmy się. Prezydent wydał dyspozycję sztabowcom, żeby uzgodnić zasady debaty, ale nie było żadnego spotkania na ten temat – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM doradca prezydenta Tomasz Nałęcz pytany o debatę proponowaną przez Pawła Kukiza. - Wszystko, co wiemy na temat debaty, to informacje pana Kukiza zamieszczone na Facebooku i Twitterze. Nie można ustalać prezydenckiej debaty wpisami na Facebooku – ocenia Nałęcz. Emerytura po 40 latach pracy? - To rozwiązania spowoduje silną motywacje, żeby eliminować np. umowy śmieciowe. Prezydent szuka mądrego kompromisu – uważa gość Kontrwywiadu RMF FM.
 • Nałęcz: Szef FBI powinien przeprosić Polaków

  „Jeśli się obraziło Polaków, to trzeba ich przeprosić. Czekamy na to” – mówi w Kontrwywiadzie RMF FM doradca Prezydenta RP Tomasz Nałęcz, pytany o słowa szefa FBI na temat odpowiedzialności Polski za Holokaust. „Jeśli szef nie powie słowa „przepraszam”, to wyrobimy sobie w Polsce zdanie o tym człowieku” – dodaje Nałęcz.
 • Nałęcz: Ziobro ordynarnie kłamie. Przekroczył prawo i ludzką przyzwoitość. Trzeba rozważyć pozew

  "Ordynarne kłamstwo godzące w dobry wizerunek prezydenta. Jeżeli osoba publiczna, zaangażowana po stronie jednego z kandydatów, tak prymitywnie kłamie, to trzeba go za to ukarać"- mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Tomasz Nałęcz. Doradca prezydenta komentuje w ten sposób słowa Zbigniewa Ziobry, który nazwał prezydenta "małpą". Pozew? "Trzeba to rozważyć. Nie mam wątpliwości, że to było nie tylko przekroczenie prawa, ale i ludzkiej przyzwoitości. Pan Ziobro zachował się jak zwykły mały kłamczuszek, ale jego kłamstwo jest na małych nóżkach"- dodaje Nałęcz. "Pan Ziobro ma tylko małpią złośliwość"- ocenia doradca prezydenta i dodaje, że reakcja przeciwników Bronisława Komorowskiego świadczy o tym, że są w dużym kłopocie. "Jak widzę, jak ludzie z konkurencyjnych środowisk politycznych obrzydliwie kłamstwem atakują prezydenta, to znaczy, że się boją"- kwituje Tomasz Nałęcz.