Tomasz Kot

Synonimy:
Kot Tomasz,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Tomasz Kot (203)

 • Tomasz Kot: Odkryliśmy na nowo polski folklor

  Tomasz Kot: Odkryliśmy na nowo polski folklor

  To był najdłuższy plan zdjęciowy, jaki mi się przydarzył – tak wspomina pracę nad rolą w dramacie „Zimna wojna”. Wysiłek został doceniony, bo na festiwalu w Cannes aktor zebrał znakomite recenzje. Krytycy z Wielkiej Brytanii uznali nawet, że… mógłby zagrać Bonda.
 • Tomasz Kot w ślady ojca

  Tomasz Kot w ślady ojca

  Tomasz Kot w swoim najnowszym filmie zatytułowanym "Najlepszy" wciela się w dyrektora klubu sportowego. Poniekąd aktor idzie śladami swojego ojca, który był nauczycielem wychowania fizycznego.
 • Lianne Harvey: Na obiedzie u Tomasza Kota

  Lianne Harvey: Na obiedzie u Tomasza Kota

  W filmie "Bikini Blue" o polsko-brytyjskim małżeństwie żyjącym w Anglii lat 50., u boku Tomasza Kota zagrała Lianne Harvey. Aktor dołożył wielu starań, aby Brytyjka poczuła się komfortowo wśród polskiej ekipy. Gwiazdor zaprosił ją m.in. na obiad w swoim domu.
 • Tomasz Kot: Od Riedla do Religi

  Tomasz Kot: Od Riedla do Religi

  Dotychczasowa kariera Tomasza Kota, który obchodzi w piątek 40. urodziny, to aktorstwo skrajności. Po rewelacyjnym debiucie kinowym w "Skazanym na bluesa" (2005) aktor wprzęgnięty został na kilka lat w trybiki serialowych produkcji (był gwiazdą sitcomu "Niania") i świat głupawych komedii, by w 2010 roku powrócić do poważnego grania wyśmienitą rolą w kameralnym "Erratum" Marka Lechkiego. Najwybitniejszym kinowym występem Kota pozostaje jednak kreacja Zbigniewa Religi w filmie "Bogowie".
 • Tomasz Kot w filmie "Bikini Blue"

  Tomasz Kot w filmie "Bikini Blue"

  W Warszawie zakończyły się właśnie zdjęcia do "Bikini Blue", anglojęzycznego filmu z Tomaszem Kotem w roli głównej. Film trafi teraz do postprodukcji - a potem na światowe festiwale. Polska premiera przewidywana jest na 2017 rok.
 • Tomasz Kot o "Żyć nie umierać": Iść za marzeniem

  Tomasz Kot o "Żyć nie umierać": Iść za marzeniem

  Jeden z najlepszych polskich aktorów. Skromny, skupiony na rolach, a nie na wykorzystywaniu sławy. Po kreacji w „Skazanym na bluesa”, gdzie zagrał Ryszarda Riedla i w „Bogach”, gdzie wcielił się w profesora Zbigniewa Religę, znowu zachwyca – tym razem jako Bartosz Kolanko w „Żyć nie umierać”. Choć kocha to, co robi zawodowo, mówi, że dla niego najważniejsi są żona, córka, syn i spędzony z nimi czas.
 • Tomasz Kot: Zostawiłem na tym planie kawałek serca

  Tomasz Kot: Zostawiłem na tym planie kawałek serca

  Jako Zbigniew Religa przeprowadził pierwszą w Polsce udaną transplantację, natomiast na planie "Żyć nie umierać" sam "zostawił kawałek serca"! Tomasz Kot, laureat Orła i Złotych Lwów za rolę w filmie "Bogowie", powraca na ekrany w najnowszym obrazie Macieja Migasa ("Oda do radości").
 • Tomasz Kot: Skok pod pociąg i igły powbijane w twarz

  Tomasz Kot: Skok pod pociąg i igły powbijane w twarz

  Od seansu akupunktury, rajdu hippisowską furgonetką, po wystrzały z kolta i spotkanie „oko w oko” z rozpędzonym pociągiem. Film „Żyć nie umierać” to zastrzyk nowych doświadczeń dla Tomasza Kota.
 • "Żyć nie umierać": Tomasz Kot na karuzeli życia [zwiastun]

  "Żyć nie umierać": Tomasz Kot na karuzeli życia [zwiastun]

  "Co byś zrobił, gdybyś nagle dowiedział się, że zostały ci 3 miesiące życia?" - to pytanie, z którym musi zmierzyć się główny bohater filmu Macieja Migasa ("Oda do radości") - Bartek. W postać tę, bardzo luźno inspirowaną osobą aktora Tadeusza Szymkowa ("Psy", "Kroll", "Ekstradycja 3"), brawurowo wcielił się Tomasz Kot, laureat Orła i Złotych Lwów za najlepszą pierwszoplanową rolę męską w filmie "Bogowie".

Zdjęcia - Tomasz Kot (98)

 • film.interia.pl
  "Najlepszy"
 • film.interia.pl
  "Volta": Nowa komedia Juliusza Machulskiego
 • film.interia.pl
  Role życia: Podobni do oryginałów?
 • film.interia.pl
  Role życia: Podobni do oryginałów?

Filmy - Tomasz Kot (21)

 • "Żyć nie umierać": Metamorfozy Tomasza Kota [EPK]

  - Zmiany są dla mnie bardzo kręcące. Zaobserwowałem to przy Klossie, gdzie akurat miałem okazję zostać blondynem i dopóki się nie odezwałem, nikt mnie nie poznawał. Zmiany wizerunku u zwykłego faceta to nie jest częste zjawisko. Ja mam na nie immunitet zawodowy – wytłumaczenie, że przygotowuję się do kolejnej roli. Plus jest jeszcze taki, że żona ma męża, który nieustannie się zmienia, a dziecko ma atrakcję. Po „Bogach” twierdzono, że ta rola przyklei się do mnie na długie lata, więc tym bardziej ucieszyłem się z propozycji zagrania w „Żyć nie umierać”, gdzie mogłem zgolić włosy - mówi Tomasz Kot.
 • Tomasz Kot o "Żyć nie umierać"

  "Nigdy nie wiadomo, kiedy skończy się nasza przygoda z życiem, więc teoretycznie każdy dzień powinniśmy traktować jak gdyby był ostatnim, przeżywać go w sposób świadomy" - mówi Tomasz Kot, wcielający się w aktora, któremu zostały trzy miesiące życia, w filmie "Żyć nie umierać".
 • Tomasz Kot: Wiedziałem, że będzie „hejt”

  Tomasz Kot, odtwórca głównej roli w filmie „Bogowie”, wcielający się w postać Zbigniewa Religi, zdradza, jak przygotowywał się do tego trudnego zadania. – Była presja przygotowywania się do tej roli, bo wiedziałem, że ludzie kojarzą pana Zbigniewa Religę z przysiwionymi włosami i wiedziałem, że się na mnie ktoś rzuci, że będzie mnóstwo tak zwanego hejtu, pod tytułem „to jest zły wybór”. I faktycznie tak było – mówi aktor. Dodajmy jeszcze, że dzieło Łukasza Palkowskiego zdobyło pięć nagród na tegorocznym festiwalu w Gdyni, w tym najważniejsze wyróżnienie - Złote Lwy.
 • Tomasz Kot na temat filmu o Relidze: Bałem się, że zemdleję

  Tomasz Kot zrezygnował ze wszystkich innych zajęć, żeby zagrać w filmie „Bogowie”, który opowiada o profesorze Zbigniewie Relidze. Dzięki temu aktor miał dużo czasu na to, by starannie przygotować się do roli. Jak wspomina, początki na planie nie były łatwe. Gwiazdor obawiał się nawet, że zemdleje podczas zdjęć na sali operacyjnej.