Tomasz Kot

Synonimy:
Kot Tomasz,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Tomasz Kot (114)

 • Nowy film Tomasza Kota na znanym festiwalu

  Nowy film Tomasza Kota na znanym festiwalu

  "A Perfect Enemy" to zagraniczna produkcja, w której jedną z głównych ról zagrał Tomasz Kot. Jak poinformował aktor, film w reżyserii Kike Maillo zostanie pokazany podczas październikowego Katalońskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Sitges.
 • Tomasz Kot: Najbardziej poruszająca scena filmu "Bogowie"

  Tomasz Kot: Najbardziej poruszająca scena filmu "Bogowie"

  Tomasz Kot, który w filmie Łukasza Palkowskiego wcielił się w postać prof. Zbigniewa Religi, był w niedzielę gościem pierwszego odcinka instagramowego programu „Zawierucha filmowa”. Wraz z jego gospodarzem Rafałem Zawieruchą wspominał pracę na planie tej produkcji. Dla obu aktorów ten film był wyjątkowym wydarzeniem. Także dlatego, że było to ich pierwsze spotkanie.
 • Tomasz Kot nie tylko o pracy na planie serialu BBC: Zrobię film i będę jeszcze lepszy

  Tomasz Kot nie tylko o pracy na planie serialu BBC: Zrobię film i będę jeszcze lepszy

  Zagrał właśnie w serialu BBC "World on Fire" ("Świat w ogniu"). Tomasz Kot opowiada PAP Life nie tylko o tej roli, ale i o swych aktorskich planach. "Wykonuję wszystkie możliwe kroczki, które są dla mnie dostępne" - mówi.
 • Glastonbury 2019: Tomasz Kot "wystąpił" z The Chemical Brothers

  Glastonbury 2019: Tomasz Kot "wystąpił" z The Chemical Brothers

  Tysiące osób przebywający na Glastonbury zobaczyły wizualizację z Tomaszem Kotem. Wszystko za sprawą jego współpracy z The Chemical Brothers.
 • Tomasz Kot jako Nikola Tesla

  Tomasz Kot jako Nikola Tesla

  Tomasz Kot wcieli się w wynalazcę Nikolę Teslę w filmie biograficznym. Autorem scenariusza i reżyserem produkcji jest Anand Tucker ("Oświadczyny po irlandzku").
 • Tomasz Kot u boku Angeliny Jolie?

  Tomasz Kot u boku Angeliny Jolie?

  Tomasz Kot zagra w hollywoodzkiej produkcji! Aktora będziemy mogli zobaczyć u boku największych gwiazd w tym najprawdopodobniej Angeliną Jolie!
 • Tomasz Kot u boku gwiazd Hollywood

  Tomasz Kot u boku gwiazd Hollywood

  Po międzynarodowym sukcesie "Zimnej wojny" nazwisko Tomasza Kota zaczęło pojawiać się w związku z wieloma wysokobudżetowymi produkcjami. Wedle plotek miał on być przymierzany do roli złoczyńcy w 25. filmie o przygodach Jamesa Bonda. Współpracą z polskim aktorem jest podobno zainteresowana Chloe Zhao, reżyserka "The Eternals", kolejnej superprodukcji Marvela. Tymczasem serwis "Deadline" donosi, że Kot rozpoczął zdjęcia do międzynarodowej produkcji, w której wystąpi u boku hollywoodzkich gwiazd.
 • Tomasz Kot dołączy do uniwersum Marvela?

  Tomasz Kot dołączy do uniwersum Marvela?

  Chociaż widzowie wciąż wyczekują superprodukcji: "Kapitan Marvel" i "Avengers: Koniec gry" - dwóch nadchodzących w najbliższych miesiącach adaptacji komiksów Marvela - Disney już planuje kolejne widowiska. W 2020 roku swą premierę mają mieć między innymi "Eternals" w reżyserii Chloé Zhao. Według plotek wśród aktorów branych pod uwagę do głównych ról ma być Tomasz Kot, który zyskał światowy rozgłos dzięki "Zimnej wojnie" Pawła Pawlikowskiego.
 • Tomasz Kot: Jego żona zachwyciła na Oscarach

  Tomasz Kot: Jego żona zachwyciła na Oscarach

  91. ceremonię wręczenia Oscarów Polacy zapamiętają na długo. Wszystko za sprawą „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego, nominowanej aż w trzech kategoriach.
 • Filmowe podsumowanie roku: Najlepsze występy aktorskie 2018

  Filmowe podsumowanie roku: Najlepsze występy aktorskie 2018

  2018 rok obfitował w wybitne kreacje aktorskie. Było ich tak dużo, że podczas komponowania naszej listy musieliśmy zgodzić się na pewne ograniczenia. Dlatego też brakuje na niej ról z poprzedniego sezonu oscarowego - bo wszyscy już wiedzą, że Frances McDormand w "Trzech billboardach", Margot Robbie w "Jestem najlepsza" czy James Franco w "The Disaster Artist" byli świetni. Kończąc wstęp: oto nasza subiektywna lista najlepszych kreacji aktorskich 2018 roku.

Zdjęcia - Tomasz Kot (48)

 • film.interia.pl
  Role życia: Podobni do oryginałów?
 • film.interia.pl
  Role życia: Podobni do oryginałów?
 • film.interia.pl
  "Najlepszy"
 • film.interia.pl
  "Volta": Nowa komedia Juliusza Machulskiego

Filmy - Tomasz Kot (21)

 • "Żyć nie umierać": Metamorfozy Tomasza Kota [EPK]

  - Zmiany są dla mnie bardzo kręcące. Zaobserwowałem to przy Klossie, gdzie akurat miałem okazję zostać blondynem i dopóki się nie odezwałem, nikt mnie nie poznawał. Zmiany wizerunku u zwykłego faceta to nie jest częste zjawisko. Ja mam na nie immunitet zawodowy – wytłumaczenie, że przygotowuję się do kolejnej roli. Plus jest jeszcze taki, że żona ma męża, który nieustannie się zmienia, a dziecko ma atrakcję. Po „Bogach” twierdzono, że ta rola przyklei się do mnie na długie lata, więc tym bardziej ucieszyłem się z propozycji zagrania w „Żyć nie umierać”, gdzie mogłem zgolić włosy - mówi Tomasz Kot.
 • Tomasz Kot o "Żyć nie umierać"

  "Nigdy nie wiadomo, kiedy skończy się nasza przygoda z życiem, więc teoretycznie każdy dzień powinniśmy traktować jak gdyby był ostatnim, przeżywać go w sposób świadomy" - mówi Tomasz Kot, wcielający się w aktora, któremu zostały trzy miesiące życia, w filmie "Żyć nie umierać".
 • Tomasz Kot: Wiedziałem, że będzie „hejt”

  Tomasz Kot, odtwórca głównej roli w filmie „Bogowie”, wcielający się w postać Zbigniewa Religi, zdradza, jak przygotowywał się do tego trudnego zadania. – Była presja przygotowywania się do tej roli, bo wiedziałem, że ludzie kojarzą pana Zbigniewa Religę z przysiwionymi włosami i wiedziałem, że się na mnie ktoś rzuci, że będzie mnóstwo tak zwanego hejtu, pod tytułem „to jest zły wybór”. I faktycznie tak było – mówi aktor. Dodajmy jeszcze, że dzieło Łukasza Palkowskiego zdobyło pięć nagród na tegorocznym festiwalu w Gdyni, w tym najważniejsze wyróżnienie - Złote Lwy.
 • Tomasz Kot na temat filmu o Relidze: Bałem się, że zemdleję

  Tomasz Kot zrezygnował ze wszystkich innych zajęć, żeby zagrać w filmie „Bogowie”, który opowiada o profesorze Zbigniewie Relidze. Dzięki temu aktor miał dużo czasu na to, by starannie przygotować się do roli. Jak wspomina, początki na planie nie były łatwe. Gwiazdor obawiał się nawet, że zemdleje podczas zdjęć na sali operacyjnej.