Tomasz Bagiński

Synonimy:
bagiński, Bagiński Tomasz Bagiński Tomek Tomek Bagiński
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Tomasz Bagiński (95)

 • Tomasz Bagiński odsłonił swoją gwiazdę w Łódzkiej Alei Gwiazd

  Tomasz Bagiński odsłonił swoją gwiazdę w Łódzkiej Alei Gwiazd

  Autor filmów animowanych, rysownik, reżyser i producent filmowy Tomasz Bagiński odsłonił w sobotę swoją gwiazdę w Łódzkiej Alei Gwiazd na ul. Piotrkowskiej. "Tak naprawdę to jest nagroda dla setek, tysięcy ludzi, którzy stoją za moim sukcesem" - mówił filmowiec nominowany do Oscara za "Katedrę".
 • Gwiazda Tomasza Bagińskiego w łódzkiej Alei Sław

  Gwiazda Tomasza Bagińskiego w łódzkiej Alei Sław

  Rysownik, reżyser i producent filmowy Tomasz Bagiński dołączy do artystów, którzy mają swoje gwiazdy w łódzkiej Alei Sław. Nominowany w 2002 roku do Oscara za "Katedrę" Bagiński jest m.in. producentem wykonawczym serialu "Wiedźmin".
 • ​Tomasz Bagiński: Pochwała dialogu

  ​Tomasz Bagiński: Pochwała dialogu

  Uroczysta premiera serialu "Wiedźmin" odbędzie się 18 grudnia wieczorem na warszawskim Torze Służewiec. Pojawi się na niej Tomasz Bagiński, jeden z producentów wykonawczych. Przyjdzie w garniturze, choć woli ubiór taki, jaki obowiązuje na planie. "Wiedźmin to pochwała dialogu w tym wszystkim, co nas spotyka" - streszcza przesłanie serialu.
 • Tomasz Bagiński: Karierę zaczął od nominacji do Oscara

  Tomasz Bagiński: Karierę zaczął od nominacji do Oscara

  Jest samoukiem, jego pierwszy sukces przyszedł za szybko, ale teraz Tomasz Bagiński zna już reguły rządzące biznesem filmowym. To m.in. dlatego woli pracować w Polsce niż w Hollywood, choć miał stamtąd konkretne propozycje. Dowiedz się, jak z pionka stał się rozgrywającym.
 • Tomasz Bagiński o aktorach w serialu Wiedźmin

  Tomasz Bagiński o aktorach w serialu Wiedźmin

  ​Jeden z producentów serialu Wiedźmin - Tomasz Bagiński ze studia Platige Image - wypowiedział się na temat doboru aktorów do tej oczekiwanej produkcji.
 • Tomasz Bagiński wyreżyserował teledysk do nowej piosenki Dawida Podsiadły

  Tomasz Bagiński wyreżyserował teledysk do nowej piosenki Dawida Podsiadły

  Nowy singiel Dawida Podsiadły nosi tytuł "Małomiasteczkowy" i zapowiada trzecią płytę artysty, której premierę zaplanowano na jesień 2018 roku. Za scenariusz i reżyserie klipu odpowiada Tomasz Bagiński ("Katedra", "Sztuka spadania") - reżyserią i scenariuszem, za kamerą stanął Kajetan Plis. Całość teledysku została nakręcona na taśmie 16 mm.
 • Netflix wyprodukuje "Wiedźmina"!

  Netflix wyprodukuje "Wiedźmina"!

  To wspaniała wiadomość dla fanów twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Netflix wraz z firmami Platige Image i Sean Daniel Company wyprodukują serial na podstawie "Wiedźmina".
 • MocArty RMF Classic 2015: Tomasz Bagiński i ratownicy TOPR Ludźmi Roku

  MocArty RMF Classic 2015: Tomasz Bagiński i ratownicy TOPR Ludźmi Roku

  W Warszawie 14 marca odbyła się uroczysta gala wręczenia MocArtów RMF Classic 2015! Statuetki przyznawano w czterech głównych kategoriach: Człowiek Roku, Wydarzenie Roku, Muzyka Filmowa Roku i Rzecz z Klasą. Wręczono też nagrodę specjalną "Bo wARTo!".
 • Tomasz Bagiński w Hollywood pracuje nad filmem o wiedźminie Geralcie

  Tomasz Bagiński w Hollywood pracuje nad filmem o wiedźminie Geralcie

  Hollywood zainteresował się naszym wiedźminem. Trwają przygotowania do filmu, opartego na motywach opowiadań "Wiedźmin" i "Mniejsze Zło" z tomu "Ostatnie Życzenie" Andrzeja Spkowskiego. Reżyserem będzie Tomasz Bagiński, nominowany do Oscara za film "Katedra".
 • Jack Nicholson poganiał Bagińskiego

  Jack Nicholson poganiał Bagińskiego

  W 2003 r. Tomek Bagiński nominowany był do Oscara za krótkometrażową "Katedrę". Nagrody Akademii nie zdobył, ale przeżył niezapomnianą przygodę. Miał szansę zetknąć się z takimi gigantami Hollywood jak Jack Nicholson czy Martin Scorsese.

Filmy - Tomasz Bagiński (3)

 • Taniec promuje prezydencję

  Muzyczna opowieść o spotkaniu kobiety i mężczyzny - tak najkrócej można opisać spot promujący polską prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Tomek Bagiński i Agustin Egurrola stworzyli taneczną miniaturę, by pokazać rolę Polski w budowaniu wspólnoty państw Europy.
 • Spełnione marzenie Bagińskiego

  Tomasz Bagiński opowiada o kręceniu spotów promujących 600-lecie bitwy pod Grunwaldem.
 • Słynne dzieło w trójwymiarze

  Nie lada gratką dla odwiedzających Muzeum Narodowe w Warszawie będzie obejrzenie obrazu Jana Matejki "Bitwa po Grunwaldem". Jednak tym razem zwiedzający nie będą oglądali płótna wielkiego mistrza, a zrekonstruowany obraz i to w dodatku w technice 3 D.