Tomasz Adamek

Synonimy:
adamek,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Tomasz Adamek (2470)

 • Tomasz Adamek zmierzy się z Jarrellem Millerem?

  Tomasz Adamek zmierzy się z Jarrellem Millerem?

  Nie chce Artur Szpilka (21-3, 15 KO), więc może skusi się Tomasz Adamek (53-5, 31 KO)? Po odrzuceniu przez "Szpilę" oferty walki z Jarrellem Millerem (21-0-1, 18 KO) w bokserskim środowisku natychmiast pojawił się pomysł, by to "Góral" 6 października w Chicago podjął rękawice z mocno bijącym Amerykaninem.
 • Tomasz Adamek myśli o walce o mistrzostwo świata

  Tomasz Adamek myśli o walce o mistrzostwo świata

  - Życzyłbym sobie, bym, po kolejnym zwycięstwie na jesień, doczekał się jeszcze walki o tytuł mistrza świata - mówi nasz pięściarz Tomasz Adamek (53-5, 31 KO), który, pomimo blisko 42 lat na karku, nie porzuca marzeń o zdobyciu tytułu w trzecim limicie wagowym.
 • Boks. Kto dla Fury'ego? A może Adamek, Szpilka lub nawet Rekowski?

  Boks. Kto dla Fury'ego? A może Adamek, Szpilka lub nawet Rekowski?

  Dziennikarze Boxing News, najstarszego tygodnika bokserskiego na świecie, wydawanego od 1909 roku, wytypowali dwudziestu pięciu zawodników, którzy mogliby stanąć naprzeciw Tysona Fury'ego (26-0, 19 KO) w jego drugiej powrotnej walce. W tym gronie wymyślono sobie aż trzech Polaków.
 • Szpilka chętnie da rewanż Adamkowi, Wasilewski i Borek innego zdania

  Szpilka chętnie da rewanż Adamkowi, Wasilewski i Borek innego zdania

  - Z przyjemnością, jestem za i to byłoby coś - zareagował Artur Szpilka na wiadomość dziennikarza eurosport.interia.pl na Twitterze, który stwierdził, że w rewanżu w cuglach wygrałby "Góral" z Gilowic. Pięściarze zmierzyli się w 2014 roku, a jednogłośnie na punkty wygrał Szpilka. To zwycięstwo otworzyło wieliczaninowi drzwi do kariery i wielkich pieniędzy w Stanach Zjednoczonych.
 • Bobby Gunn za dziesięć dni będzie walczył na gołe pięści

  Bobby Gunn za dziesięć dni będzie walczył na gołe pięści

  Bobby Gunn (23-7-1, 20 KO nigdy nie odnosił wielkich sukcesów w boksie zawodowym, ale w świecie walk na gołe pięści jest legendą. Kolejny taki pojedynek stoczy już 2 czerwca - tym razem legalnie.
 • Tomasz Adamek awansował na 15. miejsce w prestiżowym rankingu

  Tomasz Adamek awansował na 15. miejsce w prestiżowym rankingu

  Branżowy statystyczny portal boxrec.com odnotował efektowne zwycięstwo Tomasza Adamka (53-5, 31 KO) przez techniczny nokaut nad Joeyem Abellem na ringu w Częstochowie. "Góral" awansował na 15. miejsce.
 • Tomasz Adamek otrzymał gratulacje od pobitego przez Abella Krzysztofa Zimnocha

  Tomasz Adamek otrzymał gratulacje od pobitego przez Abella Krzysztofa Zimnocha

  Jedną z pierwszych osób, które pospieszyły z gratulacjami do Tomasza Adamka po efektownej wygranej nad Joeyem Abellem, była ostatnia ofiara Amerykanina, czyli Krzysztof Zimnoch. To dobrze świadczy o mocno pobitym pięściarzu z Białegostoku.
 • Tomasz Adamek: Walka o mistrzostwo świata? Zaraz wychodzę!

  Tomasz Adamek: Walka o mistrzostwo świata? Zaraz wychodzę!

  - Kiedy jestem szybki, a to jeden z moich atutów, ciężko mnie trafić i położyć. Walka o mistrzostwo świata? Tak, jestem gotowy, zaraz wychodzę... - powiedział były mistrz świata dwóch kategorii Tomasz Adamek po wygranej w siódmej rundzie z Amerykaninem Joeyem Abellem na gali bokserskiej "Polsat Boxing Night" w Częstochowie.
 • Polsat Boxing Night. Nokaut! Adamek zwycięża w świetnym stylu z Abellem

  Polsat Boxing Night. Nokaut! Adamek zwycięża w świetnym stylu z Abellem

  To był Tomasz Adamek (53-5, 31 KO) jak za najlepszych lat. "Góral" zwyciężył przez techniczny nokaut na gali Polsat Boxing Night w Częstochowie z Joey'em Abellem (34-10, 32 KO). Sędzia przerwał walkę w siódmej rundzie.
 • Tomasz Adamek - Joey Abell. Amerykanin świadomy klasy Polaka, ale pewny swego

  Tomasz Adamek - Joey Abell. Amerykanin świadomy klasy Polaka, ale pewny swego

  Pod względem techniki Joey Abell nie może się równać świetnie wyszkolonemu Tomaszowi Adamkowi, ale już walka "Górala" z Erikiem Moliną przed dwoma laty w Krakowie pokazała, że w wadze ciężkiej chwila nieuwagi może mieć fatalne konsekwencje. A cięższy od Polaka o kilkanaście kilogramów Amerykanin potrafi mocno uderzyć z obu rąk. Oby nasz legendarny pięściarz nie przekonał się o tym boleśnie w sobotę podczas gali "Polsat Boxing Night - Noc Zemsty" w Częstochowie.

Filmy - Tomasz Adamek (36)

 • Borek o Adamku i reprezentacji U21

  Mateusz Borek o organizacji Polsat Boxing Night 7 i o meczu kadry U-21 z Anglią.
 • Tomasz Adamek: 40 lat, jak na wagę ciężką, to nie jest tak dużo. Wideo

  - Wracają inni, wracam i ja. Taki jest boks - powiedział Tomasz Adamek, który 24 czerwca na gali Polsat Boxing Night w Ergo Arenie zmierzy się z Solomonem Haumono.
 • Adamek znokautowany. "Smutne, że wielcy mistrzowie nie umieją powiedzieć dość"

  Tomasz Adamek przegrał przez nokaut w dziesiątej rundzie z Erikiem Moliną podczas walki wieczoru gali bokserskiej w Krakowie. Po starciu niemal 40-letni pięściarz z Gilowic ogłosił zakończenie kariery. - Tacy zawodnicy, którzy zasłużyli się dla polskiego boksu, nie powinni w taki sposób żegnać się ze sportem. Podobnie było po walce ze Szpilką, wtedy też zapowiadał koniec i powinien dotrzymać słowa. Nie wiadomo, czy za jakiś czas za parę groszy znowu mu się nie zachce boksować z takim Saletą czy Gołotą. Smutne jest to, że wielcy mistrzowie nie umieją powiedzieć "dość", a telewizja promuje takich ludzi. I tak podziwiam Adamka, że wyszedł na ring - powiedział były mistrz olimpijski w boksie Jerzy Rybicki. Źródło: Press Focus/x-news
 • Eric Molina wzruszony po pokonaniu Tomasza Adamka

  Eric Molina pokonał Tomasza Adamka przez nokaut w 10. rundzie podczas bokserskiej gali w Krakowie. - Czekałem na to całe lata. Wszyscy eksperci zawsze mnie skreślali. Zawsze! Ale ja się nie załamywałem. Po porażkach wracałem mocniejszy i pokazałem, że nie można mnie złamać. Tak napisałem moją historię - mówił Amerykanin ze łzami w oczach.