Tomasz Adamek

Synonimy:
adamek,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Tomasz Adamek (2432)

 • Mateusz Borek: Wasilewski chce zafundować sportowy pochówek Adamkowi

  Mateusz Borek: Wasilewski chce zafundować sportowy pochówek Adamkowi

  - Boks to biznes, w którym jest wielu hochsztaplerów, udających kogoś innego niż są w rzeczywistości. Udają bogatych, a tak naprawdę tylko patrzą, żeby coś urwać promotorowi lub zawodnikowi. Tu każdy o każdym gada, temu zawsze towarzyszy polityka, kulisy, gierki, intrygi i drugie dno - mówi w bezkompromisowej rozmowie z serwisem eurosport.interia.pl dziennikarz Mateusz Borek, od niedawna promotor w boksie zawodowym.
 • Boks. Rok 2017 - kto z Polaków na plus?

  Boks. Rok 2017 - kto z Polaków na plus?

  Końcówka roku to zawsze dogaszanie sportowych emocji i czas podsumowań. Podobnie jak w kilku ubiegłych latach, pozwoliłem sobie na zestawienie dziesięciu polskich pięściarzy, którzy mijające dwanaście miesięcy mogą zaliczyć do udanych. A jak widać w tym wyjątkowo kiepskim roku, znaleźli się tacy, którzy dali powody do radości i nadziei.
 • Boks. Trzy dni w Krakowie z turniejem o "Złotą Rękawicę Wisły"

  Boks. Trzy dni w Krakowie z turniejem o "Złotą Rękawicę Wisły"

  Od dzisiaj do niedzieli na obiektach TS Wisła w Krakowie, przy ulicy Reymonta, odbywa się prestiżowy międzynarodowy turniej bokserski o "Złotą Rękawicę Wisły". To już 37. edycja zmagań o tytułowe trofeum, które w tym roku ufundowali Mariusz Wach oraz Przemysław Saleta. Dzisiejsze zmagania rozpoczęły się o godz. 16 w głównej hali klubu.
 • Adamek i tajemniczy rywal. "Jest w zasięgu Tomka i dla niego bezpieczny"

  Adamek i tajemniczy rywal. "Jest w zasięgu Tomka i dla niego bezpieczny"

  Pięściarz Tomasz Adamek wygrał walkę wieczoru na gali w Częstochowie, pokonując na punkty Freda Kassiego. Okazuje się, że Kameruńczyk został wybrany z wąskiego grona potencjalnych rywali dla "Górala", a nazwisko przeciwnika przystemplował trener Gus Curren.
 • Izu Ugonoh kolejnym rywalem Tomasza Adamka?

  Izu Ugonoh kolejnym rywalem Tomasza Adamka?

  Istnieje pomysł, by na kolejnej gali z cyklu Polsat Boxing Night wystąpili Tomasz Adamek, Adam Kownacki i Izu Ugonoh. Jedna z koncepcji zakłada bezpośrednie starcie 40-letniego "Górala" z Gilowic z Ugonohem, po którym ciemnoskóry Polak - w przypadku wygranej - mógłby symbolicznie przejąć pałeczkę od byłego dwukrotnego mistrza świata.
 • Tomasz Adamek na liście życzeń Tysona Fury'ego

  Tomasz Adamek na liście życzeń Tysona Fury'ego

  Tyson Fury (25-0, 18 KO) ostro trenuje, by pozbyć się ogromnej nadwagi i przygotować się na powrót - wstępnie planowany na kwiecień przyszłego roku. Były mistrz świata królewskiej kategorii wyznaczył listę dziesięciu zawodników, z którymi chętnie spotkałby się w przyszłym roku. Na tej liście jest jeden Polak - Tomasz Adamek.
 • Tomasz Adamek wysoko. Ranking polskich zawodników wagi ciężkiej

  Tomasz Adamek wysoko. Ranking polskich zawodników wagi ciężkiej

  Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) pomimo 41 lat na karku utrzymuje wysoką formę. W sobotę pokonał w Częstochowie Freda Kassiego. Tydzień temu Mariusz Wach toczył inną ważną walkę. Jak więc przedstawia się nasza krajowa czołówka w królewskiej kategorii?
 • Tomasz Adamek zakończy karierę? "Zadzwoń do mojej żony"

  Tomasz Adamek zakończy karierę? "Zadzwoń do mojej żony"

  Były dwukrotny mistrz świata Tomasz Adamek wygrał jednogłośnie na punkty z Fredem Kassim podczas gali boksu w Częstochowie i zapowiedział, że jeszcze chciałby stoczyć dużą walkę na zakończenie kariery. Jednak, po chwili, odpowiedzialność zrzucił na swoją żonę.
 • Tomasz Adamek pokonał Freda Kassiego

  Tomasz Adamek pokonał Freda Kassiego

  Tomasz Adamek znów zwycięski! "Góral" pokonał na punkty po dziesięciorundowej walce Freda Kassiego. Starcie odbyło się podczas "Nocy Wojowników" w Częstochowie. Była to walka wieczoru.
 • Adamek - Kassi. Rośnie napięcie przed sobotnią galą w Częstochowie

  Adamek - Kassi. Rośnie napięcie przed sobotnią galą w Częstochowie

  Dzisiaj odbyła się konferencja prasowa promująca sobotnią galę "Noc Wojowników" w Częstochowie. Udział w niej wzięli niemal wszyscy zawodnicy. A będzie co oglądać. Łącznie pięściarze stoczą siedem walk - cztery polsko-polskie oraz trzy z zagranicznymi rywalami dla naszych pięściarzy. Oto, co mówili główni bohaterowie sobotniej imprezy.

Filmy - Tomasz Adamek (36)

 • Borek o Adamku i reprezentacji U21

  Mateusz Borek o organizacji Polsat Boxing Night 7 i o meczu kadry U-21 z Anglią.
 • Tomasz Adamek: 40 lat, jak na wagę ciężką, to nie jest tak dużo. Wideo

  - Wracają inni, wracam i ja. Taki jest boks - powiedział Tomasz Adamek, który 24 czerwca na gali Polsat Boxing Night w Ergo Arenie zmierzy się z Solomonem Haumono.
 • Adamek znokautowany. "Smutne, że wielcy mistrzowie nie umieją powiedzieć dość"

  Tomasz Adamek przegrał przez nokaut w dziesiątej rundzie z Erikiem Moliną podczas walki wieczoru gali bokserskiej w Krakowie. Po starciu niemal 40-letni pięściarz z Gilowic ogłosił zakończenie kariery. - Tacy zawodnicy, którzy zasłużyli się dla polskiego boksu, nie powinni w taki sposób żegnać się ze sportem. Podobnie było po walce ze Szpilką, wtedy też zapowiadał koniec i powinien dotrzymać słowa. Nie wiadomo, czy za jakiś czas za parę groszy znowu mu się nie zachce boksować z takim Saletą czy Gołotą. Smutne jest to, że wielcy mistrzowie nie umieją powiedzieć "dość", a telewizja promuje takich ludzi. I tak podziwiam Adamka, że wyszedł na ring - powiedział były mistrz olimpijski w boksie Jerzy Rybicki. Źródło: Press Focus/x-news
 • Eric Molina wzruszony po pokonaniu Tomasza Adamka

  Eric Molina pokonał Tomasza Adamka przez nokaut w 10. rundzie podczas bokserskiej gali w Krakowie. - Czekałem na to całe lata. Wszyscy eksperci zawsze mnie skreślali. Zawsze! Ale ja się nie załamywałem. Po porażkach wracałem mocniejszy i pokazałem, że nie można mnie złamać. Tak napisałem moją historię - mówił Amerykanin ze łzami w oczach.