Tom Cruise

Artykuły - Tom Cruise (311)

 • Tom Cruise nie chciał zagrać w "Top Gun"

  Tom Cruise nie chciał zagrać w "Top Gun"

  Występ w produkcji w reżyserii Tony’ego Scotta przyniósł Cruise’owi międzynarodową sławę, z miejsca katapultując go do hollywoodzkiej pierwszej ligi. Okazuje się, że niewiele brakowało, a aktora znanego z filmowej serii "Mission: Impossible" nie zobaczylibyśmy na ekranie. Producent "Top Guna", Jerry Bruckheimer w najnowszym wywiadzie ujawnił, że Cruise wielokrotnie odrzucał ikoniczną, jak się później okazało, rolę porucznika Pete'a "Mavericka" Michella.
 • Pierwszy film w kosmosie: Rosjanie czy Tom Cruise?

  Pierwszy film w kosmosie: Rosjanie czy Tom Cruise?

  W ubiegłym roku Tom Cruise zapowiedział, że jako pierwszy zagra w filmie realizowanym w kosmosie. Tymczasem mogą go ubiec Rosjanie. Jedna z najpopularniejszych w Rosji aktorek, Julia Peresild oraz reżyser Klim Szypienko 5 października wyruszą na Międzynarodową Stację Kosmiczną, by kręcić tam zdjęcia do filmu fabularnego – poinformowała rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos.
 • Most w Pilchowicach: Wraca głośna sprawa! Tom Cruise trafi przed polski sąd?

  Most w Pilchowicach: Wraca głośna sprawa! Tom Cruise trafi przed polski sąd?

  Były prezes Kolei Dolnośląskich Piotr Rachwalski poinformował na swoim Facebooku, że do sądu okręgowego w Warszawie trafiła sprawa przeciwko Paramount Pictures i Tomowi Cruise'owi. O co chodzi w głośnej aferze?
 • Tom Cruise oddał wszystkie swoje Złote Globy

  Tom Cruise oddał wszystkie swoje Złote Globy

  Nie milkną głosy sprzeciwu wobec niewłaściwego zachowania Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej. Do grona gwiazd jawnie krytykujących dyskryminujące praktyki stosowane przez tę organizację dołączył Tom Cruise.
 • ​Pięć radiowozów pod domem Toma Cruise'a. "Nacisnęłam guzik"

  ​Pięć radiowozów pod domem Toma Cruise'a. "Nacisnęłam guzik"

  Żona Kevina Bacona, Kyra Sedgwick opowiedziała w telewizji, jak kiedyś została zaproszona na kolację do Toma Cruise'a i z ciekawości nacisnęła niewinnie wyglądający guzik przy kominku. Okazało się, że to przycisk alarmowy i za chwilę przyjechało kilka radiowozów. Cruise już nigdy więcej nie zaprosił jej do swojego domu...
 • Paramount po raz kolejny przekłada premiery filmów Toma Cruise'a

  Paramount po raz kolejny przekłada premiery filmów Toma Cruise'a

  Wytwórnia Paramount po raz kolejny przesunęła premiery swych oczekiwanych produkcji. Na liście znalazły się dwa filmy z udziałem Toma Cruise'a. "Top Gun. Maverick" trafi do kin dopiero w listopadzie 2021, z kolei fani "Mission: Impossible" na siódmą część serii muszą poczekać do maja 2022.
 • Jak stworzono kopię gwiazdy filmowej - historia DeepTomCruise

  Jak stworzono kopię gwiazdy filmowej - historia DeepTomCruise

  Chris Ume, twórca filmów z fałszywym Tomem Cruisem, wypowiedział się na temat szkodliwości, jakie niesie ze sobą technologia deepfake. Jego zdaniem nie grozi nam zalew tego rodzaju treściami, ze względu na ich skomplikowanie.
 • Deepfake z Tomem Cruisem hitem internetu

  Deepfake z Tomem Cruisem hitem internetu

  Na TikToku pojawiły się filmy przedstawiającego fałszywego Toma Cruise’a. Kontrowersyjne materiały obejrzano do tej pory ponad 11 milionów razy, a fakt ich istnienia rozbudził na nowo dyskusję dotyczącą technologii deepfake.
 • Cezary Pazura: Być jak Tom Cruise

  Cezary Pazura: Być jak Tom Cruise

  Bohater, którego w „Tajemnicy zawodowej” gra Cezary Pazura, na początku pierwszego odcinka zostaje zaatakowany przez nożownika w szpitalu, w którym pracuje. Scenę, w której upada on na podłogę, aktor postanowił zagrać samodzielnie. „Starałem się być, jak Tom Cruise” – wspomina Pazura. Jego „Mission: Impossible” zakończyła się jednak urazem łokcia.
 • Kate Winslet pobiła rekord Toma Cruise'a

  Kate Winslet pobiła rekord Toma Cruise'a

  Na potrzeby drugiej części "Avatara" Kate Winslet nauczyła się freedivingu, czyli nurkowania na wstrzymanym oddechu. W trakcie zdjęć do filmu potrafiła być pod wodą bez oddychania aż siedem minut. Jak przyznaje, takie nurkowanie przynosi cudowne uczucie, ale w pewnym momencie pojawia się strach, że człowiek ociera się o śmierć.

Zdjęcia - Tom Cruise (1)

Filmy - Tom Cruise (5)

 • "Niepamięć"

  Przyszłość. Ludzie żyją w chmurach ze względu na napromieniowanie Ziemi. Jack (Tom Cruise) znajduje w rozbitym statku kobietę...
 • "Jack Reacher: Jednym strzałem"

  Dowody przeciwko mordercy Jamesowi Barrowi są niepodważalne. Jednak oskarżony nie chce rozmawiać z adwokatem, a jedynie z tajemniczym Jackiem Reacherem. Jest to o tyle dziwne, że to właśnie jego zeznania mogą dodatkowo obciążyć Jamesa...
 • "Jack Reacher. Jednym strzałem"

  Dowody przeciwko mordercy Jamesowi Barrowi są niepodważalne. Jednak oskarżony nie chce rozmawiać z adwokatem, a jedynie z tajemniczym Jackiem Reacherem. Jest to bardzo dziwne, gdyż właśnie jego zeznania mogą dodatkowo obciążyć Jamesa...
 • Być jak Tom Cruise

  Aktor Rafał Cieszyński o historii pewnej kurtki, dzięki której chciał się upodobnić do swojego idola - Toma Cruise'a w filmie "Top Gun".