Tom Cruise

Artykuły - Tom Cruise (306)

 • Paramount po raz kolejny przekłada premiery filmów Toma Cruise'a

  Paramount po raz kolejny przekłada premiery filmów Toma Cruise'a

  Wytwórnia Paramount po raz kolejny przesunęła premiery swych oczekiwanych produkcji. Na liście znalazły się dwa filmy z udziałem Toma Cruise'a. "Top Gun. Maverick" trafi do kin dopiero w listopadzie 2021, z kolei fani "Mission: Impossible" na siódmą część serii muszą poczekać do maja 2022.
 • Jak stworzono kopię gwiazdy filmowej - historia DeepTomCruise

  Jak stworzono kopię gwiazdy filmowej - historia DeepTomCruise

  Chris Ume, twórca filmów z fałszywym Tomem Cruisem, wypowiedział się na temat szkodliwości, jakie niesie ze sobą technologia deepfake. Jego zdaniem nie grozi nam zalew tego rodzaju treściami, ze względu na ich skomplikowanie.
 • Deepfake z Tomem Cruisem hitem internetu

  Deepfake z Tomem Cruisem hitem internetu

  Na TikToku pojawiły się filmy przedstawiającego fałszywego Toma Cruise’a. Kontrowersyjne materiały obejrzano do tej pory ponad 11 milionów razy, a fakt ich istnienia rozbudził na nowo dyskusję dotyczącą technologii deepfake.
 • Cezary Pazura: Być jak Tom Cruise

  Cezary Pazura: Być jak Tom Cruise

  Bohater, którego w „Tajemnicy zawodowej” gra Cezary Pazura, na początku pierwszego odcinka zostaje zaatakowany przez nożownika w szpitalu, w którym pracuje. Scenę, w której upada on na podłogę, aktor postanowił zagrać samodzielnie. „Starałem się być, jak Tom Cruise” – wspomina Pazura. Jego „Mission: Impossible” zakończyła się jednak urazem łokcia.
 • Kate Winslet pobiła rekord Toma Cruise'a

  Kate Winslet pobiła rekord Toma Cruise'a

  Na potrzeby drugiej części "Avatara" Kate Winslet nauczyła się freedivingu, czyli nurkowania na wstrzymanym oddechu. W trakcie zdjęć do filmu potrafiła być pod wodą bez oddychania aż siedem minut. Jak przyznaje, takie nurkowanie przynosi cudowne uczucie, ale w pewnym momencie pojawia się strach, że człowiek ociera się o śmierć.
 • Tom Cruise kupił roboty do kontrolowania ekipy "Mission: Impossible 7"

  Tom Cruise kupił roboty do kontrolowania ekipy "Mission: Impossible 7"

  Jeśli chodzi o działania ograniczające ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa, Tom Cruise nie przebiera w środkach. Gwiazdor serii "Mission: Impossible" inwestuje w najnowsze technologie, by zapewnić ekipie filmowej bezpieczeństwo. I kontrolować krnąbrnych współpracowników, którzy do tej kwestii podchodzą niefrasobliwie. Jak donosi "The Sun", Cruise kupił dwa nowoczesne roboty, które mają sprawdzać, czy członkowie ekipy przestrzegają zasad pracy w dobie pandemii.
 • Vanessa Kirby o wybuchu złości Toma Cruise'a

  Vanessa Kirby o wybuchu złości Toma Cruise'a

  Szerokim echem odbił się pod koniec ubiegłego roku wybuch wściekłości Toma Cruise'a, który w nieparlamentarnych słowach zwrócił się do członków ekipy jego nowego filmu. Kilka osób złamało bowiem środki bezpieczeństwa wprowadzone z powodu pandemii COVID-19 na planie kolejnej części serii "Mission: Impossible". Teraz wściekłą tyradę Cruise'a skomentowała jego partnerka z planu, Vanessa Kirby. Aktorka, której sławę przyniosła roli księżniczki Małgorzaty w serialu "The Crown".
 • Tom Cruise nie będzie pierwszy? Rosjanie chcą nakręcić film w kosmosie

  Tom Cruise nie będzie pierwszy? Rosjanie chcą nakręcić film w kosmosie

  Zapowiada się nowy wyścig o dominację w kosmosie. Po tym, jak poprzednia odsłona tej specyficznej konkurencji doprowadziła m.in. do lądowania na Księżycu, teraz rywalizacja wchodzi na poziom... rozrywkowy. Nie tak dawno Tom Cruise ogłosił, że chce zagrać w pierwszym filmie, który powstanie w kosmosie. Możliwe jednak, że uprzedzą go Rosjanie, którzy ruszają z podobnym projektem.
 • Tom Cruise i Hayley Atwell mają romans?

  Tom Cruise i Hayley Atwell mają romans?

  Brytyjskie media donoszą, że Tom Cruise ma nową sympatię. Gwiazdor łączony jest z Hayley Atwell, aktorką, która pracuje z nim przy realizacji siódmej części „Mission: Impossible”. Brytyjka jest od niego młodsza o 20 lat.
 • George Clooney broni Toma Cruise'a

  George Clooney broni Toma Cruise'a

  "Rozumiem, dlaczego to zrobił" - przyznał George Clooney, gdy zapytano go o to, co sądzi o zachowaniu Toma Cruise'a. Po tym, jak do sieci wyciekło nagranie, na którym gwiazdor serii "Mission: Impossible" udziela ostrej reprymendy członkom ekipy, którzy złamali zasady bezpieczeństwa związane z COVID-19, wylało się na niego mnóstwo hejtu. Laureat Oscara za "Syrianę" wziął go jednak w obronę i usprawiedliwił jego wybuch złości.

Zdjęcia - Tom Cruise (1)

Filmy - Tom Cruise (5)

 • "Niepamięć"

  Przyszłość. Ludzie żyją w chmurach ze względu na napromieniowanie Ziemi. Jack (Tom Cruise) znajduje w rozbitym statku kobietę...
 • "Jack Reacher: Jednym strzałem"

  Dowody przeciwko mordercy Jamesowi Barrowi są niepodważalne. Jednak oskarżony nie chce rozmawiać z adwokatem, a jedynie z tajemniczym Jackiem Reacherem. Jest to o tyle dziwne, że to właśnie jego zeznania mogą dodatkowo obciążyć Jamesa...
 • "Jack Reacher. Jednym strzałem"

  Dowody przeciwko mordercy Jamesowi Barrowi są niepodważalne. Jednak oskarżony nie chce rozmawiać z adwokatem, a jedynie z tajemniczym Jackiem Reacherem. Jest to bardzo dziwne, gdyż właśnie jego zeznania mogą dodatkowo obciążyć Jamesa...
 • Być jak Tom Cruise

  Aktor Rafał Cieszyński o historii pewnej kurtki, dzięki której chciał się upodobnić do swojego idola - Toma Cruise'a w filmie "Top Gun".