Tokio 2020

Artykuły - Tokio 2020 (476)

 • Tokio 2020. Japońskie miasta rezygnują z planów goszczenia olimpijczyków

  Tokio 2020. Japońskie miasta rezygnują z planów goszczenia olimpijczyków

  ​Czterdzieści japońskich miast rezygnuje z planów goszczenia olimpijczyków przed letnimi igrzyskami w Tokio. Powodem są obawy m.in. o ograniczone "zasoby medyczne" w związku z falą zakażeń koronawirusem - poinformowała gazeta "Nikkei".
 • Tokio 2020. Zgłoszenia lekarzy przekroczyły liczbę dostępnych miejsc

  Tokio 2020. Zgłoszenia lekarzy przekroczyły liczbę dostępnych miejsc

  Już ponad 280 lekarzy zgłosiło się do pracy podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio. Ta liczba przekracza dostępne miejsca, przeznaczone do pracy dla medyków.
 • Tokio 2020. Odwołano obóz amerykańskich lekkoatletów w Japonii

  Tokio 2020. Odwołano obóz amerykańskich lekkoatletów w Japonii

  ​Z powodu pandemii COVID-19 amerykańscy lekkoatleci nie pojadą w lipcu do japońskiej prefektury Chiba na obóz przygotowawczy przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio - poinformowała telewizja TBS.
 • Brazylijscy olimpijczycy i paraolimpijczycy będą zaszczepieni priorytetowo

  Brazylijscy olimpijczycy i paraolimpijczycy będą zaszczepieni priorytetowo

  ​Olimpijczycy i paraolimpijczycy Brazylii, którzy wystartują w Tokio, zostaną zaszczepieni przeciwko COVID-19 przed wylotem do Japonii - taką decyzję podjął rząd, a ogłosił ją minister zdrowia Marcelo Queiroga. Oznacza to, że przejdą priorytetową ścieżką szczepień.
 • Rafael Nadal nie wie, czy wystąpi w IO

  Rafael Nadal nie wie, czy wystąpi w IO

  Rafael Nadal nie jest pewny, czy wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Tokio z powodu niepewności związanej z pandemią koronawirusa.
 • Tokio. Iskrzycka: Pogoda nas nie rozpieszczała

  Tokio. Iskrzycka: Pogoda nas nie rozpieszczała

  Kajakarka Justyna Iskrzycka w środę w węgierskim Szegedzie rozpocznie walkę o kwalifikację olimpijską w jedynce na 500 m. Jak przyznała, pogoda podczas ostatniego zgrupowania w Wałczu nie rozpieszczała. "Cała Europa miała jednak z tym problem" - podkreśliła.
 • Maria Andrejczyk: Sama narobiłam sobie tym wynikiem problemów

  Maria Andrejczyk: Sama narobiłam sobie tym wynikiem problemów

  Rekord Polski w rzucie oszczepem wzmógł apetyty przed igrzyskami olimpijskimi wśród kibiców. Jego autorka ucina jednak pytania o igrzyska w Tokio. Maria Andrejczyk opowiedziała między innymi o tym, że od dziecka marzyła o podróży do Japonii oraz, jak wyglądał jej dzień, w którym ustanowiła rekordowy wynik.
 • Organizacyjny skandal w Tokio. Wolontariusze mogą czuć się zagrożeni

  Organizacyjny skandal w Tokio. Wolontariusze mogą czuć się zagrożeni

  Chociaż wciąż nie jest w 100% pewne, że igrzyska olimpijskie w Tokio ostatecznie się odbędą, ponieważ sytuacja pandemiczna w Japonii wciąż jest bardzo trudna, to cały czas prowadzone są działania organizatorów mające zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom imprezy. Niestety, jak informuje niemiecka agencja "SID", wolontariuszy potraktowano niepoważnie i nazywa te działania skandalem.
 • Tokio. Duży krok Agaty Ozdoby-Błach na drodze do igrzysk

  Tokio. Duży krok Agaty Ozdoby-Błach na drodze do igrzysk

  Wygrywając turniej Grand Slam w Kazaniu judoczka Agata Ozdoba-Błach niemal zapewniła sobie wyjazd na igrzyska w Tokio. „Pewna będą w czerwcu, ale mam teraz trzy tysiące punktów, a zawodniczka z ostatniego miejsca dającego awans 2400. Różnica jest więc duża” – przyznała.
 • Tokio 2020. Naomi Osaka nie jest pewna, czy igrzyska powinny się odbyć

  Tokio 2020. Naomi Osaka nie jest pewna, czy igrzyska powinny się odbyć

  Naomi Osaka, najlepsza japońska tenisistka, powiedziała, że wzrost poziomu zachorowań na koronowirusa w Tokio to "duży powód do niepokoju" i ona nie jest "do końca pewna", czy igrzyska olimpijskie powinny się w tym roku odbyć.

Filmy - Tokio 2020 (19)