tokio

Artykuły - Tokio (465)

 • ​Tokio. Wizyta Bacha w Japonii przełożona na czerwiec

  ​Tokio. Wizyta Bacha w Japonii przełożona na czerwiec

  Wizyta przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego Thomasa Bacha w Japonii, którą planowano w maju, została przełożona na czerwiec - poinformowała telewizja Fuji News Network (FJN). W Tokio 23 lipca mają się rozpocząć letnie igrzyska.
 • Tokio. Polscy sportowcy w uprzywilejowanej sytuacji

  Tokio. Polscy sportowcy w uprzywilejowanej sytuacji

  - Nie jesteśmy pierwsi, wiele krajów podjęło już podobne decyzje. Chcemy, aby nasi sportowcy pojechali do Tokio zdrowi, startowali i wygrywali i nie przywieźli stamtąd żadnych chorób - w ten sposób prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki skomentował decyzję rządu o zaszczepieniu polskiej ekipy olimpijskiej.
 • ​Tokio. Kosztowna aplikacja mającą ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19

  ​Tokio. Kosztowna aplikacja mającą ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19

  Około 67 milionów dolarów przekazano na stworzenie aplikacji mającej ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa podczas igrzysk w Tokio. Skrytykowano to po decyzji organizatorów o znacznym zmniejszeniu liczby obcokrajowców, którzy zostaną wpuszczeni wówczas do Japonii.
 • Tokio. Bardzo mocne rywalki polskich judoczek na zgrupowaniu w Albanii

  Tokio. Bardzo mocne rywalki polskich judoczek na zgrupowaniu w Albanii

  Reprezentantki Kosowa, Izraela i Brazylii, to tylko niektóre z rywalek polskich judoczek na zgrupowaniu w albańskim Golem. Biało-czerwone przygotowują się tam do kwalifikacji olimpijskich, m.in. mistrzostw Europy w Portugalii i mistrzostw świata na Węgrzech.
 • ​Tokio. Najstarsza mieszkanka globu 118-letnia Tanaka podtrzymuje chęć udziału w sztafecie

  ​Tokio. Najstarsza mieszkanka globu 118-letnia Tanaka podtrzymuje chęć udziału w sztafecie

  Najstarsza mieszkanka globu, 118-letnia Japonka Kane Tanaka podtrzymuje chęć uczestniczenia w sztafecie z ogniem olimpijskim Tokio 2021. Nie tylko chce pokonać swój dystans na wózku, na którym porusza się na co dzień, ale zrobić także kilka ostatnich kroków.
 • ​Tokio. Dziennik "Mainichi": Rząd planuje nie wpuszczać zagranicznych kibiców

  ​Tokio. Dziennik "Mainichi": Rząd planuje nie wpuszczać zagranicznych kibiców

  Japoński rząd planuje nie wpuszczać zagranicznych kibiców, którzy chcieliby na żywo obejrzeć igrzyska w Tokio - poinformował tamtejszy dziennik "Mainichi". Decyzja ma związek z obawami przed rozprzestrzenianiem się COVID-19.
 • ​Tokio. Odwołano światowe kwalifikacje bokserskie w Paryżu

  ​Tokio. Odwołano światowe kwalifikacje bokserskie w Paryżu

  W związku z ograniczeniami w podróżowaniu do Francji, odwołane zostały światowe kwalifikacje olimpijskie w boksie kobiet i mężczyzn w Paryżu - ogłosiła japońska federacja tej dyscypliny sportu.
 • ​Tokio. Rezygnacja szefa Komitetu Organizacyjnego Moriego

  ​Tokio. Rezygnacja szefa Komitetu Organizacyjnego Moriego

  Krytykowany powszechnie za seksistowski komentarz szef Komitetu Organizacyjnego igrzysk w Tokio Yoshiro Mori w piątek zrezygnował z pełnionej funkcji. Po raz kolejny przeprosił za swoje słowa i podkreślił, że najważniejsze jest pomyślne przygotowanie i przeprowadzenie imprezy.
 • ​Tokio. Media: Rezygnacja szefa Komitetu Organizacyjnego igrzysk Moriego

  ​Tokio. Media: Rezygnacja szefa Komitetu Organizacyjnego igrzysk Moriego

  Krytykowany powszechnie za seksistowski komentarz szef Komitetu Organizacyjnego igrzysk olimpijskich w Tokio Yoshiro Mori ma zrezygnować - przekazały japońskie media, m.in. agencja Kyodo. Według źródeł, na które się powołują, oficjalnie ma to nastąpić w piątek.
 • Tokio 2020. Szermierze w marcu mają dokończyć zasadniczą część kwalifikacji

  Tokio 2020. Szermierze w marcu mają dokończyć zasadniczą część kwalifikacji

  Międzynarodowa Federacja Szermiercza (FIE) zdecydowała, że w marcu odbędą się ostatnie turnieje Pucharu Świata zaliczane do olimpijskiego rankingu kwalifikacyjnego. "Wyznaczono daty i miejsca, ale znaków zapytania wciąż jest sporo" - przyznał dyrektor sportowy PZSzerm. Ryszard Sobczak.

Filmy - Tokio (14)