Tofifest

Artykuły - Tofifest (30)

 • Zakończył się festiwal Tofifest. Globisz ze Złotym Aniołem

  Zakończył się festiwal Tofifest. Globisz ze Złotym Aniołem

  Krzysztof Globisz otrzymał w sobotę, 26 października, w Toruniu statuetką Złotego Anioła za całokształt twórczości aktorskiej, przyznaną przez organizatorów 17. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Wręczono też wyróżnienia za niepokorność twórczą i nagrody za filmy prezentowane w konkursach.
 • L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra na inaugurację Tofifest

  L.U.C. & Rebel Babel Film Orchestra na inaugurację Tofifest

  Niezwykły projekt muzyczny otworzy tegoroczną siedemnastą już edycję Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Toffiest, która startuje 19 października w Toruniu.
 • "Girl" i "Kamerdyner" z nagrodami na Tofifest

  "Girl" i "Kamerdyner" z nagrodami na Tofifest

  Filmy "Girl" i "Kamerdyner" zdobyły nagrody - Złote Anioły - podczas XVI edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest w Toruniu. W koncercie wieńczącym trwającą 8 dni imprezę zaśpiewali Justyna Święs, Gaba Kulka, Buslav oraz Ten Typ Mes.
 • Tofifest: Nagrody dla Panahiego, Jakubika, Dziędziela i Waglewskiego

  Tofifest: Nagrody dla Panahiego, Jakubika, Dziędziela i Waglewskiego

  Podczas koncertu inaugurującego 16. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Tofifest w Toruniu nagrody za niepokorność twórczą otrzymali Jafar Panahi, Arkadiusz Jakubik oraz Marian Dziędziel i Wojciech Waglewski. Na scenie królował Steve Nash.
 • Francuski film "Custody" wygrał Tofifest

  Francuski film "Custody" wygrał Tofifest

  Francuski film "Custody" Xaviera Legranda zdobył nagrodę główną Złotego Anioła 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest w Toruniu. W kategorii filmów krótkometrażowych "Shortcut" zwyciężyła "Nauka" w reżyserii Emi Buchwald.
 • Złoty Anioł Tofifest za całokształt twórczości dla Jana Englerta

  Złoty Anioł Tofifest za całokształt twórczości dla Jana Englerta

  Jan Englert odebrał w niedzielę Złotego Anioła za całokształt twórczości podczas 15. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest w Toruniu. Aktor i reżyser filmowy oraz teatralny wskazał, że obecnie wybiera teatr, bo "kino go rzuciło" i nie ma propozycji.
 • Tofifest: Festiwal, na którym nagradzana jest niepokorność

  Tofifest: Festiwal, na którym nagradzana jest niepokorność

  Dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest Kafka Jaworska podkreśliła, że w Toruniu ludzie kina nagradzani są za niepokorność. - Robimy to jako jedyni na świecie - oceniła w rozmowie z PAP. W tym roku festiwalowe nagrody otrzymają m.in. Jan Englert i Marek Koterski.
 • Marek Koterski ze Złotym Aniołem festiwalu Toffifest

  Marek Koterski ze Złotym Aniołem festiwalu Toffifest

  Najważniejsza nagroda specjalna Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest — Złoty Anioł za Niepokorność Twórczą — trafi w tym roku do reżysera Marka Koterskiego. Twórca kultowego "Dnia świra" odbierze go podczas otwarcia toruńskiego festiwalu, 21 października
 • "Toni Erdmann" wygrał Tofifest 2016

  "Toni Erdmann" wygrał Tofifest 2016

  Złoty Anioł jedzie do Niemiec. Podczas sobotniej gali finałowej rozdano nagrody 14. edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest w Toruniu. Najlepszym filmem w konkursie głównym ON AIR został "Toni Erdmann" w reżyserii Maren Ade. Pozostałe nagrody konkursów międzynarodowych podzielili między siebie filmowcy z Francji, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Belgii i Hiszpanii.
 • David Bowie zostanie uhonorowany przez polskich muzyków w Toruniu

  David Bowie zostanie uhonorowany przez polskich muzyków w Toruniu

  22 października, po gali zakończenia 14. edycji festiwalu filmowego Tofifest zagrają Brodka, Natalia Przybysz, Skubas, Tymon Tymański i Tomasz Makowiecki. Koncertowi towarzyszy przegląd filmów, w których zagrał Bowie.