tłumy

Artykuły - Tłumy (80)

 • Prezydent na otwarciu finału regat: Żeglarstwo to szkoła odwagi

  Prezydent na otwarciu finału regat: Żeglarstwo to szkoła odwagi

  Żeglarstwo to szkoła odwagi, skłonność do marzeń o tym, że świat może być lepszy - powiedział w sobotę prezydent Bronisław Komorowski na pokładzie "Daru Młodzieży" podczas uroczystości otwarcia zlotu żaglowców - finału The Tall Ships Races 2013.
 • Kaczyński: Nie ma polskości bez wolności

  Kaczyński: Nie ma polskości bez wolności

  - Nie ma polskości bez wolności - przekonywał prezes PiS Jarosław Kaczyński na zakończenie Marszu Wolności, Solidarności i Niepodległości w 31. rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Jak mówił, tłumy na marszu przekonują go, że "pełna wolność wróci".
 • "Faraon, bóg i grabarz demokracji". Tłumy na placu Tahrir

  "Faraon, bóg i grabarz demokracji". Tłumy na placu Tahrir

  Faraon, bóg, despota i grabarz demokracji - mówią protestujący w Kairze o prezydencie Mohamedzie Mursim. Dziesiątki tysięcy Egipcjan wyległo na place i ulice, by zaprotestować przeciw dekretowi wydanemu przez Mursiego. Ogranicza on prawo blokowania i anulowania decyzji prezydenta.
 • Tłumy widzów w siedzibie TVP

  Tłumy widzów w siedzibie TVP

  Blisko 8 tys. osób odwiedziło w sobotę, 8 września, pomieszczenia Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza w ramach Dnia Otwartego Telewizji Polskiej. Widzowie poznali kulisy telewizyjnej pracy, zbierali autografy, rozmawiali z aktorami oraz autorami i prowadzącymi programy.
 • Pożegnanie Andrzeja Łapickiego

  Pożegnanie Andrzeja Łapickiego

  Wybitny aktor filmowy i teatralny Andrzej Łapicki spoczął w piątek na warszawskich Starych Powązkach. Zmarłego pożegnała rodzina, przedstawiciele najwyższych władz, środowisk kulturalnych oraz tłumy warszawiaków, wielbicieli jego talentu.
 • Libijczycy z nadzieją wybierają członków Konstytuanty

  W stolicy Libii tłumy od rana ustawiali się w kolejkach, aby oddać głos w pierwszych od ponad pół wieku wolnych wyborach. "Nikt z nas nie spodziewał się, że ten dzień nastąpi" - powiedział PAP w sobotę mieszkaniec jednej z najbiedniejszych dzielnic Trypolisu.
 • Francja: Tłumy na placu Bastylii fetowały zwycięstwo Hollande'a

  Francja: Tłumy na placu Bastylii fetowały zwycięstwo Hollande'a

  Nieprzebrana rzesza ludzi bawiła się w niedzielę do późnej nocy na paryskim placu Bastylii, świętując zwycięstwo w wyborach prezydenckich socjalisty Francois Hollande'a. Radość sięgnęła zenitu, gdy do zebranych przemówił nowo wybrany prezydent.
 • Tłumy ciągną na wyspę, przy której leży wrak Concordii

  Tłumy ciągną na wyspę, przy której leży wrak Concordii

  Ponad 1000 osób przypłynęło w sobotę na wyspę Giglio, by zobaczyć miejsce katastrofy statku Costa Concordia. Wysepka przeżywa prawdziwe oblężenie; zimą nigdy nie przyjeżdża tam tyle ludzi.
 • Betlejem: Chrześcijanie i muzułmanie świętują razem

  Betlejem: Chrześcijanie i muzułmanie świętują razem

  Od rana na placu przed Bazyliką Narodzenia Pańskiego w Betlejem w Wigilię Bożego Narodzenia gromadziły się tłumy, a palestyńskie Ministerstwo Turystyki podało, że w tym roku spodziewa się 50 tys. podróżnych w czasie świąt.
 • Śpiewające trio księży "Les Pretres" przyciąga tłumy fanów

  Śpiewające trio francuskich duchownych "Les Pretres" zapełnia od miesięcy sale koncertowe w całej Francji. Grupa, której pierwszy album "Spiritus Dei" sprzedał się w milionie egzemplarzy, łączy w swoim repertuarze pieśni religijne z popularnymi hitami.