tłumaczenie

Artykuły - Tłumaczenie (197)

 • Debiut pierwszego biura tłumaczeń na rynku NewConnect

  6 maja 2015 r. na rynku NewConnect zadebiutuje Summa Linguae SA. To biuro tłumaczeń z Krakowa, które jako pierwsze w branży usług tłumaczeniowych zdecydowało się na konsolidację bardzo rozdrobnionego rynku. Już dziś Summa Linguae jest właścicielem 6 przejętych marek, a to dopiero początek planów akwizycyjnych podmiotu.
 • Tłumacz to najbardziej energochłonny zawód na świecie

  Tłumacz to najbardziej energochłonny zawód na świecie

  Zbliża się wiosna i powoli rozpoczynamy sezon konferencyjny – czas organizacji szkoleń, kongresów, spotkań biznesowych, targów, sympozjów… Coraz częściej konferencje mają wymiar międzynarodowy. Powstaje konieczność korzystania z usług tłumaczeniowych. Po astronaucie i pilocie wojskowego samolotu odrzutowego tłumacz symultaniczny to najbardziej energochłonny zawód na świecie.
 • Rośnie popyt na języki skandynawskie i dalekowschodnie

  Rośnie popyt na języki skandynawskie i dalekowschodnie

  Rynek tłumaczeń szybko się rozwija. W ubiegłym roku jego globalna wartość przekroczyła 35 mld dolarów, w Polsce szacuje się ją na 1 mld zł. Ze względu na otwierające się rynki można zauważyć wzrost zainteresowania językami skandynawskimi. Pojawia się też więcej tłumaczeń z języka chińskiego.
 • Tłumaczenia księgowe - odpowiedzialność podatnika

  Tłumaczenia księgowe - odpowiedzialność podatnika

  W roku 2014 ma nastąpić zmiana przepisów ordynacji podatkowej, dotyczących tłumaczenia dokumentów podatkowych i księgowych sporządzonych w innym języku. Urzędy - zgodnie z projektem - będą mogły zobowiązać podatnika do przetłumaczenia na język polski dokumentów sporządzonych przez niego w języku obcym. Warto zatem zgłębić temat tłumaczeń księgowych, ponieważ będzie on dotyczyć znacznie szerszego grona osób.
 • "Trotyl na wraku tupolewa". Dziwne tłumaczenie wydawcy "Rz"

  "Trotyl na wraku tupolewa". Dziwne tłumaczenie wydawcy "Rz"

  W najnowszym numerze "Wprost" wydawca "Rzeczpospolitej" tłumaczy dlaczego w noc poprzedzającą publikację głośnego artykułu "Trotyl na wraku tupolewa" zadzwonił do rzecznika rządu. - Znam Pawła (Grasia) od 1984 roku, po prostu odruchowo do niego zadzwoniłem - tłumaczy Grzegorz Hajdarowicz.
 • Google Translate umożliwia teraz tłumaczenie ze zdjęć

  Google Translate umożliwia teraz tłumaczenie ze zdjęć

  Google Translate otrzymało aktualizację, która przyniosła ze sobą kilka nowych, interesujących funkcji. Jednym z najciekawszych dodatków w aplikacji jest możliwość tłumaczenia tekstu ze zdjęć wykonanych aparatem naszego urządzenia.
 • Eurowizja: Przetłumacz przed konkursem!

  Eurowizja: Przetłumacz przed konkursem!

  Nie możesz odżałować decyzji TVP o wycofaniu się z Konkursu Piosenki Eurowizji? Nic straconego - przygotowaliśmy dla was konkurs związany z tą telewizyjną imprezą!
 • 6 tysięcy złotych za tłumaczenie dokumentów do kredytu

  6 tysięcy złotych za tłumaczenie dokumentów do kredytu

  Polacy, którzy mieszkają za granicą, albo są tylko zatrudnieni poza Polską, muszą liczyć się z pewnymi utrudnieniami przy ubieganiu się o kredyt na zakup mieszkania w naszym kraju. Bank może zażądać od nich większego wkładu własnego. Poza tym, koszt kredytu może być wyższy nawet o kilka tysięcy złotych ze względu na konieczność tłumaczenia dokumentów.
 • Funkcja tłumaczenia komentarzy na Facebooku?

  Funkcja tłumaczenia komentarzy na Facebooku?

  Największy portal społecznościowy na świecie prawdopodobnie już niedługo uraczy swoich użytkowników nową, całkiem pożyteczną funkcją.
 • KE chce ułatwić uznawanie dokumentów

  KE chce ułatwić uznawanie dokumentów

  KE rozważa opracowanie ogólnounijnych formularzy dla najczęściej wykorzystywanych dokumentów stanu cywilnego, aby obywatele nie musieli już płacić za ich tłumaczenie i uznawanie w innym kraju UE. KE rozpoczęła konsultacje publiczne w tej sprawie.

Filmy - Tłumaczenie (3)