Tim Roth

Artykuły - Tim Roth (23)

 • Samuel L. Jackson: Jak reagować na oscarową przegraną

  Samuel L. Jackson: Jak reagować na oscarową przegraną

  Gwiazdy często wspominają, że rozdania nagród i ogłoszenie zwycięzcy to jedne z najbardziej niezręcznych momentów - często wiadomo, kto wygra, ale i tak trzeba uśmiechać się do kamery lub udawać zdziwienie. W telewizyjnym wywiadzie Tim Roth wspomniał swoją nominację do Oscara i dziwną radę Samuela L. Jacksona, której ten udzielił mu na chwilę przed ogłoszeniem zwycięzcy.
 • Tim Roth: Pan idealny

  Tim Roth: Pan idealny

  Tim Roth, brytyjski aktor, producent i reżyser, znany między innymi z brawurowych kreacji w filmach Quentina Tarantino, kończy w sobotę, 14 maja, 55 lat.
 • Tim Roth zagra Seppa Blattera

  Tim Roth zagra Seppa Blattera

  Znany m.in. z filmów "Pulp Fiction" i "Wściekłe psy" Tim Roth wcieli się w rolę szefa Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej Seppa Blattera. 52-letni aktor wygrał casting do filmu, który ma być gotowy jeszcze przed mistrzostwami świata w Brazylii.
 • Jesteśmy ludźmi do wynajęcia

  Jesteśmy ludźmi do wynajęcia

  - Zdarzały się kłótnie, spory, przerwy w zdjęciach. Nie przeczę. Jesteśmy ludźmi do wynajęcia, godzisz się grać, grasz do końca. Jedyne o co możesz walczyć - by było to w jak najmniejszym stopniu wbrew tobie - mówi nominowany do Oscara brytyjski aktor, producent i reżyser Tim Roth.
 • "Broken": Okno na podwórze

  "Broken": Okno na podwórze

  "Broken" Rufusa Norrisa to film o niepopełnionej winie i okrutnej karze. To inicjacyjna historia z przedmieść Wielkiej Brytanii, której siła kryje się w nostalgicznym podejściu do świata i w czułości, z jaką reżyser opowiada o swoich bohaterach.
 • Polska koprodukcja na festiwalu Sundance

  Polska koprodukcja na festiwalu Sundance

  "Arbitrage", rozgrywający się w świecie nowojorskiej finansjery thriller w gwiazdorskiej obsadzie, którego koproducentem jest polska wytwórnia Alvernia Studios, będzie miał swoją premierę na festiwalu w Sundance.
 • Tim Roth- Biografia

  Brytyjski aktor i reżyser filmowy urodzony 14 maja 1961 roku w Londynie. Jest synem malarki i nauczycielki oraz dziennikarza. W młodości chciał być rzeźbiarzem, studiował nawet na londyńskim Camberwell College of Arts.

Zdjęcia - Tim Roth (2)

Filmy - Tim Roth (6)

 • Tim Roth z nagrodą "Pod Prąd"

  Brytyjski aktor Tim Roth otrzymał nagrodę "Pod Prąd", przyznawaną przez Międzynarodowy Festiwal Kina Niezależnego Off Plus Camera w Krakowie. Odebrał ją z rąk Jerzego Skolimowskiego.
 • Tim Roth o współpracy z Michaelem Haneke

  Tim Roth opowiada o wymagającej, ale i satysfakcjonującej współpracy z wybitnym austriackim reżyserem Michaelem Haneke.
 • Szalona jazda z Quentinem

  Quentin Tarantino jest szalony, ale genialny - mówi Tim Roth. Brytyjski aktor i reżyser ceni sobie również współpracę z Rayem Winstone'em i Michaelem Haneke.
 • Tim Roth kontra brytyjski rząd

  W Wielkiej Brytanii teatry i przemysł filmowy idą na dno - mówi Tim Roth, który sprzeciwia się polityce brytyjskiego rządu wobec ludzi kultury.