thriller

Artykuły - Thriller (221)

 • Gwiazdy u Ridleya Scotta

  Gwiazdy u Ridleya Scotta

  Niedawno w sieci pojawił się pierwszy teaser najnowszego filmu Ridleya Scotta, thrillera "The Counselor". Od kilku dni możemy również zobaczyć kilka zdjęć z tej produkcji.
 • Potrójny agent. Walka wywiadów na śmierć i życie

  Potrójny agent. Walka wywiadów na śmierć i życie

  Walka wywiadów, choć cicha i nie wystawiona na widok publiczny jest równie zacięta, co walka na pierwszej linii frontu.
 • Bariery rasowe padły przed "Thrillerem"

  Bariery rasowe padły przed "Thrillerem"

  Wydany 30 lat temu album "Thriller" Michaela Jacksona to nie tylko najpopularniejsza płyta w historii muzyki pop, ale też dzieło o znaczeniu wybiegającym poza spektrum sztuki czy rozrywki.
 • "Szybki cash": Szwedzki hit dekady

  "Szybki cash": Szwedzki hit dekady

  5 października w polskich kinach pojawi się szwedzki thriller "Szybki cash". Film na podstawie bestsellerowej trylogii sztokholmskiej Jensa Lapidusa wyreżyserował Daniel Espinosa. W głównej roli wystąpił Joel Kinnaman - niezwykle utalentowany i dwujęzyczny szwedzki aktor młodego pokolenia.
 • Gere i Sarandon w San Sebastian

  Gere i Sarandon w San Sebastian

  Richard Gere i Susan Sarandon uświetnili swą obecnością otwarcie 60. Międzynarodowego Festiwalu w San Sebastian w Baskonii w północnej Hiszpanii, gdzie jako pierwszy pokazano film "Arbitrage" - thriller, w którym oboje wystąpili.
 • Ostatni wielki album Króla Popu

  Ostatni wielki album Króla Popu

  Pięć przebojów numer jeden, nakład szacowany pomiędzy 30 a 45 milionami egzemplarzy, niezliczone nagrody... Tak wyglądało powolne zejście Michaela Jacksona z absolutnego szczytu wyznaczonego płytą "Thriller". Szczytu, którego bestsellerowy album "Bad" nie miał szans osiągnąć.
 • Michael Jackson pragnął niemożliwego

  Michael Jackson pragnął niemożliwego

  Pracując nad płytą "Bad" Michael Jackson chciał za wszelką cenę pobić rekord sprzedaży bestsellerowego albumu "Thriller" - twierdzi reżyser Spike Lee.
 • Piosenki Archive w thrillerze "Sęp"

  Piosenki Archive w thrillerze "Sęp"

  Pierwszy raz w historii polskiej kinematografii całą ścieżkę dźwiękową filmu stworzy zagraniczny zespół muzyczny. Brytyjczycy z Archive zgodzili się na wykorzystanie swych najlepszych piosenek w thrillerze "Sęp".
 • Zrobi wszystko, by się do niej zbliżyć

  Zrobi wszystko, by się do niej zbliżyć

  29 czerwca na ekrany kin wejdzie psychologiczny thriller "Słodkich snów", jeden z najwyżej ocenionych i najpopularniejszych hiszpańskich filmów 2011 roku.
 • Szepty, krzyki i tortury

  Szepty, krzyki i tortury

  Na sporą dawkę okrucieństwa oraz ingerencję sił nadprzyrodzonych muszą przygotować się widzowie planujący w tym tygodniu wycieczkę do kina. Wśród premierowych propozycji znalazła się mroczna opowieść o wikingach - "Valhalla. Mroczny wojownik" oraz mrożący krew w żyłach thriller "Szepty".

Filmy - Thriller (34)

 • "Miasteczko Cut Bank"

  Marzący o wyprowadzce z małego miasteczka Dwayne przypadkiem nagrywa morderstwo.
 • "Ziarno prawdy"

  W Sandomierzu zostaje popełniona straszliwa zbrodnia. Ciało zamordowanej kobiety, powszechnie lubianej działaczki społecznej, zostaje podrzucone nagie w miejscu publicznym. Sposób w jaki pozbawiono ją życia przywodzi na myśl mord rytualny. Lokalni stróże prawa pod wodzą niedawnego gwiazdora stołecznej prokuratury, Teodora Szackiego, będą musieli nie tylko rozwiązać zagadkę kryminalną, ale także stawić czoło rozhisteryzowanej opinii publicznej.
 • "Wróg"

  Sterylne mieszkanie, beznamiętny seks ze swoją dziewczyną, wyuczony na pamięć wykład z historii totalitaryzmu - tak wygląda życie Adama (Jake Gyllenhaal). Pełne rutyny, monotonne i nudne. Pewnego dnia ogląda polecony mu przez znajomego film, w którym zauważa znajomą twarz. Swoją własną. Podobieństwo jest tak uderzające, że Adam postanawia dowiedzieć się czegoś więcej o identycznie wyglądającym mężczyźnie. Anthony (Jake Gyllenhaal), aktor z filmu, poza fizycznym podobieństwem, okazuje się być ucieleśnieniem wszystkich najgłębiej skrywanych pragnień Adama - jego lepszą wersją. Halucynacja? Wyrafinowana pułapka? Osobliwy zbieg okoliczności? A może alternatywny wariant losu? "Wróg" oparty na powieści "Podwojenie" nagrodzonego Noblem José Saramago, to thriller, eksplorujący mroczne zakamarki ludzkiej podświadomości. Twórca głośnego "Labiryntu" w swoim nowym filmie zabiera widzów w niepokojącą podróż do świata, w którym to co prawdziwe przenika się ze zmyślonym, to co znane okazuje się zupełnie obce. Aż do samego finału, który nawiedzał będzie widzów jeszcze długo po seansie.
 • "Zaginiona dziewczyna"

  Wizjonerski thriller w reżyserii mistrza gatunku Davida Finchera, ekranizacja bestsellerowej powieści Gillian Flynn. Młoda kobieta znika bez śladu w przededniu piątej rocznicy ślubu. Wszystkie podejrzenia padają na męża, który wspierany przez siostrę zaginionej żony postanawia dowieść swojej niewinności i rozwiązać zagadkę.