Theresa May

Artykuły - Theresa May (35)

 • Co po rezygnacji premier May?

  Co po rezygnacji premier May?

  Premier Wielkiej Brytanii Theresa May zapowiedziała w piątek rezygnację ze stanowiska przewodniczącej Partii Konserwatywnej 7 czerwca, uruchamiając proces wyboru swojego następcy. Nowy szef torysów przejmie po niej także urząd premiera. O tym, kto obejmie stery po May mogą zadecydować wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego.
 • Theresa May: Donald Trump radził mi pozwać UE

  Theresa May: Donald Trump radził mi pozwać UE

  Brytyjska premier Theresa May ujawniła w niedzielę w wywiadzie dla telewizji BBC, że amerykański prezydent Donald Trump poradził jej, aby "pozwała Unię Europejską, a nie rozpoczynała negocjacje" w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty.
 • ​Silne tarcia w brytyjskim rządzie na tle brexitu

  ​Silne tarcia w brytyjskim rządzie na tle brexitu

  Minister ds. brexitu David Davis nie wykluczył rezygnacji ze stanowiska, jeśli premier Wielkiej Brytanii Theresa May nie przychyli się do jego postulatu związanego z uczestnictwem w unii celnej - czytamy w "Guardianie".
 • Rosyjska prasa oskarża Theresę May

  Rosyjska prasa oskarża Theresę May

  Rosyjska prasa stawia brytyjskiej premier Theresie May zarzut "zatrucia" stosunków z Rosją. Londyn ogłosił sankcje wobec Moskwy w związku z próbą otrucia w Wielkiej Brytanii byłego oficera rosyjskiego wywiadu Siergieja Skripala, który pracował dla Brytyjczyków.
 • Wielka Brytania: Rząd obniży czesne

  Wielka Brytania: Rząd obniży czesne

  Premier Theresa May przedstawi w poniedziałek plan redukcji czesnego w brytyjskich szkołach wyższych. Krok ten ma pomóc w odzyskaniu zaufania młodych wyborców.
 • ​Wielka Brytania: Wyciekł rządowy dokument na temat brexitu

  ​Wielka Brytania: Wyciekł rządowy dokument na temat brexitu

  Wyjście z Unii Europejskiej zaszkodzi Wielkiej Brytanii w każdym rozpatrywanym scenariuszu - wynika z rządowej analizy, która wyciekła do mediów.
 • Theresa May do m.in. Polaków: Będziecie mogli zostać

  Theresa May do m.in. Polaków: Będziecie mogli zostać

  Kancelaria brytyjskiej premier Theresy May opublikowała w czwartek wieczorem polskojęzyczną wersję listu otwartego szefowej rządu do 3,3 miliona unijnych obywateli mieszkających w Wielkiej Brytanii.
 • ​Wielka Brytania: "Brexitowcy" wściekli na Theresę May

  ​Wielka Brytania: "Brexitowcy" wściekli na Theresę May

  Parlamentarzyści Partii Konserwatywnej opowiadający się za "twardym" brexitem byli wyraźnie rozzłoszczeni poniedziałkowym oświadczeniem Theresy May - czytamy w brytyjskim "Guardianie".
 • ​Berlin i Paryż mówią "nie" Theresie May

  ​Berlin i Paryż mówią "nie" Theresie May

  Pomysł Theresy May, by już teraz umówić się na dwuletni okres przejściowy po 2019 roku, kiedy to Wielka Brytania ma opuścić Unię Europejską, został odrzucony przez Niemcy i Francję - informuje "The Independent".
 • Koniec Theresy May jest bliski? Konserwatyści "ostrzą noże"

  Koniec Theresy May jest bliski? Konserwatyści "ostrzą noże"

  Około 30 posłów brytyjskiej Partii Konserwatywnej pracuje nad strategią, która miałaby doprowadzić do rezygnacji premier Theresy May. "Nie możemy tego dalej ciągnąć" - powiedział w rozmowie z BBC były współprzewodniczący partii Grant Shapps.

Filmy - Theresa May (39)

 • T. May: Zapewniamy, że obywatele UE będą mogli zostać i zachować dotychczasowe świadczenia

  Londyn, Wielka Brytania. W Wielkiej Brytanii rozpoczęły się testy systemu służącego do rejestracji 3,5 miliona obywateli państw Unii Europejskiej mieszkających w Wielkiej Brytanii. Celem jest zachowanie ich praw po brexicie. - Zapewniliśmy, że obywatele Unii Europejskiej w Wielkiej Brytanii będą mogli zostać i nadal mieć dostęp do świadczeń i usług na takich samych warunkach, jak teraz, zarówno w przypadku opuszczenia Unii z umową jak i bez umowy. Rzeczywiście, rozpoczęła się dziś kolejna faza testowania systemu dla obywateli UE, mającego na celu potwierdzenia ich statusu – powiedziała premier Wielkiej Brytanii Theresa May. Jak zaznaczyła, rząd podjął decyzję o zniesieniu opłaty za złożenie wniosku o stały pobyt, a osoby, które go do tej pory zapłaciły otrzymają pełną refundację. (Ruptly/x-news)
 • Przeciwnicy brexitu zebrali się pod parlamentem, gdzie trwało głosowanie nad warunkami opuszczenia Unii

  Londyn, Wielka Brytania. Setki przeciwników brexitu zebrały się we wtorek (15.01) przed brytyjskim parlamentem. Umowa brexitowa wynegocjowana przez premier Teresę May została odrzucona przez Izbę Gmin. Przeciw porozumieniu zagłosowało 432 parlamentarzytów, a 202 było za. To największa porażka urzędującego premiera w historii brytyjskiego parlamentaryzmu. Po tej porażce premier May ma 3 dni na przedstawienie alternatywnego planu opuszczenia Unii Europejskiej, z którą Wielka Brytania ma się rozstać 29 marca. Oprócz porażki w głosowaniu May będzie musiała się zmierzyć z wotum nieufności dla swojego rządu. Wniosek złożył szef laburzystów Jeremy Corbyn.
 • Premier Wielkiej Brytanii o brexicie: Umowa z Unią Europejską jest możliwa do osiągnięcia

  - Nadal uważam, że wynegocjowanie umowy będzie najlepszym rozwiązaniem dla Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej. Nadal uważam, że taka umowa jest możliwa do osiągnięcia i taki jest duch, w którym będę nadal współpracować z naszymi europejskimi partnerami – powiedziała premier Wielkiej Brytanii Theresa May podczas sprawozdania z rozmów brexitowych w brytyjskim parlamencie. (RUPTLY/x-news)
 • Premier Wielkiej Brytanii: Odpowiedzialni za atak na S. Skripala to rosyjscy agenci wywiadu

  Premier Wielkiej Brytanii Theresa May poinformowała, że podejrzani przez prokuraturę o próbę zabójstwa Siergieja Skripala zostali zidentyfikowani jako oficerowie rosyjskiego wywiadu wojskowego. - Na podstawie uzyskanych informacji wywiadowczych nasz rząd uznał, że dwie osoby zidentyfikowane przez policję i prokuraturę są oficerami rosyjskiego wywiadu wojskowego znanego jako GRU. To wysoce zdyscyplinowana organizacja, która ma jasną strukturę decyzyjną. Nie była to więc samowolna operacja i niemal z pewnością uzyskała akceptację poza GRU, na wysokim szczeblu państwa rosyjskiego – powiedziała Theresa May. (RUPTLY/x-news)