Theresa May

Artykuły - Theresa May (35)

 • Co po rezygnacji premier May?

  Co po rezygnacji premier May?

  Premier Wielkiej Brytanii Theresa May zapowiedziała w piątek rezygnację ze stanowiska przewodniczącej Partii Konserwatywnej 7 czerwca, uruchamiając proces wyboru swojego następcy. Nowy szef torysów przejmie po niej także urząd premiera. O tym, kto obejmie stery po May mogą zadecydować wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego.
 • Theresa May: Donald Trump radził mi pozwać UE

  Theresa May: Donald Trump radził mi pozwać UE

  Brytyjska premier Theresa May ujawniła w niedzielę w wywiadzie dla telewizji BBC, że amerykański prezydent Donald Trump poradził jej, aby "pozwała Unię Europejską, a nie rozpoczynała negocjacje" w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii ze Wspólnoty.
 • ​Silne tarcia w brytyjskim rządzie na tle brexitu

  ​Silne tarcia w brytyjskim rządzie na tle brexitu

  Minister ds. brexitu David Davis nie wykluczył rezygnacji ze stanowiska, jeśli premier Wielkiej Brytanii Theresa May nie przychyli się do jego postulatu związanego z uczestnictwem w unii celnej - czytamy w "Guardianie".
 • Rosyjska prasa oskarża Theresę May

  Rosyjska prasa oskarża Theresę May

  Rosyjska prasa stawia brytyjskiej premier Theresie May zarzut "zatrucia" stosunków z Rosją. Londyn ogłosił sankcje wobec Moskwy w związku z próbą otrucia w Wielkiej Brytanii byłego oficera rosyjskiego wywiadu Siergieja Skripala, który pracował dla Brytyjczyków.
 • Wielka Brytania: Rząd obniży czesne

  Wielka Brytania: Rząd obniży czesne

  Premier Theresa May przedstawi w poniedziałek plan redukcji czesnego w brytyjskich szkołach wyższych. Krok ten ma pomóc w odzyskaniu zaufania młodych wyborców.
 • ​Wielka Brytania: Wyciekł rządowy dokument na temat brexitu

  ​Wielka Brytania: Wyciekł rządowy dokument na temat brexitu

  Wyjście z Unii Europejskiej zaszkodzi Wielkiej Brytanii w każdym rozpatrywanym scenariuszu - wynika z rządowej analizy, która wyciekła do mediów.
 • Theresa May do m.in. Polaków: Będziecie mogli zostać

  Theresa May do m.in. Polaków: Będziecie mogli zostać

  Kancelaria brytyjskiej premier Theresy May opublikowała w czwartek wieczorem polskojęzyczną wersję listu otwartego szefowej rządu do 3,3 miliona unijnych obywateli mieszkających w Wielkiej Brytanii.
 • ​Wielka Brytania: "Brexitowcy" wściekli na Theresę May

  ​Wielka Brytania: "Brexitowcy" wściekli na Theresę May

  Parlamentarzyści Partii Konserwatywnej opowiadający się za "twardym" brexitem byli wyraźnie rozzłoszczeni poniedziałkowym oświadczeniem Theresy May - czytamy w brytyjskim "Guardianie".
 • ​Berlin i Paryż mówią "nie" Theresie May

  ​Berlin i Paryż mówią "nie" Theresie May

  Pomysł Theresy May, by już teraz umówić się na dwuletni okres przejściowy po 2019 roku, kiedy to Wielka Brytania ma opuścić Unię Europejską, został odrzucony przez Niemcy i Francję - informuje "The Independent".
 • Koniec Theresy May jest bliski? Konserwatyści "ostrzą noże"

  Koniec Theresy May jest bliski? Konserwatyści "ostrzą noże"

  Około 30 posłów brytyjskiej Partii Konserwatywnej pracuje nad strategią, która miałaby doprowadzić do rezygnacji premier Theresy May. "Nie możemy tego dalej ciągnąć" - powiedział w rozmowie z BBC były współprzewodniczący partii Grant Shapps.

Filmy - Theresa May (32)