Thelma i Louise

Artykuły - Thelma i Louise (4)

 • ​Kultowe filmy na lato

  ​Kultowe filmy na lato

  Od "Rzymskich wakacji" po "Wielki błękit" i "Tamte dni, tamte noce". Letnia sceneria, morze, gorące romanse. Przypominamy kultowe filmy o wakacyjnej lub wręcz plażowej tematyce. Jeśli ich nie widziałeś, wykorzystaj wakacyjny czas na nadrobienie zaległości.
 • ​"Thelma i Louise" i klasyki lat 80. na liście dziedzictwa filmowego USA

  ​"Thelma i Louise" i klasyki lat 80. na liście dziedzictwa filmowego USA

  Feministyczny manifest "Thelma i Louise", "Król lew" i klasyki z lat 80. takie jak "Kto wrobił królika Rogera" znalazły się wśród 25 filmów, które dołączyły w środę do prestiżowego National Film Registry - listy filmów stanowiących dziedzictwo kulturowe USA.
 • Marcin Korcz w musicalu "Thelma i Louise"

  Marcin Korcz w musicalu "Thelma i Louise"

  W łódzkim Teatrze im. Jaracza trwają prace nad spektaklem na kanwie filmu "Thelma i Louise". W roli J.D., w którą w kultowym obrazie Ridleya Scotta wcielił się Brad Pitt, widzowie zobaczą Marcina Korcza. Aktor twierdzi, że jest to dla niego spore wyzwanie zawodowe, Brad Pitt stworzył bowiem niezapomnianą kreację.
 • "Thelma i Louise": CZOŁÓWKA

  Tytuł polski: "Thelma i Louise" Tytuł oryginalny: "Thelma & Louise" Gatunek: dramat Reżyseria: Ridley Scott Scenariusz: Callie Khouri Zdjęcia:Adrian Biddle Scenografia: Norris Spencer Kostiumy: Elizabeth McBride Montaż: Thom Noble Muzyka: Hans Zimmer Producenci: Mimi Polk, Ridley Scott Obsada: Louise Sawyer - Susan Sarandon Thelma Dickinson - Geena Da