Nowe Technologie - The Times

Artykuły - The Times (5)

 • Netbooki trafią do uczniów na Śląsku

  Netbooki trafią do uczniów na Śląsku

  Upadek programu "Komputer dla ucznia" nie oznacza, że polscy uczniowie nie będą korzystać z komputerów przenośnych. Śląskie Kuratorium Oświaty przygotowało program pilotażowy, w ramach którego uczniom użyczone zostaną netbooki Classmate PC - podaje Polska The Times.
 • Większość z nas kradnie połączenia Wi-Fi

  Większość z nas kradnie połączenia Wi-Fi

  Według "The Times" - ponad połowa użytkowników posiadających komputery wyposażone w karty bezprzewodowe skorzystała z nielegalnego dostępu do internetu.
 • e-plagiator pozwał uczelnię

  Student wyrzucony z brytyjskiego Uniwersytetu Kent za e-plagiat pozwał swoją uczelnię. 21-letni Michael Gunn przyznaje otwarcie, że pisząc swoją pracę licencjacką, wklejał do niej fragmenty przeniesione wprost z materiałów internetowych. Jak oświadczył w wywiadzie dla "The Times", przyznaje się do plagiatu, nigdy jednak nie sądził, że może to być problemem.
 • Komputer rozszyfruje akta STASI

  Już wkrótce gotowy będzie program komputerowy, który pozwoli na odczytanie akt tajnej, wschodnioniemieckiej policji Stasi - twierdzi brytyjski dziennik "The Times". Dokumenty zostały częściowo zniszczone w ostatnich dniach istnienia Niemieckiej Republiki Demokratycznej.
 • Tylko dla Anglików?

  Wydawca "The Times" zamierza wprowadzić opłaty za dostęp do strony internetowej pisma. Ale tylko dla obcokrajowców. Wcześniej firma wprowadziła opłatę za korzystanie ze strony Financial Times (100 funtów rocznie). Należy się spodziewać, że już wkrótce w jej ślady pójdą inne brytyjskie tytuły. "Koniec darmochy" - powiedział dyrektor Times Newspapers w wywiadzie dla The Guardian. - "Dni bezpłatnej zawartości już minęły".