The New York Times

Synonimy:
new york times,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - The New York Times (740)

 • ​"New York Times" nie podaje, kto uratował Elisabeth Revol

  ​"New York Times" nie podaje, kto uratował Elisabeth Revol

  Z niedzielnego artykułu "New York Times" na temat wydarzeń na Nanga Parbat nie dowiemy się, kto uratował francuską wspinaczkę.
 • "NYT": Europa Wschodnia rośnie w siłę, Polska może stać się potęgą gospodarczą

  "NYT": Europa Wschodnia rośnie w siłę, Polska może stać się potęgą gospodarczą

  Europa Wschodnia rośnie w siłę, niektóre małe kraje, jak Czechy, wysuwają się na czoło tego peletonu, ale Polska jest tuż za nimi i może stać się bardzo ważną gospodarką - pisze komentator "NYT".
 • Policja miała wiedzę nt. domniemanego zamachowca

  Policja miała wiedzę nt. domniemanego zamachowca

  Ojciec domniemanego zamachowca z Nowego Jorku zgłosił go władzom jako terrorystę już dwa lata temu – podały amerykańskie media.
 • "NYT" naciska na Obamę, by zdyscyplinował Kaczyńskiego

  "NYT" naciska na Obamę, by zdyscyplinował Kaczyńskiego

  Przed szczytem NATO w Warszawie redakcja "The New York Times" opublikowała ostry w tonie artykuł. Dziennikarze chcą, by Barack Obama upomniał się o respektowanie demokracji w Polsce.
 • Brexit: Poważne konsekwencje dla bezpieczeństwa międzynarodowego

  Brexit: Poważne konsekwencje dla bezpieczeństwa międzynarodowego

  Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej może mieć poważne konsekwencje dla bezpieczeństwa międzynarodowego. Taka opinię wyraża w redakcyjnym komentarzu dziennik "New York Times". Gazeta wzywa prezydenta Baracka Obamę, by wykorzystał szczyt NATO w Warszawie do wzmocnienia sojuszu transatlantyckiego.
 • Sprawa Sebino Plaku na okładce "New York Times"

  Sprawa Sebino Plaku na okładce "New York Times"

  Znany „New York Times” opisał historię Sebino Plaku, który w latach 2013-2015 występował w Śląsku Wrocław. Albański piłkarz stał się motywem przewodnim tekstu amerykańskiego dziennika, który krytykuje procedury europejskich klubów „znęcających się nad zawodnikami”. Artykuł znalazł się na wtorkowej okładce nowojorskiego wydania gazety.
 • Prawo do posiadania broni to "narodowa hańba"

  Prawo do posiadania broni to "narodowa hańba"

  "New York Times" wzywa do ograniczenia broni palnej w USA. Po raz pierwszy od 1920 roku dziennik publikuje na pierwszej stronie apel do polityków stanowiących prawo. Gazeta chce skłonić rządzących do wprowadzenia ograniczeń w odpowiednich przepisach. To reakcja na kolejną strzelaninę, do której doszło w środę w Kalifornii. Muzułmańskie małżeństwo zastrzeliło w tamtejszym ośrodku dla niepełnosprawnych 14 osób, a raniło 21.
 • "INYT" w wersji na Tajlandię bez artykułu o złym stanie państwa

  "INYT" w wersji na Tajlandię bez artykułu o złym stanie państwa

  Tajlandzkie wydanie dziennika "International New York Times" ukazało się we wtorek z pustą pierwszą stroną. To reakcja na odmowę ze strony lokalnej drukarni opublikowania artykułu opisującego złą sytuację, przede wszystkim gospodarczą, w kraju.
 • "NYT" o Grecji: Groźba światowej recesji

  "NYT" o Grecji: Groźba światowej recesji

  Referendum w Grecji to zły pomysł, ale na tym etapie najlepszy z możliwych - pisze w komentarzu redakcyjnym amerykański dziennik "New York Times". Gazeta apeluje do wierzycieli Grecji, aby złagodzili warunki stawiane rządowi w Atenach.
 • Ukraina w chaosie i strachu. A Rosja czeka

  Ukraina w chaosie i strachu. A Rosja czeka

  Rok po wyborze na urząd prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki i pół roku po wyłonieniu nowego ukraińskiego rządu kraj ten pozostaje pogrążony w politycznym i gospodarczym chaosie - pisze w poniedziałek "New York Times".

Filmy - The New York Times (1)

 • Donald Trump próbował wpływać na śledztwo FBI?

  W lutym prezydent Donald Trump poprosił ówczesnego szefa FBI Jamesa Comeya o zamknięcie dochodzenia w sprawie kontaktów byłego doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego Michaela Flynna z przedstawicielami Rosji - poinformował we wtorek dziennik "New York Times". "Mam nadzieję, że da pan sobie z tym spokój" - miał powiedzieć Donald Trump do Jamesa Comeya. "NYT" powołuje się na notatkę Comeya ze spotkania z Trumpem.