Thatcher

Artykuły - Thatcher (17)

 • Apel lidera Sinn Fein, by nie świętować śmierci Thatcher

  Apel lidera Sinn Fein, by nie świętować śmierci Thatcher

  Lider republikańskiej partii Sinn Fein, Martin McGuinness, zastępca pierwszego ministra Irlandii Płn., zaapelował, by nie świętować śmierci byłej konserwatywnej premier Margaret Thatcher, która w wieku 87 lat zmarła w poniedziałek w Londynie.
 • Barroso o Thatcher: Mąż stanu, orędownik rozszerzenia UE

  Barroso o Thatcher: Mąż stanu, orędownik rozszerzenia UE

  Mąż stanu w spódnicy, orędownik rozszerzenia Unii Europejskiej - tak szef Komisji Jose Barroso wspomina zmarłą Margaret Thatcher.
 • Królowa Elżbieta i premier Cameron zasmuceni po śmierci Thatcher

  Królowa Elżbieta i premier Cameron zasmuceni po śmierci Thatcher

  Brytyjska królowa Elżbieta II wyraziła smutek z powodu śmierci byłej premier Margaret Thatcher.
 • Musiała być lepsza od każdego mężczyzny

  Musiała być lepsza od każdego mężczyzny

  Meryl Streep została w tym roku już po raz 17. nominowana do Oscara. Tym razem aktorka zachwyciła Akademię wcielając się w byłą premier Wielkiej Brytanii, Margaret Thatcher. Film "Żelazna Dama" to niezwykła, biograficzna opowieść o kobiecie, "która stała się jedną z najbardziej wpływowych postaci współczesnego świata".
 • Streep: Ona rozwiązywała problemy

  Streep: Ona rozwiązywała problemy

  Nominowana do Oscara za pierwszoplanową rolę żeńską w filmie "Żelazna Dama" Meryl Streep, niebawem zagości na ekranach polskich kin. Biograficzna opowieść o Margaret Thatcher trafi do nas już 10 lutego.
 • Streep jako Thatcher!

  Streep jako Thatcher!

  Tylko w INTERIA.PL możecie obejrzeć wyjątkowy materiał, opowiadający o realizacji filmu "Żelazna dama". Przypomnijmy, że Meryl Streep za rolę Margaret Thatcher w tej produkcji ma szanse w tym roku na Oscara!
 • Premiera "Żelaznej Damy"

  Premiera "Żelaznej Damy"

  Typowana do Oscara amerykańska supergwiazda Meryl Streep została w środę, 4 stycznia, gorąco powitana z okazji brytyjskiej premiery "Żelaznej Damy" - filmowej biografii konserwatywnej premier Margaret Thatcher.
 • "Żelazna Dama" od kuchni

  "Żelazna Dama" od kuchni

  "Nieustannie czuliśmy obecność Margaret Thatcher na planie" - Phyllida Lloyd, reżyserka "Żelaznej Damy" opowiada o kulisach powstawania filmu, który trafi na polskie ekrany 10 lutego 2012.
 • Najbardziej wpływowa kobieta świata

  Najbardziej wpływowa kobieta świata

  Brytyjska reżyserka Phyllida Lloyd nakręciła film o Margaret Thatcher. W głównej roli wystąpiła Meryl Streep. "Żelazna dama" zadebiutuje w polskich kinach 10 lutego.
 • Meryl Streep: Najstarsza debiutantka

  Meryl Streep: Najstarsza debiutantka

  Dopiero rola Żelaznej Damy, Margaret Thatcher, zapewniła Meryl Streep miejsce na okładce magazynu "Vogue". Gwiazda Hollywood po raz pierwszy pojawi się na pierwszej stronie styczniowego numeru "biblii mody".