Thales

Artykuły - Thales (6)

 • Wojna się zmienia. Jaki będzie żołnierz przyszłości?

  Wojna się zmienia. Jaki będzie żołnierz przyszłości?

  Żołnierze walczą i umierają na całym świecie. Czasami bezsensownie, czasami niepotrzebnie, a czasami dla idei. Nowe technologie pomagają przesunąć szalę zwycięstwa na jedną ze stron.
 • Nadchodzi druga rewolucja kwantowa

  Nadchodzi druga rewolucja kwantowa

  Pierwsza rewolucja kwantowa dała nam lasery, tranzystory i zegary atomowe. W wyniku drugiej narodzą się komputery kwantowe, które pozwolą na przeprowadzanie niewyobrażalnych obliczeń w dużo krótszym czasie. To z kolei pozwoli na bezpieczniejsze szyfrowanie danych, a nawet opracowanie nowych leków. Druga rewolucja kwantowa całkowicie odmieni nasze życie.
 • Siemens oraz Thales zautomatyzują paryskie metro

  Siemens oraz Thales zautomatyzują paryskie metro

  Spółka Société du Grand Paris (SGP), zleciła konsorcjum Siemens Mobility oraz Thales dostarczenie zautomatyzowanego systemu kontroli pociągów opartego na bezprzewodowej technologii CBTC dla przyszłych linii metra numer 15, 16 i 17, które powstaną do 2030 r. Siemens Mobility zaprojektuje oraz wdroży najnowszą generację swojego systemu CBTC, integrując cały system komunikacyjny. Thales zaprojektuje i wdroży centra sterownicze, jak również infrastrukturę przytorową i bezpieczną sieć komunikacyjną.
 • Australijski przemysł zbrojeniowy che przenieść produkcję do Polski

  Australijski przemysł zbrojeniowy che przenieść produkcję do Polski

  Wielozadaniowy pojazd opancerzony Hawkei - produkowany przez australijską filię koncernu Thales - to młodszy brat sprawdzonego na misjach w Iraku, Afganistanie i Mali Bushmastera. Polskim siłom zbrojnym został zaproponowany w ramach programu Pegaz, który zakłada kupno nowych wozów dla m.in. dla Wojsk Specjalnych i Żandarmerii Wojskowej.
 • Hiszpanie wybierają rozwiązanie Comarch Smart BSS

  Hiszpańska spółka firmy Thales Alenia Space - największego producenta anten satelitarnych w Europie - wybrała rozwiązanie Comarch Smart BSS dla jednego ze swoich klientów z Azji Południowej. Wdrożenie ma za zadanie usprawnić zarządzanie ofertami produktowymi, płatnościami i fakturowaniem oraz skrócić czas wprowadzania nowych usług na rynek. Umowę podpisano pod koniec 2016 roku, projekt obecnie jest w fazie realizacji.
 • Biopaliwa w offsecie

  Francuskie konsorcjum złożone z firm Dassault Aviation Thales i Snecma w ramach offsetu proponuje wybudowanie pod Opolem fabryki komponentów do biopaliw. Inwestycja jest uzależniona od wyboru przez Polski rząd samolotu Mirage.