TFI

Artykuły - TFI (1521)

 • Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI: Część spółek wciąż z atrakcyjnymi cenami

  Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI: Część spółek wciąż z atrakcyjnymi cenami

  Większość z nas trzyma pieniądze na lokatach w banku. Podobnie jest w innych krajach Europy - mówi Interii Sebastian Buczek, prezes Quercus TFI. - Jednak Rada Polityki Pieniężnej ścięła w zeszłym roku stopy procentowe do zera, w efekcie banki obniżyły oprocentowanie depozytów i w tej chwili trzymanie w nich pieniędzy nie ma ekonomicznego sensu - nic na nich nie zarabiamy gdy inflacja jest kilkuprocentowa. Osoby bardziej aktywne szukają alternatywy i w najbliższym czasie ten proces będzie narastał - przewiduje prezes Quercus TFI. - Paradoksalnie banki nie potrzebują pieniędzy, bo zahamowały akcję kredytową, gdy rynek zalały środki z rządowych programów pomocowych - dodaje Buczek.
 • Fundusze inwestycyjne wejdą na rynek kryptowalut

  Fundusze inwestycyjne wejdą na rynek kryptowalut

  Rynek funduszy inwestycyjnych przygotowuje się do wejścia na rynek kryptowalut. Jak podaje Saxo Bank, Morgan Stanley ma zaoferować zamożnym klientom dostęp do trzech funduszy bitcoinowych.
 • ​Polacy coraz więcej inwestują za granicą

  ​Polacy coraz więcej inwestują za granicą

  Minął rok od wybuchu pandemii oraz jednej z największych i najszybszych wyprzedaży na giełdach w historii. Po krótkoterminowym załamaniu rynków przyszła kontynuacja hossy, a inwestorzy mieli przez ten czas szansę skorzystania z wielu okazji inwestycyjnych i uzyskania wysokich stóp zwrotu niemal na wszystkich światowych giełdach. W styczniu Polacy wydali ponad dwa miliardy złotych na akcje spoza GPW. Szczególne zainteresowanie dotyczy spółek biotechnologicznych i tzw. covidowych.
 • TFI : Atrakcyjne fundusze inwestycyjne biją rekordy

  TFI : Atrakcyjne fundusze inwestycyjne biją rekordy

  W lutym saldo wpłat i wypłat do funduszy inwestycyjnych przekroczyło 4,6 mld zł. Wciąż największą popularnością cieszą się fundusze dłużne, ale to akcyjne notują rekordy. Wartość aktywów netto (NAV) wzrosła w lutym o 5,1 mld zł, czyli o 1,8 proc. do 290,5 mld zł - poinformowano we wspólnym raporcie IZFiA oraz Analiz .pl. Pomimo spadków wycen obligacji, aktywa funduszy dłużnych wzrosły do rekordowego poziomu 117,8 mld zł.
 • TFI: Saldo funduszy w styczniu – trzeci najlepszy miesiąc w historii

  TFI: Saldo funduszy w styczniu – trzeci najlepszy miesiąc w historii

  W styczniu saldo wpłat i wypłat do funduszy inwestycyjnych wyniosło ponad 4,8 mld zł. W przypadku funduszy detalicznych to trzeci najlepszy wynik w historii. Koniec roku dla funduszy inwestycyjnych był bardzo udany, ale początek 2021 r. jeszcze lepszy - Aktywa netto zwiększyły się o +5 mld i wyniosły na koniec stycznia ponad 285 mld.
 • MF czeka na opinie podatników dot. VAT w usługach TFI

  MF czeka na opinie podatników dot. VAT w usługach TFI

  Ministerstwo Finansów czeka na opinie podatników dot. VAT w usługach zarządzania funduszami inwestycyjnymi. W zeszłym tygodniu rozpoczęły się konsultacje podatkowe dotyczące zwolnienia z VAT tych usług - poinformował resort.
 • NBP: Wysokie opłaty blokują emerytalne oszczędności

  NBP: Wysokie opłaty blokują emerytalne oszczędności

  NBP apeluje o regulacyjne obniżenie maksymalnych opłat jakie instytucje finansowe pobierają za dobrowolne produkty emerytalne jak Indywidualne Konto Emerytalne czy Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego. Te opłaty są najwyższe w Europie - argumentuje bank centralny, a jako dobry przykład na polskim rynku podaje Pracownicze Plany Kapitałowe, gdzie są one ustawowo ograniczone.
 • Czy w czasach pandemii udało nam się oszczędzać i inwestować?

  Czy w czasach pandemii udało nam się oszczędzać i inwestować?

  W 2020 roku prawie połowa (54 proc.) Polaków oszczędzała - wynika z badania firmy Tavex zrealizowanego przez SW Research. Jednej czwartej (27 proc.) z nich udało się odłożyć więcej niż 6000 zł. Niestety nadal ponad 46 proc. respondentów nie zabezpiecza się finansowo na przyszłość.
 • TFI: Pandemiczny rok dał zarobić

  TFI: Pandemiczny rok dał zarobić

  Ubiegły rok był udany dla TFI. W grudniu rajd kontynuowały rynki akcji, drożały ceny surowców, a pod koniec miesiąca nawet polskie obligacje skarbowe nieoczekiwanie wystawiły pazur. Największe zaskoczenie przyszło jednak z Turcji.
 • W 2020 r. wyniki OFE pod kreską - Analizy .pl

  W 2020 r. wyniki OFE pod kreską - Analizy .pl

  W grudniu OFE zarobiły średnio 7,2 proc., a wartość ich aktywów wzrosła do 148,6 mld zł - poinformowano we wspólnym raporcie IZFiA oraz Analiz .pl. W całym 2020 r. fundusze te są jednak pod małą kreską. Obecnie wartość ich aktywów jest już nieznacznie niższa niż przed wybuchem pandemii.

Filmy - TFI (2)

 • Franklin Templeton Investments wierzy w Polski rynek. Zakłada własne TFI i liczy na zdobycie kolejnych klientów

  Grupa Franklin Templeton Investments znana na polskim rynku głównie z dystrybucji jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych założyła własne TFI. Spółka o nazwie Templeton Asset Management Poland TFI liczy na zdobycie zaufania klientów oraz szybkie osiągnięcie znacznego udziału w krajowym rynku. W tym celu zaoferuje innowacyjne produkty, dające klientom dostęp zarówno do polskich, jak i zagranicznych rynków.
 • LOT chce wejść na giełdę

  TV Biznes: * Gdzie trafią pieniądze z NFZ; * Spadły aktywa krajowe TFI.