TFI

Artykuły - TFI (1503)

 • TFI oparte na metalach szlachetnych bezkonkurencyjne

  TFI oparte na metalach szlachetnych bezkonkurencyjne

  Jak wynika z raportu Analiz.pl ​w lipcu najwyższy wynik wypracowały fundusze metali szlachetnych. Z najwyższą średnią stopą zwrotu, na poziomie 11,2 proc., wypracowała grupa funduszy rynku surowców, skupiająca się na metalach szlachetnych - wynika z podsumowania miesięcznych stóp zwrotu w polskich funduszach.
 • TFI. Prawie 10 mld złotych napłynęło do funduszy!

  TFI. Prawie 10 mld złotych napłynęło do funduszy!

  Wartość aktywów w funduszach inwestycyjnych wzrosła w czerwcu o 9,4 mld zł, czyli o 3,9 proc. do 252,7 mld zł - poinformowano we wspólnym raporcie IZFiA oraz Analiz .pl. Pod względem wartości największy wzrost odnotowały fundusze dłużne. Trzeci miesiąc z rzędu rosły aktywa funduszy akcji.
 • TFI: Fundusze inwestycyjne kupiły w kwietniu akcje za ok. 369 mln zł - Trigon DM

  TFI: Fundusze inwestycyjne kupiły w kwietniu akcje za ok. 369 mln zł - Trigon DM

  Z funduszy obligacyjnych i pieniężnych odpłynęło 3,4 mld zł
 • Fundusze inwestycyjne: Największe odpływy w historii branży TFI

  Fundusze inwestycyjne: Największe odpływy w historii branży TFI

  Rynek funduszy inwestycyjnych ma za sobą jeden z największych załamań w historii tej branży. O dziwo nie dotknęły tak bardzo funduszy akcji polskich, w większym stopniu dotyczyły funduszy akcji zagranicznych. Dotknięte zostały głównie kategorie, które w ostatnich miesiącach notowały napływy, takie jak fundusze stabilnego wzrostu, czy akcji małych i średnich spółek - napisano w raporcie Trigon DM. Zdanych IZFiA z Polski inwestorzy portfelowi wycofali prawie 30 mld złotych.
 • TFI: Polska przyjmie model luksemburski?

  TFI: Polska przyjmie model luksemburski?

  26 lutego na Giełdy Papierów Wartościowych odbyła się konferencja "Modele dystrybucji funduszy inwestycyjnych w krajach europejskich", zorganizowana przez stowarzyszenie CFA Society Poland, IZFiA przyznała konferencji patronat merytoryczny. Eksperci zastanawiali się na jaki model dystrybucji funduszy inwestycyjnych należy przyjąć w Polsce który spełniałby kryteria MiFID II.
 • Fundusze akcji dały zarobić ok. 25 proc. w 2019 r.

  Fundusze akcji dały zarobić ok. 25 proc. w 2019 r.

  Fundusze inwestycyjne oparte na akcjach amerykańskich, europejskich rynków rozwiniętych lub na metalach szlachetnych przyniosły w 2019 r. średnio 25 proc. zysku - poinformowały Analizy .pl w raporcie podsumowującym roczne stopy zwrotu w polskich funduszach w ubiegłym roku.
 • Dobry rok dla surowców. Co czeka rynki w 2020?

  Dobry rok dla surowców. Co czeka rynki w 2020?

  Obecny czas jest okresem podsumowań całego ubiegłego roku na rynkach surowcowych oraz publikacji prognoz na 2020 rok. Miniony 2019 rok na rynkach surowcowych prezentuje się pod tym kątem nieźle. Większość surowców i towarów zakończyła go na plusie, a niektóre nawet wypracowały bardzo dużą zwyżkę. Nie brakowało jednak rozczarowań, a nastroje na rynkach wielu surowców w ostatnich 12 miesiącach fluktuowały pod dyktando zmieniających się uwarunkowań politycznych.
 • Wartość aktywów w funduszach inwestycyjnych wzrosła w XI do 264,5 mld zł

  Wartość aktywów w funduszach inwestycyjnych wzrosła w XI do 264,5 mld zł

  Wartość aktywów w funduszach inwestycyjnych wzrosła w listopadzie o 2,2 proc. do 264,5 mld zł - poinformowano we wspólnym raporcie IZFiA oraz Analiz Online. Zdaniem analityków, jest to zasługa zarówno napływów netto do funduszy, jak i pozytywne wyniki zarządzania.
 • Wyniki funduszy inwestycyjnych listopad 2019

  Wyniki funduszy inwestycyjnych listopad 2019

  Inwestorzy, którzy postawili na bardziej ryzykowne fundusze w listopadzie, mogli cieszyć się dobrymi wynikami. Gorzej poradziły sobie fundusze polskich obligacji skarbowych.
 • Odpływ z funduszy inwestycyjnych trwa nadal

  Odpływ z funduszy inwestycyjnych trwa nadal

  Zdaniem analityków DM Trigon nadal trwa zła passa funduszy inwestycyjnych w Polsce. Wygląda na to, że ubiegłomiesięczne napływy do polskich funduszy akcyjnych nie oznaczały zmiany trendu odpływów trwającego już prawie dwa lata. Trwa napływ środków do funduszy obligacyjnych co jest związane ze wzrostem inflacji.

Filmy - TFI (2)

 • Franklin Templeton Investments wierzy w Polski rynek. Zakłada własne TFI i liczy na zdobycie kolejnych klientów

  Grupa Franklin Templeton Investments znana na polskim rynku głównie z dystrybucji jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych założyła własne TFI. Spółka o nazwie Templeton Asset Management Poland TFI liczy na zdobycie zaufania klientów oraz szybkie osiągnięcie znacznego udziału w krajowym rynku. W tym celu zaoferuje innowacyjne produkty, dające klientom dostęp zarówno do polskich, jak i zagranicznych rynków.
 • LOT chce wejść na giełdę

  TV Biznes: * Gdzie trafią pieniądze z NFZ; * Spadły aktywa krajowe TFI.