testament

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Testament (Wykonawca muzyczny) ,

Artykuły - Testament (182)

Zdjęcia - Testament (1)

 • muzyka.interia.pl
  Wygrywają walkę z rakiem

Filmy - Testament (4)

 • Czy można stracić majątek z powodu testamentu?

  Polonia w USA to 10 mln obywateli. A prawo spadkowe polskie i amerykańskie bardzo się różnią. Bywa, że przepadają wielomilionowe spadki, a pozostają długi. Szczególna jest sytuacja, gdy dzieci mieszkają w Polsce, a małżonek w USA.
 • Obciążony długami spadek można odrzucić

  Osoby zaliczone do tak zwanej grupy zerowej: dzieci, wnuki, rodzeństwo i rodzice w ogóle nie podlegają opodatkowaniu, czyli podatek jest według skali 0 proc., jeżeli w terminie 6 miesięcy od dnia stwierdzenia nabycia spadku zgłoszą się do urzędu skarbowego i zgłoszą spadek do opodatkowania – wyjaśnia notariusz Leszek Zabielski.
 • Śmierć w czasach Facebooka

  W każdej epoce ludzie w inny sposób opłakiwali swoich zmarłych. Dziś, w dobie wszechobecnego internetu, także śmierć ma swój "cyfrowy aspekt". W sieci powstają już specjalne strony-sejfy, przechowujące informacje o nas, do których nasi bliscy i znajomi uzyskają dostęp dopiero po naszym zgonie. Każdy użytkownik takiego serwisu może zdeponować w nim wirtualny testament i wyznaczyć pełnomocnika, który go otworzy.
 • Michał Rusinek: W 2013 nagroda im. Szymborskiej

  Wisława Szymborska zostawiła swojej fundacji 3,5 miliona złotych. Z odsetek od tych pieniędzy już w 2013 roku przyznana zostanie nagroda literacka jej imienia - zapowiedział w Kontrwywiadzie RMF FM wykonawca testamentu noblistki, Michał Rusinek.