terroryzm

Artykuły - Terroryzm (1237)

 • Setki tysięcy firm z nowymi obowiązkami. W imię walki z praniem pieniędzy i terroryzmem

  Setki tysięcy firm z nowymi obowiązkami. W imię walki z praniem pieniędzy i terroryzmem

  Eksperci nie mają wątpliwości: przeciwdziałać praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu trzeba z pełną stanowczością. Ale wielu z nich zastanawia się, czy w aż tak dużym stopniu musi to się odbywać kosztem firm. I czy na tych, którzy w krótkim czasie nie przygotują się na nowe przepisy, powinny być nakładane drakońskie kary.
 • ​Nieudolny jak dżihadysta w Europie

  ​Nieudolny jak dżihadysta w Europie

  Na początku kwietnia 2017 r. czterech mężczyzn arabskiego pochodzenia wysadziło wenecki most Rialto, zabijając kilkadziesiąt osób. "Wasze najsłynniejsze miasta utoną w krwi niewiernych" - oświadczyło Państwo Islamskie, odpowiedzialne za przeprowadzenie ataku. Nie kojarzą państwo? To dlatego, że zamach w Wenecji został udaremniony, podobnie jak co najmniej kilkadziesiąt innych w Europie.
 • MSWiA: Brak podwyższonego zagrożenia terrorystycznego w Polsce

  MSWiA: Brak podwyższonego zagrożenia terrorystycznego w Polsce

  ​Po zamachach w Hiszpanii zebrał się Międzyresortowy Zespół do Spraw Zagrożeń Terrorystycznych; nie ma rekomendacji w zakresie wprowadzenia stopnia alarmowego w Polsce w odniesieniu do zagrożeń terrorystycznych - poinformowało PAP w piątek MSWiA.
 • "Guardian" o terroryzmie: Współcześni zamachowcy bez skrupułów

  "Guardian" o terroryzmie: Współcześni zamachowcy bez skrupułów

  Brytyjski dziennik "Guardian" skomentował sytuację w związku z zamachem w Barcelonie. "Współcześni terroryści zmienili taktykę i atakują kogokolwiek, gdziekolwiek i w jakikolwiek sposób" - podaje gazeta. Zauważa, że jeszcze dekadę temu intencje terrorystów były polityczne, a współcześni zamachowcy nie mają żadnych skrupułów.
 • Tureckie władze zatrzymały sześciu członków IS. Planowali atak podczas marszu opozycji

  Tureckie władze zatrzymały sześciu członków IS. Planowali atak podczas marszu opozycji

  Turecka policja zapobiegła atakowi terrorystycznemu, jaki zaplanowali dżihadyści z Państwa Islamskiego. Gazeta "Hurriyet" poinformowała, że zatrzymani chcieli przeprowadzić zamach w czasie trwającego marszu, zorganizowanego przez szefa głównej partii opozycyjnej.
 • Niemcy: Aresztowano trzech pasażerów samolotu. Rozmawiali o bombie

  Niemcy: Aresztowano trzech pasażerów samolotu. Rozmawiali o bombie

  Policja w Kolonii aresztowała w sobotę wieczorem trzech pasażerów Airbusa 319 lecącego z Lublany do Londynu. Kapitan samolotu linii easyJet zdecydował się na wylądowanie w Kolonii po tym, gdy współpasażerowie donieśli obsłudze, że mężczyźni rozmawiają o zamachu.
 • Kibic angielskiego Millwall stawił czoła terrorystom

  Kibic angielskiego Millwall stawił czoła terrorystom

  Kibic angielskiego Millwall, Roy Larner ciężko ranny trafił do szpitala po tym jak stawił opór terrorystom w sobotni wieczór w Londynie. 47-latek zaryzykował życie, stawiając czoła mężczyznom, atakującym ludzi nożami.
 • Handel minerałami z obszarów ogarniętych konfliktami pod nadzorem

  Handel minerałami z obszarów ogarniętych konfliktami pod nadzorem

  Parlament Europejski poparł w głosowaniu projekt rozporządzenia UE, które ma celu powstrzymanie finansowania zbrojnych grup i działań przeciw prawom człowieka przez handel minerałami z obszarów ogarniętych konfliktami.
 • Jak zabezpieczyć metro przed terrorystami?

  Jak zabezpieczyć metro przed terrorystami?

  Czy bez obaw możemy korzystać z komunikacji miejskiej? Eksperci do spraw bezpieczeństwa obawiają się, że bliskowschodnie grupy terrorystyczne mogą uderzyć w miejsca, w których nasze metropolie są najsłabsze: węzły transportowe. Dlatego naukowcy planują w przyszłości budować, np. stacje metra, w taki sposób, aby zminimalizować ewentualne zagrożenie.

Filmy - Terroryzm (39)

 • Baskijska organizacja terrorystyczna ETA ogłosiła swój koniec

  Po 30 latach zamachów baskijska grupa terrorystyczna ETA oficjalnie ogłosiła samorozwiązanie i zakończenie działalności terrorystycznej. Przeprosiła nawet rodziny ofiar zabitych podczas zamachów.
 • Polski rynek hotelowy kwitnie

  Rosnący ruch turystów z kraju napędza polski rynek hotelowy, przez co jest on atrakcyjny dla inwestorów i deweloperów. Rośnie również liczba gości z zagranicy, a Polska staje się coraz bardziej rozpoznawalnym kierunkiem turystycznym. Rodzimej branży sprzyjają też rosnące obawy o bezpieczeństwo w Europie. Wskaźniki frekwencji i przychodów rosną, a eksperci są zgodni, że polska branża hotelowa ma przed sobą dobre perspektywy. W ciągu ostatnich lat Polska obejmowała prezydencję w UE, organizowała piłkarskie mistrzostwa Europy EURO 2012 i niedawny szczyt NATO. Wszystko to złożyło się na większą międzynarodową rozpoznawalność Polski.
 • Zagrożenie terroryzmem nie zmniejszyło zainteresowania lotami czarterowymi. Linie lotnicze rozszerzają siatkę połączeń o nowe kraje

  Niestabilna sytuacja w Afryce Północnej i Turcji, popularnych kierunków wakacyjnych wśród polskich turystów, nie wpłynęła negatywnie na rynek lotów czarterowych. Na spadku liczby lotów do tych krajów, skorzystały kraje europejskie położone w rejonie Morza Śródziemnego i Czarnego. Przewoźnicy czarterowi, aby zniwelować straty, wydłużają też sezon. W tym roku rynek lotów czarterowych powinien zanotować 5 proc. wzrost. – Spodziewamy się, że przyszły rok i rozwój rynku w naszym segmencie nie będzie zaburzony, mimo tego, co się zdarzyło w Afryce Północnej i w Turcji – mówi Andrzej Kobielski, członek zarządu ds. handlowych w Enter Air. Niestabilna sytuacja polityczna znacząco wpłynęła na liczbę lotów do popularnych dotychczas wśród polskich turystów Egiptu, Tunezji, Maroko czy Turcji. Urząd Lotnictwa Cywilnego szacuje, że znaczenie tych rynków (przede wszystkim krajów Afryki Północnej) w przewozach czarterowych z Polski jest znacznie mniejsze. Jeszcze w 2007 roku udział tych krajów sięgał 48 proc., to w 2015 roku spadł do 13 proc.
 • "Rosjanie manipulują, żeby uzasadnić dalszą agresję na Ukrainie"

  Ambasador Ukrainy Wołodymyr Yelchenko powiedział, że słowa Rosjan jakoby to jego kraj planował się uciekać się do działań terrorystycznych na Krymie to "wyprodukowane" prowokacje mające na celu uzasadnianie "przyszłych agresywnych działań przeciwko Ukrainie".