terroryzm

Artykuły - Terroryzm (638)

 • Ameryce grozi kilka typów katastrof

  Ameryce grozi kilka typów katastrof

  Reporterzy Politico po rozmowach z ludźmi ze służb specjalnych stworzyli listę kataklizmów, które mogą dotknąć Stany Zjednoczone w bliskiej przyszłości.
 • Rzeź himalaistów. Rocznica ataku pod Nanga Parbat

  Rzeź himalaistów. Rocznica ataku pod Nanga Parbat

  Późnym wieczorem 22 czerwca 2013 roku kilkunastu uzbrojonych terrorystów zaatakowało bazę pod Nanga Parbat. Z zimną krwią zamordowali jedenastu obywateli Chin, Słowacji, Ukrainy, USA, Litwy, Pakistanu i Nepalu. Ofiar masakry mogło być znacznie więcej. Wielu wspinaczy - w tym grupa Polaków - przebywało wtedy w wyższych obozach.
 • Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych do walki z praniem pieniędzy

  Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych do walki z praniem pieniędzy

  Co roku suma wypranych pieniędzy w skali globalnej może sięgać 2-5 proc PKB, czyli nawet 2 bln dol. W Polsce według różnych szacunków skalę problemu ocenia się na nieco ponad 1 proc. PKB.
 • Tajemnica Lockerbie

  Tajemnica Lockerbie

  Dwudziestego pierwszego grudnia 1988 roku eksplozja bomby na pokładzie Boeinga 747 doprowadziła do śmierci 270 osób. Zamach nad Lockerbie jest pierwszym dużym atakiem terrorystycznym na amerykańskich cywilów – i do dziś pozostaje nie w pełni wyjaśniony
 • Amerykanie przyznają się do posiadania "bomby ninja"

  Amerykanie przyznają się do posiadania "bomby ninja"

  Amerykańscy urzędnicy po raz pierwszy w historii potwierdzili istnienie broni znanej jako "bomba ninja", zdolnej do likwidacji dowolnego celu terrorystycznego bez choćby jednej eksplozji.
 • Setki tysięcy firm z nowymi obowiązkami. W imię walki z praniem pieniędzy i terroryzmem

  Setki tysięcy firm z nowymi obowiązkami. W imię walki z praniem pieniędzy i terroryzmem

  Eksperci nie mają wątpliwości: przeciwdziałać praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu trzeba z pełną stanowczością. Ale wielu z nich zastanawia się, czy w aż tak dużym stopniu musi to się odbywać kosztem firm. I czy na tych, którzy w krótkim czasie nie przygotują się na nowe przepisy, powinny być nakładane drakońskie kary.
 • ​Nieudolny jak dżihadysta w Europie

  ​Nieudolny jak dżihadysta w Europie

  Na początku kwietnia 2017 r. czterech mężczyzn arabskiego pochodzenia wysadziło wenecki most Rialto, zabijając kilkadziesiąt osób. "Wasze najsłynniejsze miasta utoną w krwi niewiernych" - oświadczyło Państwo Islamskie, odpowiedzialne za przeprowadzenie ataku. Nie kojarzą państwo? To dlatego, że zamach w Wenecji został udaremniony, podobnie jak co najmniej kilkadziesiąt innych w Europie.
 • MSWiA: Brak podwyższonego zagrożenia terrorystycznego w Polsce

  MSWiA: Brak podwyższonego zagrożenia terrorystycznego w Polsce

  ​Po zamachach w Hiszpanii zebrał się Międzyresortowy Zespół do Spraw Zagrożeń Terrorystycznych; nie ma rekomendacji w zakresie wprowadzenia stopnia alarmowego w Polsce w odniesieniu do zagrożeń terrorystycznych - poinformowało PAP w piątek MSWiA.
 • "Guardian" o terroryzmie: Współcześni zamachowcy bez skrupułów

  "Guardian" o terroryzmie: Współcześni zamachowcy bez skrupułów

  Brytyjski dziennik "Guardian" skomentował sytuację w związku z zamachem w Barcelonie. "Współcześni terroryści zmienili taktykę i atakują kogokolwiek, gdziekolwiek i w jakikolwiek sposób" - podaje gazeta. Zauważa, że jeszcze dekadę temu intencje terrorystów były polityczne, a współcześni zamachowcy nie mają żadnych skrupułów.

Filmy - Terroryzm (42)

 • Molenbeek. Wylęgarnia terrorystów?

  Brukselska dzielnica Molenbeek przez wielu wciąż uważana jest za wylęgarnię terrorystów. Dlatego tak bardzo potrzeba tu ludzi, którzy walczą o europejskie ideały, integrację i perspektywy dla młodych imigrantów.
 • Dzieci narzędziem w rękach islamskich terrorystów. Kim są lwiątka kalifatu?

  Laila Shukri to polska pisarka, która w swojej najnowszej książce opisuje historie dzieci, które są wykorzystywane do dżihadu. W Państwie Islamskim już kilkuletnie dzieci dokonują egzekucji na niewiernych. Uczą się tego, podrzynając gardła swoim misiom i lalkom. Kim dokładnie są lwiątka kalifatu? Autorka książki opowiedziała o tym zjawisku i swoim życiu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Specjalne środki bezpieczeństwa na ulicach (Wideoblog z Paryża, odc. 4)

  Patrole żołnierzy na ulicach Paryża to dziś dość częsty widok. Gdy pod koniec 2017 roku zniesiono we Francji stan wyjątkowy niektóre nadzwyczajne środki bezpieczeństwa zapisano w prawie powszechnym. Zapraszamy na czwarty odcinek wideobloga Agnieszki Waś-Tureckiej z Paryża.
 • Baskijska organizacja terrorystyczna ETA ogłosiła swój koniec

  Po 30 latach zamachów baskijska grupa terrorystyczna ETA oficjalnie ogłosiła samorozwiązanie i zakończenie działalności terrorystycznej. Przeprosiła nawet rodziny ofiar zabitych podczas zamachów.