terroryzm

Artykuły - Terroryzm (1237)

 • Setki tysięcy firm z nowymi obowiązkami. W imię walki z praniem pieniędzy i terroryzmem

  Setki tysięcy firm z nowymi obowiązkami. W imię walki z praniem pieniędzy i terroryzmem

  Eksperci nie mają wątpliwości: przeciwdziałać praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu trzeba z pełną stanowczością. Ale wielu z nich zastanawia się, czy w aż tak dużym stopniu musi to się odbywać kosztem firm. I czy na tych, którzy w krótkim czasie nie przygotują się na nowe przepisy, powinny być nakładane drakońskie kary.
 • ​Nieudolny jak dżihadysta w Europie

  ​Nieudolny jak dżihadysta w Europie

  Na początku kwietnia 2017 r. czterech mężczyzn arabskiego pochodzenia wysadziło wenecki most Rialto, zabijając kilkadziesiąt osób. "Wasze najsłynniejsze miasta utoną w krwi niewiernych" - oświadczyło Państwo Islamskie, odpowiedzialne za przeprowadzenie ataku. Nie kojarzą państwo? To dlatego, że zamach w Wenecji został udaremniony, podobnie jak co najmniej kilkadziesiąt innych w Europie.
 • MSWiA: Brak podwyższonego zagrożenia terrorystycznego w Polsce

  MSWiA: Brak podwyższonego zagrożenia terrorystycznego w Polsce

  ​Po zamachach w Hiszpanii zebrał się Międzyresortowy Zespół do Spraw Zagrożeń Terrorystycznych; nie ma rekomendacji w zakresie wprowadzenia stopnia alarmowego w Polsce w odniesieniu do zagrożeń terrorystycznych - poinformowało PAP w piątek MSWiA.
 • "Guardian" o terroryzmie: Współcześni zamachowcy bez skrupułów

  "Guardian" o terroryzmie: Współcześni zamachowcy bez skrupułów

  Brytyjski dziennik "Guardian" skomentował sytuację w związku z zamachem w Barcelonie. "Współcześni terroryści zmienili taktykę i atakują kogokolwiek, gdziekolwiek i w jakikolwiek sposób" - podaje gazeta. Zauważa, że jeszcze dekadę temu intencje terrorystów były polityczne, a współcześni zamachowcy nie mają żadnych skrupułów.
 • Tureckie władze zatrzymały sześciu członków IS. Planowali atak podczas marszu opozycji

  Tureckie władze zatrzymały sześciu członków IS. Planowali atak podczas marszu opozycji

  Turecka policja zapobiegła atakowi terrorystycznemu, jaki zaplanowali dżihadyści z Państwa Islamskiego. Gazeta "Hurriyet" poinformowała, że zatrzymani chcieli przeprowadzić zamach w czasie trwającego marszu, zorganizowanego przez szefa głównej partii opozycyjnej.
 • Niemcy: Aresztowano trzech pasażerów samolotu. Rozmawiali o bombie

  Niemcy: Aresztowano trzech pasażerów samolotu. Rozmawiali o bombie

  Policja w Kolonii aresztowała w sobotę wieczorem trzech pasażerów Airbusa 319 lecącego z Lublany do Londynu. Kapitan samolotu linii easyJet zdecydował się na wylądowanie w Kolonii po tym, gdy współpasażerowie donieśli obsłudze, że mężczyźni rozmawiają o zamachu.
 • Kibic angielskiego Millwall stawił czoła terrorystom

  Kibic angielskiego Millwall stawił czoła terrorystom

  Kibic angielskiego Millwall, Roy Larner ciężko ranny trafił do szpitala po tym jak stawił opór terrorystom w sobotni wieczór w Londynie. 47-latek zaryzykował życie, stawiając czoła mężczyznom, atakującym ludzi nożami.
 • Handel minerałami z obszarów ogarniętych konfliktami pod nadzorem

  Handel minerałami z obszarów ogarniętych konfliktami pod nadzorem

  Parlament Europejski poparł w głosowaniu projekt rozporządzenia UE, które ma celu powstrzymanie finansowania zbrojnych grup i działań przeciw prawom człowieka przez handel minerałami z obszarów ogarniętych konfliktami.
 • Jak zabezpieczyć metro przed terrorystami?

  Jak zabezpieczyć metro przed terrorystami?

  Czy bez obaw możemy korzystać z komunikacji miejskiej? Eksperci do spraw bezpieczeństwa obawiają się, że bliskowschodnie grupy terrorystyczne mogą uderzyć w miejsca, w których nasze metropolie są najsłabsze: węzły transportowe. Dlatego naukowcy planują w przyszłości budować, np. stacje metra, w taki sposób, aby zminimalizować ewentualne zagrożenie.

Filmy - Terroryzm (41)

 • Dzieci narzędziem w rękach islamskich terrorystów. Kim są lwiątka kalifatu?

  Laila Shukri to polska pisarka, która w swojej najnowszej książce opisuje historie dzieci, które są wykorzystywane do dżihadu. W Państwie Islamskim już kilkuletnie dzieci dokonują egzekucji na niewiernych. Uczą się tego, podrzynając gardła swoim misiom i lalkom. Kim dokładnie są lwiątka kalifatu? Autorka książki opowiedziała o tym zjawisku i swoim życiu w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Specjalne środki bezpieczeństwa na ulicach (Wideoblog z Paryża, odc. 4)

  Patrole żołnierzy na ulicach Paryża to dziś dość częsty widok. Gdy pod koniec 2017 roku zniesiono we Francji stan wyjątkowy niektóre nadzwyczajne środki bezpieczeństwa zapisano w prawie powszechnym. Zapraszamy na czwarty odcinek wideobloga Agnieszki Waś-Tureckiej z Paryża.
 • Baskijska organizacja terrorystyczna ETA ogłosiła swój koniec

  Po 30 latach zamachów baskijska grupa terrorystyczna ETA oficjalnie ogłosiła samorozwiązanie i zakończenie działalności terrorystycznej. Przeprosiła nawet rodziny ofiar zabitych podczas zamachów.
 • Polski rynek hotelowy kwitnie

  Rosnący ruch turystów z kraju napędza polski rynek hotelowy, przez co jest on atrakcyjny dla inwestorów i deweloperów. Rośnie również liczba gości z zagranicy, a Polska staje się coraz bardziej rozpoznawalnym kierunkiem turystycznym. Rodzimej branży sprzyjają też rosnące obawy o bezpieczeństwo w Europie. Wskaźniki frekwencji i przychodów rosną, a eksperci są zgodni, że polska branża hotelowa ma przed sobą dobre perspektywy. W ciągu ostatnich lat Polska obejmowała prezydencję w UE, organizowała piłkarskie mistrzostwa Europy EURO 2012 i niedawny szczyt NATO. Wszystko to złożyło się na większą międzynarodową rozpoznawalność Polski.