Nowe Technologie - terroryści

Artykuły - Terroryści (12)

 • Amerykanie przyznają się do posiadania "bomby ninja"

  Amerykanie przyznają się do posiadania "bomby ninja"

  Amerykańscy urzędnicy po raz pierwszy w historii potwierdzili istnienie broni znanej jako "bomba ninja", zdolnej do likwidacji dowolnego celu terrorystycznego bez choćby jednej eksplozji.
 • Kafejki internetowe kontra terroryści

  Kafejki internetowe kontra terroryści

  Londyńska policja nawiązuje współpracę z kafejkami internetowymi w celu zwalczania terroryzmu. Od kilku tygodni funkcjonariusze odwiedzają lokale w dzielnicy Camden, aby namówić je do współpracy - donosi brytyjska prasa.
 • USA na celowniku cyberterrorystów

  USA na celowniku cyberterrorystów

  Zagrożenie cyberatakiem na Stany Zjednoczone nigdy nie było tak duże - Biały Dom przestrzega Senacką Komisję ds. Wywiadu. Terroryści korzystają nawet z portali społecznościowych, aby zdobyć informacje o ofiarach.
 • Google Earth pomogło terrorystom?

  Google Earth pomogło terrorystom?

  Terroryści, którzy stoją za ostatnimi zamachami w Bombaju wykorzystali do przygotowań ogólnie dostępne mapy cyfrowe - twierdzą badający atak specjaliści.
 • Miniblogi narzędziem terrorystów?

  Miniblogi narzędziem terrorystów?

  Miniblogi (np. Twitter) mogą być narzędziem przydatnym dla terrorystów - wynika z raportu przygotowanego przez amerykański wywiad. Jeśli terroryści nie mają jeszcze pomysłów na to jak wykorzystać Twittera, to w raporcie da się znaleźć gotowe scenariusze ataków.
 • Terroryści wykorzystują gry sieciowe?

  Terroryści wykorzystują gry sieciowe?

  Amerykańskie tajne służby obawiają się, że wirtualne światy typu Second Life (a przede wszystkim sieciowe gry fabularne) mogą być wykorzystywane do potajemnego planowania akcji kryminalnych lub terrorystycznych - i przygotowują się do przeciwdziałania.
 • Terroryści w Excelu

  Terroryści w Excelu

  Trwa dyskusja na temat amerykańskiej antyterrorystycznej bazy danych.
 • Terroryści 2.0

  Terroryści 2.0

  Kilku dobrze zorganizowanych hakerów może skutecznie sparaliżować cały kraj. Czy cyberterrozym jest jednym z największych zagrożeń XXI wieku?