terroryści

Artykuły - Terroryści (208)

Filmy - Terroryści (9)

 • Siedmiu terrorystów zatrzymano w Holandii. Mieli przygotowywać zamach bombowy

  Holenderska policja zatrzymała siedmiu mężczyzn podejrzewanych o przygotowywanie zamachu terrorystycznego. Akcja policji miała miejsce w miastach Arnhem i Weert. Zatrzymani mieli planować atak na masowe zgromadzenie przy użyciu bomb i karabinów kałasznikowa. Następnie chcieli umieścić samochód-pułapkę w innym miejscu miasta. (STORYFUL/x-news)
 • Uchodźca z Syrii na tropie terrorystów

  Mieszkający w Niemczech kurdyjski dziennikarz, uchodźca z Syrii, pomaga wykrywać bojowników IS. Był więziony i torturowany przez osiem miesięcy. Udało mu się przeżyć tylko dzięki wymianie jeńców.
 • Człowiek z misją. Masoud Aqil demaskuje terrorystów

  Masoud Aqil demaskuje terrorystów chcących dostać się do Niemiec jako uchodźcy. - Niektórych z nich odkryłem w internecie - mówi. Historia Massouda jest dramatyczna. Mężczyzna przez wiele miesięcy był torturowany w więzieniach ISIS. Został schwytany, kiedy relacjonował wojnę w Syrii. Młody Kurd wyszedł na wolność dzięki wymianie więźniów. Potem uciekł do Europy. Już w trakcie podróży uświadomił sobie, że wśród jego "kolegów"-uchodźców są byli bojownicy ISIS.
 • 13 osób zatrzymanych po zamachu na lotnisku w Stambule

  Turecka policja zatrzymała 13 osób podejrzanych o udział w zorganizowaniu ataku terrorystycznego na lotnisku Ataturka w Stambule (28.06). Funkcjonariusze przeprowadzili jednoczesny szturm na 16 różnych miejsc w Stambule. Wśród aresztowanych jest co najmniej trzech obcokrajowców. We wtorkowym ataku trzech zamachowców samobójców wysadziło się na terenie lotniska, w wyniku czego zginęły 43 osoby, a 230 zostało rannych. Odpowiedzialność za przeprowadzenie zamachu wzięło tzw. Państwo Islamskie.