terror

Artykuły - Terror (70)

 • San Diego Comic Con 2019: Superbohaterowie, Wiedźmin i inne seriale, których nie możesz się doczekać

  San Diego Comic Con 2019: Superbohaterowie, Wiedźmin i inne seriale, których nie możesz się doczekać

  Tegoroczna edycja San Diego Comic-Con, jednej z najważniejszych imprez popkulturowych zachodniego świata. Dwa tygodnie, które minęły od jej zakończenia to dobry czas na przebranie i zweryfikowanie setek informacji, jakie zostały zaprezentowane przy okazji tego wydarzenia. Dotyczy to zwłaszcza seriali - pisze Jakub Ćwiek, pisarz, stand-uper, znawca popkultury i specjalny wysłannik Interii na Comic-Con.
 • Jak się finansuje dżihad?

  Jak się finansuje dżihad?

  Złożone z fanatyków organizacje terrorystyczne nie są w stanie operować wyłącznie dzięki sile nienawiści swoich członków. Potrzebują środków finansowych na broń i zaopatrzenie - szczególnie jeżeli prowadzą długotrwałe kampanie militarne, jak np. Islamskie Państwo Iraku i Lewantu (ISIL). Skarbiec tej organizacji kryje wiele tajemnic, wiadomo jednak, że bojownicy dżihadu imają się wielu pomysłowych sposobów, by zdobyć potrzebne im pieniądze.
 • Zanieczyszczone powietrze stwarza zagrożenie terrorystyczne

  Zanieczyszczone powietrze stwarza zagrożenie terrorystyczne

  Zanieczyszczenie powietrza w chińskich miastach jest tak wielkie, że uniemożliwia działanie sieci ok. 20 mln kamer przemysłowych używanych przez władze kraju do monitoringu. Eksperci ostrzegają przed możliwymi atakami terrorystycznymi.
 • Prezydent informuje o zakończeniu walk, ogłasza 3-dniową żałobę

  Prezydent informuje o zakończeniu walk, ogłasza 3-dniową żałobę

  Prezydent Kenii Uhuru Kenyatta oświadczył we wtorek wieczorem, że oblężenie centrum handlowego Westgate w Nairobi, opanowanego przez islamistów w sobotę, zakończyło się. Ogłosił trzydniową żałobę po zdarzeniach, w których zginęło kilkadziesiąt osób.
 • Przywódca Al-Kaidy ogłosił wytyczne dla dżihadu

  Przywódca Al-Kaidy ogłosił wytyczne dla dżihadu

  Przywódca sunnickiej Al-Kaidy Ajman al-Zawahiri wydał pierwsze konkretne wytyczne dla dżihadu - informuje w poniedziałek agencja Reuters, powołując się na dokument opublikowany przez SITE, organizację śledząca działalność online ugrupowań terrorystycznych.
 • Udawała ranną. Zgarnęła pół miliona odszkodowania

  Udawała ranną. Zgarnęła pół miliona odszkodowania

  Amerykanka otrzymała 480 tysięcy dolarów za "obrażenia mózgu", jakich rzekomo miała doznać podczas zamachu terrorystycznego na mecie maratonu w Bostonie. Okazało się jednak, że kobiety nie było w ogóle w tym mieście w dniu zdarzenia, a świadectwa lekarskie ze szpitala podrobiła.
 • Dorn: Wniosek o wotum zaufania - terror wobec własnego zaplecza

  Dorn: Wniosek o wotum zaufania - terror wobec własnego zaplecza

  Wniosek premiera o wotum zaufania to objaw słabości i strachu, a zarazem instytucja terroryzowania własnego zaplecza parlamentarnego - mówił w piątek w Sejmie Ludwik Dorn (SP). Postulował zmowę powszechną ws. rozwoju gospodarczego przeciw ministrowi finansów.
 • "Terroryzm na skrajnej prawicy to hańba dla Niemiec"

  "Terroryzm na skrajnej prawicy to hańba dla Niemiec"

  Kanclerz Niemiec Angela Merkel oceniła w poniedziałek, że wykryte w minionych dniach morderstwa imigrantów, popełnione przez neonazistowski gang, to "hańba dla Niemiec". Opowiedziała się też za zbadaniem możliwości delegalizacji neonazistowskiej partii NPD.
 • Białoruś: Po zamachu był "informacyjny terror opozycji"

  Białoruś: Po zamachu był "informacyjny terror opozycji"

  Tytułem "Informacyjny terror opozycji" opatrzyła w swym sobotnim wydaniu białoruska oficjalna gazeta "Zwiazda" rozmowę z ministrem informacji Alehiem Pralaskouskim na temat medialnych publikacji o poniedziałkowym zamachu bombowym w mińskim metrze.
 • Na tropie partyzanckiego arsenału

  Na tropie partyzanckiego arsenału

  Rzeczpospolita partyzancka powstała tutaj w latach największego zagrożenia. Terror ludowej władzy nie dawał się jednak we znaki tak mocno, jak zdarzało się to w innych miejscach opuszczonej przez sojuszników Polski.

Filmy - Terror (2)