termy

Artykuły - Termy (13)

 • Słowacja na rowerze: Rejon Liptowa

  Słowacja na rowerze: Rejon Liptowa

  Słowacja to prawdziwy raj dla rowerzystów! Zapierające dech w piersiach widoki, świetna infrastruktura i setki kilometrów rowerowych szlaków. Od czego zacząć jej zwiedzanie na dwóch kółkach?
 • Powstanie pierwszy w Polsce odwiert geotermalny do produkcji prądu

  Powstanie pierwszy w Polsce odwiert geotermalny do produkcji prądu

  Pierwszy w Polsce odwiert geotermalny na głębokość 5 tys. metrów, z którego ciepło ma służyć nie tylko do ogrzewania domów, ale i do produkcji energii elektrycznej, ma powstać w Szaflarach na Podhalu. W poniedziałek podpisano umowę w tej sprawie.
 • Kolejne baseny geotermalne na Podhalu

  Kolejne baseny geotermalne na Podhalu

  Największy kompleks geotermalny na Podhalu z powierzchnią basenów wynoszącą ponad 3 tys. metrów kwadratowych zostanie uruchomiony 1 czerwca w Chochołowie. Jednocześnie z obiektu będzie mogło korzystać 2,5 tys. gości.
 • Co pod choinkę? Świąteczny poradnik faceta

  Co pod choinkę? Świąteczny poradnik faceta

  Kto choć raz kupował świąteczno-mikołajkowe prezenty, wie że nie jest to łatwe zadanie. Na przeszkodzie stoją różne czynniki: brak czasu, pieniędzy czy też po prostu pomysłu. My postanowiliśmy zastanowić się, co sami chcielibyśmy dostać pod choinkę i stworzyliśmy mały poradnik zawierający przyjemne i pożyteczne prezenty dla każdego faceta.
 • Włoski biznes może zainwestować w jurajskie termy

  Włoski biznes może zainwestować w jurajskie termy

  Jest szansa, że podczęstochowski Olsztyn nareszcie znajdzie inwestora, który wybuduje termy jurajskie. Gminę dwukrotnie odwiedzili już włoscy biznesmeni, którzy o projekcie dowiedzieli się jeszcze na targach w Mediolanie - pisze "Dziennik Zachodni".
 • Naturalne sposoby leczenia bólu: termy, lecznicze wody i kąpiele

  Naturalne sposoby leczenia bólu: termy, lecznicze wody i kąpiele

  Urlop to dobra okazja, by wypocząć, ale też pozbyć się dolegliwości i podreperować zdrowie całej rodziny. Szczególnie, jeśli możesz go spędzić w okolicy uzdrowiska.
 • Tak rozbierzesz dziewczynę już na pierwszej randce!

  Tak rozbierzesz dziewczynę już na pierwszej randce!

  Jak skutecznie rozebrać dziewczynę na pierwszej randce? Pytanie jest podchwytliwe, ale odpowiedź prostsza, niż myślicie. Po prostu wystarczy zaprosić ją tam, gdzie wymagane jest pozbycie się znacznej części swojej garderoby. My znaleźliśmy odpowiednie miejsce na takie randez vous. Ale może po kolei...
 • Zielony dach Bani

  Zielony dach Bani

  Prace przy budowie Termy Bania w Białce Tatrzańskiej nabierają tempa. Do otwarcia pozostały już niespełna dwa miesiące, a obiekt przypomina coraz bardziej ekskluzywny budynek.
 • Egipt: Polacy badają wykopaliska z czasów hellenistycznych

  Termy z II-III wieku zlokalizowane w centrum antycznego miasta i domy mieszkalne z II-IV wieku bada i poddaje konserwacji Polsko-Egipska Misja Konserwatorska w Marina El-Alamein pod kierownictwem prof. Stanisława Medekszy z Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej.
 • Gminy coraz chętniej budują za prywatne pieniądze

  Po trzech miesiącach od wejścia w życie nowych przepisów o partnerstwie publiczno-prywatnym (PPP) pojawiają się już pierwsze inwestycje realizowane w ten właśnie sposób. Na zrealizowanie publicznej inwestycji z prywatnych pieniędzy zdecydował się Powiat Lidzbarski. W takiej formie lokalne władze chcą wybudować Termy Warmińskie.

Filmy - Termy (1)

 • Rzymskie termy w polskim krajobrazie

  Pomysł był jasny - odtworzyć Pompeje. W Czeladzi, z miłości do piękna i historii, zrodził się niezwykły projekt. Leszek Pustułka i Bartłomiej Ozimek stworzyli pomieszczenia, których wygląd i funkcjonalność wzorowane są na łaźniach sprzed wieków.