terminal

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Terminal (Film (2004) Reż.Steven Spielberg) ,

Artykuły - Terminal (128)

 • Podpisano umowę na rozbudowę terminalu LNG

  Podpisano umowę na rozbudowę terminalu LNG

  Umowę o dofinansowanie rozbudowy terminala LNG podpisano w środę w Świnoujściu (Zachodniopomorskie). - Polska będzie wkrótce suwerenna w zakresie dostaw gazu - powiedział podczas uroczystości prezydent Andrzej Duda.
 • Po terminal kartowy na pocztę i do listonosza

  Po terminal kartowy na pocztę i do listonosza

  eService, PKO Bank Polski, Poczta Polska i Orange chcą ułatwić przedsiębiorcom, którzy nie przyjmowali dotychczas płatności kartą, skorzystanie z programu, w którym przez rok można to robić bez opłat. Jak wczoraj pisała Interia, program Polska Bezgotówkowa właśnie się rozkręca, ale na razie niewiele firm wie, że może z niego skorzystać. Zawiązana koalicja ma to ułatwić.
 • Przedsiębiorcy mają szansę na darmowy terminal kartowy

  Przedsiębiorcy mają szansę na darmowy terminal kartowy

  Już są pierwsze efekty programu, dzięki któremu "drobny biznes" czyli sklepiki, wypożyczalnie, fryzjerzy i inne punkty handlowo-usługowe mogą zacząć przyjmować płatności kartą nie ponosząc przez rok żadnych kosztów. W ciągu 3 tygodni z tej opcji skorzystało 2,5 tys. punktów handlowo-usługowych. Wielu przedsiębiorców jeszcze nie wie o takiej możliwości, ale wkrótce ruszy intensywna kampania informacyjna.
 • Kolejny rodzaj oszustw - "na terminal płatniczy"

  Kolejny rodzaj oszustw - "na terminal płatniczy"

  Opolscy policjanci przestrzegają m.in. właścicieli i pracowników sklepów przed kolejnym rodzajem oszustw - "na terminal płatniczy". O sprawie poinformowały w czwartek służby prasowe opolskiej policji.
 • Amerykański gaz LNG trafi do Polski

  Amerykański gaz LNG trafi do Polski

  Skroplony gaz LNG ze Stanów Zjednoczonych trafi wkrótce do Świnoujścia. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało kontrakt na dostawę tego surowca z amerykańską firmą Cheniere Energy. O zawarciu umowy poinformował przebywający w Waszyngtonie szef gabinetu prezydenta RP.
 • LNG: Wszyscy odbiorcy zapłacą w nowych taryfach

  LNG: Wszyscy odbiorcy zapłacą w nowych taryfach

  Wkrótce ma zostać przedstawiony projekt ustawy dotyczący socjalizacji kosztów terminala LNG - zapowiedział na konferencji Michał Kurtyka, wiceminister energii. Resort chce, by taryfy PGNiG obowiązujące od stycznia 2017 r. uwzględniały socjalizację kosztów. Według tej koncepcji część kosztów funkcjonowania terminala LNG ma obciążyć wszystkich krajowych odbiorców gazu poprzez odpowiednią opłatę zwartą w taryfach.
 • Rynek LNG: Ceny gazu będą sprzyjać kupującym!

  Rynek LNG: Ceny gazu będą sprzyjać kupującym!

  Ilość skroplonego gazu ziemnego (LNG) w światowym obrocie w ciągu ostatnich dwóch dekad wzrosła ponad czterokrotnie. W wyniku oddania do użytku kolejnych terminali eksportowych, przede wszystkim w USA i Australii, ilość ta w ciągu najbliższych 20 lat powinna się jeszcze podwoić.
 • PEKAES uruchomił nowoczesny terminal w Sosnowcu - dalsza ekspansja grupy

  PEKAES uruchomił nowoczesny terminal w Sosnowcu - dalsza ekspansja grupy

  PEKAES SA, czołowa polska grupa logistyczna, poinformowała o uruchomieniu nowoczesnego magazynu w Sosnowcu i zmianie lokalizacji oddziału PEKAES w województwie śląskim. Nowy terminal cross-dockowy na terenie aglomeracji śląskiej poszerza skalę możliwości operacyjnych Firmy w tym kluczowym dla gospodarki regionie kraju. Duże możliwości przeładunkowe zapewniają szybką i płynną obsługę jeszcze większej liczby przesyłek krajowych i międzynarodowych.
 • Od czwartku testy przesyłu gazu z terminala LNG do sieci

  Od czwartku testy przesyłu gazu z terminala LNG do sieci

  7 stycznia rozpoczną się testy przesyłu gazu z terminala LNG w Świnoujściu do krajowego systemu przesyłowego - wynika z informacji operatora polskiego systemu przesyłu gazu, Gaz-Systemu.
 • Jak działa terminal LNG?

  Jak działa terminal LNG?

  Terminale LNG to ekstraklasa rynku energetycznego, są skomplikowane, nafaszerowane elektroniką, wymagają fachowej obsługi. Każdy z ich elementów spełnia najwyższe kryteria bezpieczeństwa. Terminal LNG w Świnoujściu powstał według sprawdzonych wzorców, wykorzystuje technologie z najwyższej półki.

Filmy - Terminal (2)

 • Kraje nadbałtyckie uniezależniają się od rosyjskiego gazu

  Na Litwie powstaje nowy terminal skroplonego gazu ziemnego, LNG. Ma to być sposób na uniezależnienie się od rosyjskiego Gazpromu - i pierwsza tak poważna konkurencja dla rosyjskiego giganta. - Mamy do tego prawo, jak również do niższych cen gazu - twierdzą Litwini.
 • Orlen wciąż zainteresowany terminalem w Świnoujściu

  Gaz staje się dla nas coraz ważniejszym paliwem - deklaruje w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria wiceprezes zarządu ds. finansowych PKN Orlen. Firma liczy na to, że uda się jej zdobyć jak największy dostęp do terminala LNG, który powstaje w Świnoujściu. - Cierpliwie czekamy na liberalizację rynku gazu, ale zakładamy, że w ciągu kilku lat będzie możliwość kupowania gazu nie tylko od firmy PGNiG - mówi Sławomir Jędrzejczyk.