Biznes - Teraz

Artykuły - Teraz (1041)

 • Analiza Interii (4): Reputacja nadzoru do odbudowy

  Analiza Interii (4): Reputacja nadzoru do odbudowy

  - Odbudowa reputacji i wiarygodności polskiego nadzoru nad bankami to teraz najważniejsze zadanie dla państwa, instytucji finansowych, A reputacja legła w gruzach - mówią rozmówcy Interii.
 • Głos teraz ma Izba Gmin

  Specjalny szczyt Unii, poświęcony Brexitowi zakończył się podpisaniem przez wszystkie kraje członkowskie wynegocjowanych warunków wyjścia.
 • Wyższe zarobki teraz, niższa emerytura w przyszłości - realny scenariusz dla osób wykonujących wolne zawody

  Wyższe zarobki teraz, niższa emerytura w przyszłości - realny scenariusz dla osób wykonujących wolne zawody

  Problem niskich emerytur dotyka w dużej mierze przedsiębiorców. Średnio otrzymują oni o kilkaset złotych mniej niż wynosi przeciętne świadczenie wypłacane z ZUS. A to spora grupa społeczna - licząca nawet 2,8 mln osób. Wśród nich znajdują się również przedstawiciele wolnych zawodów, czyli m.in. lekarze prowadzący własną praktykę, architekci czy prawnicy. Z badania Deutsche Bank poświęconego tej grupie wynika, że aż połowa tego typu profesjonalistów w Polsce nie odkłada na emeryturę poza obowiązkowym systemem. Ci, którzy gromadzą oszczędności na ten cel, najchętniej wybierają III filar.
 • Niewiele powodów do optymizmu

  Niewiele powodów do optymizmu

  Kolejny w tym tygodniu dzień zaczyna się na rynkach w ponurych nastrojach. Luzowanie polityki pieniężnej zwykle było pozytywnie odbierane przez rynki, ale teraz widziane jest jako znak słabości. W Europie kolejny dzień mija bez pozytywnego przełomu i w tym kontekście dolarowi nie szkodzą nawet słabsze dane. Dziś bardzo ważna publikacja raportu o PKB.
 • Pogrom na giełdach w oczekiwaniu na EBC

  Ostatnie godziny przyniosły pogłębienie spadków na giełdach od Stanów Zjednoczonych po Azję. Teraz wszystko wskazuje na to, że kolej na przecenę europejskich akcji, chyba że Mario Draghi zaserwuje 'coś' nadzwyczajnego podczas dzisiejszej konferencji prasowej.
 • Banki muszą ujawniać nasze transakcje, teraz grożą im wysokie kary finansowe

  Informacje i wszystkich naszych przelewach na rachunkach bankowych stały się dostępne i nie tylko dla rządowej administracji skarbowej. Są już gromadzone i analizowane w systemie STIR, a banki ponosić będą wysokie kary, jeżeli ich nie przekażą.
 • Nadchodzą PPK. Jak się przygotować?

  Nadchodzą PPK. Jak się przygotować?

  Wejście w życie ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych oznacza obowiązek wprowadzenia takich programów w większości dużych firm. Wiąże się ono z wyborem podmiotu, który będzie zarządzać zgromadzonymi składkami pracowników. Na osobach decyzyjnych spocznie obowiązek wyboru najlepszej instytucji finansowej. Eksperci radzą, by już teraz pomyśleć o zakomunikowaniu pracownikom wprowadzanych zmian.
 • Decyzja UE: Książki i e-booki równe wobec VAT

  Decyzja UE: Książki i e-booki równe wobec VAT

  Ministrowie finansów krajów UE zgodzili się, by e-booki i gazety elektroniczne objąć obniżonymi stawkami VAT, które teraz są stosowane dla publikacji papierowych. Każdy kraj Unii będzie mieć jednak dowolność.
 • ING oferuje nowy typ płatności w internecie

  ING oferuje nowy typ płatności w internecie

  Na rynku płatności w internecie mamy do wyboru nową opcję "kup teraz, zapłać później". Taką formułę oferuje już PayU, start-up PayPo oraz uruchomiona przez ING Bank Śląski bramka płatnicza "imoje" z usługą Twisto.
 • Rynkowe perspektywy

  Eurodolar startował dziś w okolicach 1,1630, potem zaś - po godzinie 9:00 - zaczął rosnąć, by po 15:00 uformować konsolidację w pobliżu 1,1680 - 1,17. Ten stan rzeczy utrzymuje się do teraz.