terapia

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Terapia (2019, reż. Constanze Knoche) ,

Artykuły - Terapia (62)

 • Nigdy nie jest za późno

  Nigdy nie jest za późno

  Pamiętam doskonale nasze pierwsze spotkanie. Nie sposób było nie zauważyć jej naturalnego piękna. Była osobą wyjątkowej urody, ale nie zdawała sobie z tego zupełnie sprawy. Nie była to, niestety, tylko skromność.
 • Trwają prace nad elektroniczną kostką do terapii autyzmu

  Trwają prace nad elektroniczną kostką do terapii autyzmu

  Elektroniczna kostka z dotykowymi ekranami może pomóc w terapii dzieci z autyzmem. Nad urządzeniem pracują polscy eksperci. Jak mówią, poprzez ćwiczenia skłaniające dzieci do naśladowania ruchu może ona zwiększać liczbę neuronów lustrzanych w mózgu.
 • W Japonii komórki macierzyste już naprawiają serca

  W Japonii komórki macierzyste już naprawiają serca

  Japońscy naukowcy dostali pozwolenie na wykorzystanie komórek macierzystych do leczenia osób z chorobami serca.
 • Nowe modyfikacje mRNA o znaczeniu terapeutycznym odkryte na UW

  Nowe modyfikacje mRNA o znaczeniu terapeutycznym odkryte na UW

  Zespół pracujący pod kierunkiem prof. Jacka Jemielitego z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego (CeNT) i dr Joanny Kowalskiej z Wydziału Fizyki UW opracował nową modyfikację struktury końca 5’ cząsteczki mRNA, tzw. kapu. Wynalazek wykazuje zaskakujące właściwości biologiczne, wzbudzając zainteresowanie przemysłu farmaceutycznego.
 • Do Europy trafi kontrowersyjna terapia z użyciem pasożytów?

  Do Europy trafi kontrowersyjna terapia z użyciem pasożytów?

  Kontrowersyjna terapia, w ramach której spożywa się jaja pasożytniczych robaków, jest obecnie oceniana przez władze niemieckie. Wszystko możliwe, że firma Tanawisa wypuści pierwszy licencjonowany produkt tego typu na europejski rynek.
 • Andullacja, czyli pozytywne wibracje

  Andullacja, czyli pozytywne wibracje

  Regeneracja, profilaktyka i terapia dzięki wibracji o odpowiedniej częstotliwości - to najkrótszy opis masażu andullacyjnego. Skuteczność tej technologii, od kilku lat wykorzystywanej m.in. przez profesjonalnych sportowców, polega na wprowadzeniu komórek i płynów w organizmie w mikrodrgania. Stymulowane w ten sposób naturalne mechanizmy fizjologiczne wspierają przemianę materii, stabilizują ciśnienie krwi, redukują ból oraz inne dolegliwości mięśniowe.
 • Chory związek

  Chory związek

  Ona i on. Szukają się, by w chorym związku zaspakajać swoje potrzeby. Potrzeby będące wynikiem błędów wychowawczych swoich rodziców. Narcyz i Kopciuszek. Szukają się, by odnajdując siebie, nie zaznać prawdziwego szczęścia.
 • Naukowcy z UW na tropie terapii na stwardnienie rozsiane

  Naukowcy z UW na tropie terapii na stwardnienie rozsiane

  Obiecujące odkrycie polskich naukowców z Uniwersystemu Warszawskiego za kilka lat może stać się podstawą rozwoju skutecznych terapii stwardnienia rozsianego, a także innych chorób autoimmunizacyjnych.
 • Nowatorska metoda leczenia bólu dostępna w Polsce

  Nowatorska metoda leczenia bólu dostępna w Polsce

  Termoablacja ultradźwiękowa - to szansa na znaczne polepszenie jakości życia chorych cierpiących na bolesne przerzuty nowotworowe do kości. Cała procedura trwa zaledwie 30 minut, a efekt przeciwbólowy pacjent odczuwa już po upływie trzech dni od zakończenia zabiegu. Taki zabieg odbył się w Polsce po raz pierwszy, w Szpitalu Specjalistycznym Pro-Familia w Rzeszowie.
 • Lek na autyzm coraz bliżej

  Lek na autyzm coraz bliżej

  Amerykańscy naukowcy odkryli nowy cel dla leków na autyzm. Dzięki nim być może już wkrótce choroba ta będzie w pełni wyleczalna.

Filmy - Terapia (8)

 • Na czym polega terapia lasem?

  Gdy podczas pandemii koronawirusa na jakiś czas zamknięto lasy, słychać było gniewne głosy osób spragnionych kontaktu z przyrodą. Nic dziwnego – natura ma dobry wpływ na nasze zdrowie. Można to odczuć m.in. dzięki kąpielom leśnym. Na czym polega ta aktywność? O tym w „Dzień Dobry TVN” opowiedział Jacek Gawroński - certyfikowany instruktor leśnych kąpieli. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • "Terapia piaskiem" robi furorę, choć jest mało przyjemna

  Maroko słynie z licznych zabytków i wspaniałych krajobrazów - od niedawna jednak turyści przyjeżdżają tam także po to, by poddać się... "terapii piaskiem". Wiąże się ona z 10-minutową koniecznością leżenia pod palącym piaskiem Sahary, w którym pacjent zostaje zakopany po szyję. Podobno taki zabieg usuwa toksyny z organizmu, łagodzi reumatyzm i leczy choroby skóry. Trzeba tylko przezwyciężyć lęk przed niemal całkowitym zakopaniem się w piasku, co dla niektórych może być problemem. „Piaskowa kąpiel” kosztuje około 13 dolarów. Po jej zakończeniu pacjent owijany jest w gorące ręczniki, co ma zabezpieczyć go przed doznaniem szoku termicznego wynikającego z nagłego ochłodzenia ciała. Później przychodzi czas na relaks w tradycyjnym namiocie, przywodzącym na myśl schronienia pustynnych nomadów.
 • Oto cudowny i prosty lek na starość!

  -To prawdziwa gimnastyka mózgu i ciała! Ta gra pozwala mi zachować jasność umysłu - cieszy się 87-letnia Misae, która nie wyobraża sobie życia bez codziennej dawki emocji z grą "Crocodile Panick". Badania uniwersyteckie dowodzą, że niektóre gry zwiększają ukrwienie płata czołowego mózgu - i mogą spowalniać rozwój zaburzeń funkcji poznawczych u osób starszych. Gra na automatach to dla tych ostatnich również świetna rozrywka. Nic dziwnego, że w ośrodku opieki nad seniorami w Jokohamie stworzono specjalną salę z automatami do gry. Takich inicjatyw będzie z pewnością więcej - w 2055 r. blisko połowa Japończyków będzie miała ponad 65 lat!
 • Cudowny lek na jedną z najgorszych chorób?

  Świat osoby cierpiącej na chorobę Alzheimera składa się z okruchów przeszłości i strzępków świadomości. Wystarczy jednak kilka linijek wiersza poznanego w dzieciństwie, by pamięć powróciła... Stowarzyszenie "Kissing It Better" działające w Wielkiej Brytanii od pewnego czasu stara się łagodzić skutki choroby Alzheimera u osób starszych poprzez czytanie im poezji. W projekt angażują się również młodzi ludzie, dla których chwile spędzone z podopiecznymi w podeszłym wieku to wyraz wdzięczności wobec starszych pokoleń.