teoria spiskowa

Artykuły - Teoria spiskowa (7)

 • Paul Is Dead. Jak powstała najsłynniejsza teoria spiskowa dotycząca muzyka?

  Paul Is Dead. Jak powstała najsłynniejsza teoria spiskowa dotycząca muzyka?

  W 1969 roku świat po raz pierwszy usłyszał o jednej z najsłynniejszych teorii spiskowych na świecie. Paul McCartney nie żyje, a The Beatles i sztab ludzi z wytwórni, chcąc uniknąć masowej histerii, ukrywają ten fakt przed opinią publiczną. Od tamtego minęło 50 lat, a teoria spiskowa znana jako "Paul Is Dead" rozpala wyobraźnie tropicieli tajemnic i konspiracji na równi ze śmiercią Elvisa i poszukiwaniem UFO.
 • Justin Bieber reptilianinem? Dziwna teoria spiskowa z australijską gazetą w tle

  Justin Bieber reptilianinem? Dziwna teoria spiskowa z australijską gazetą w tle

  Teorii spiskowych na temat gwiazd jest naprawdę mnóstwo. W oczach pewnej grupy zapaleńców znani na całym świecie wokaliści i muzycy są iluminatami, klonami, masonami, a może nawet w ogóle nie żyją. W marcu sieć obiegła natomiast teoria, według której Justin Bieber jest... jaszczurem.
 • Chemtrails. Planowane morderstwo czy mit?

  Chemtrails. Planowane morderstwo czy mit?

  Dla większości ludzi białe smugi widoczne niekiedy wysoko na niebie nie są niczym niezwykłym. Jednak wiele osób sądzi, że sprawa jest dużo poważniejsza i nawet zagraża to ludzkości.
 • Ropa naftowa, wpływy i teorie spiskowe

  Ropa naftowa, wpływy i teorie spiskowe

  Na przestrzeni minionych miesięcy nastąpił gwałtowny spadek cen ropy naftowej. Negatywnie odbija się to zwłaszcza na gospodarce Rosji, Iranu i Wenezueli. Spekulacjom i teoriom spiskowym nie ma końca.
 • Filmowe teorie spiskowe

  Filmowe teorie spiskowe

  Sekretne organizacje, tajne akcje i zakulisowe porozumienia... Spiski to jeden z ulubionych motywów w thrillerach!
 • Najlepsze teorie spiskowe w historii kina

  Najlepsze teorie spiskowe w historii kina

  Trylogia filmów o Jasonie Bournie, z Mattem Damonem w roli głównej, znalazła się na szczycie listy najlepszych produkcji ukazujących teorie spiskowe. Ranking powstał na zlecenie wytwórni Universal Pictures jako jeden z elementów promujących wydanie boxu blu-ray z filmami o Bournie.
 • Scenariusz dla TMT

  Złudne wrażenie poszerzania się rynku i wysoki kurs kontraktów na WIG-20 mogą okazać się pułapką. To jest oczywiście teoria spiskowa, która nie zyska zapewne aplauzu.