ten

Artykuły - Ten (0)

 • Specustawa przyspieszająca budowę mieszkań jeszcze w tym roku - prezes BGKN

  Specustawa przyspieszająca budowę mieszkań jeszcze w tym roku - prezes BGKN

  - Specustawa przyspieszająca procesy inwestycyjne dot. budowy mieszkań wejdzie w życie jeszcze w tym roku - zapowiedział w czwartek prezes BGK Nieruchomości Mirosław Barszcz.
 • Trump przedstawi plan reformy systemu podatkowego

  Trump przedstawi plan reformy systemu podatkowego

  Prezydent USA Donald Trump przedstawi w środę założenia planu reformy krajowego systemu podatkowego. Plan ten zakłada przede wszystkim zmniejszenie ciężaru opodatkowania amerykańskiego biznesu i przyspieszanie w ten sposób dynamiki wzrostu gospodarki.Trump, szykuje obniżkę podatku dochodowego dla części firm z 39,6 do 15%.
 • Będą zmiany dotyczące zawieszania działalności gospodarczej

  Będą zmiany dotyczące zawieszania działalności gospodarczej

  Obecnie przedsiębiorcy mogą zawieszać prowadzenie swojej działalności na okres od 30 dni do 24 miesięcy. Aby przedłużać ten okres, często wznawiają działalność na krótki czas, by potem znów ją zawiesić.
 • Nudny czwartek ale z ciekawszą końcówką

  Starając się w kilku słowach podsumować przebieg ostatnich wydarzeń warto zwrócić uwagę, że od 5 kwietnia na serii czerwcowej rozwijał się ruch boczny. Ten trend został dość gwałtowanie przerwany w końcowej fazie wtorkowej odsłony, gdy nagle doszło do silnego wzrostu presji podażowej.
 • Tak koncerny farmaceutyczne żerują na chorych. Pacjenci mają już tego dość

  Tak koncerny farmaceutyczne żerują na chorych. Pacjenci mają już tego dość

  Branża farmaceutyczna przez lata rozdawała karty. Ale chorzy mają dość bycia zakładnikami polityki cenowej koncernów.
 • Do 18 kwietnia urzędy skarbowe wypełnią za podatników PIT. Z tej możliwości może skorzystać w tym roku nawet 13 mln podatników

  Do 18 kwietnia urzędy skarbowe wypełnią za podatników PIT. Z tej możliwości może skorzystać w tym roku nawet 13 mln podatników

  Jeszcze tylko dzisiaj podatnicy mogą skorzystać z pomocy urzędów skarbowych przy wypełnianiu deklaracji rocznych. W ubiegłym roku z takiej możliwości skorzystało ponad 300 tys. osób. W tym roku może być ich znacznie więcej, dzięki nowym funkcjonalnościom usługi PIT PFR. Usługa ta jest dostępna dla wszystkich rozliczających się poprzez PIT-37, czyli w skali kraju dla 13 mln osób.
 • Dobry początek roku w Grupie BEST. Wzrost spłat i inwestycji w wierzytelności w I kwartale 2017 r.

  W I kwartale 2017 roku spłaty z zarządzanych portfeli wierzytelności wyniosły w Grupie BEST 61,6 mln zł wobec 52,5 mln zł w analogicznym okresie ubiegłego roku, co oznacza wzrost o ponad 17 proc. r/r. W tym samym czasie Grupa przeznaczyła 78,4 mln zł na inwestycje w nowe portfele wierzytelności, co przełożyło się na pozyskanie portfeli wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 418,5 mln zł. Dla porównania w I kwartale 2016 r. Grupa zainwestowała w nowe portfele wierzytelności 44,7 mln zł, pozyskując w ten sposób portfele wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 321,8 mln zł, a więc o blisko 100 mln zł niższej niż w tym roku.
 • Dwukrotne w ciągu stu lat "odprzemysłowienie" naszego kraju, czyli "nasze drogi do niepodległości"

  Dwukrotne w ciągu stu lat "odprzemysłowienie" naszego kraju, czyli "nasze drogi do niepodległości"

  Wbrew przekonaniom naszej poetki-noblistki, że "nic dwa razy się nie zdarza" sądzę, że w ciągu stu lat powtórzył się na naszych polskich ziemiach ten sam scenariusz "odprzemysłowienia", w dodatku zmieniając na zawsze naszą historię. W obu przypadkach realizowano ten sam cel przy pomocy analogicznych grup społecznych według podobnego scenariusza. Najpierw o celu: było nim zniszczenie lub głęboka dezorganizacja przemysłu, który stanowił (jak zawsze) dla kogoś zagrożenie konkurencyjne.
 • JR HOLDING będzie razem z POLMAN rozwijać spółkę Investoria

  JR HOLDING S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect od listopada 2012 r., podpisała porozumienie inwestycyjne z notowaną na alternatywnym rynku spółką POLMAN S.A. oraz dwoma osobami fizycznymi w zakresie rozwoju spółki zależnej Dinero Sp. z o.o. Podmiot ten zmieni nazwę na Investoria Sp. z o.o. i będzie zajmował się rozwojem systemów i serwisów przeznaczonych dla uczestników rynku kapitałowego.
 • PLN bez większych zmian, inwestorzy czekają na CPI

  Początek nowego tygodnia handlu na rynku walutowym przynosi nam nieznacznie mocniejszego PLN, niemniej ruch ten w dalszym ciągu mieści się w ramach ostatnich kilkusesyjnych konsolidacji.