tempo

Artykuły - Tempo (311)

 • W latach 2019-2021 tempo wzrostu PKB ma słabnąć

  Tempo wzrostu PKB w latach 2019-2021 będzie słabnąć, a inflacja w latach 2020-2021 znajdzie się blisko celu inflacyjnego NBP, wynoszącego 2,5 proc. - wynika z Ankiety Makroekonomicznej NBP. W tym roku analitycy banku spodziewają się tempa wzrostu PKB w przedziale 3,8-4,5 proc.
 • Prezydent Duda dla "DGP": Zaskoczyło nagłe pojawienie się ustawy o IPN, a potem tempo prac nad nią

  Prezydent Duda dla "DGP": Zaskoczyło nagłe pojawienie się ustawy o IPN, a potem tempo prac nad nią

  - Źle się stało, że ustawa o IPN została przyjęta w tym właśnie momencie i w takiej formie. W przeddzień Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Ale to naturalne, że żądamy respektowania prawdy historycznej, w tym uczciwej terminologii. To jest dbanie o polską rację stanu. Po to nas wybrano. W czasie drugiej wojny światowej zginęły trzy mln Polaków narodowości żydowskiej, ale zginęły też ponad dwa mln Polaków narodowości polskiej. Za pomoc Żydom groziła kara śmierci - mówi w rozmowie z Piotrem Zarembą prezydent Andrzej Duda.
 • P. Kuczyński: Surowce będą drożeć

  P. Kuczyński: Surowce będą drożeć

  - Dopóki dolar będzie tracić, trzeba się liczyć z podwyżką cen surowców - mówi Piotr Kuczyński, główny analityk Domu Inwestycyjnego Xelion.
 • Czerwińska: Nie ma powodów do podniesienia tempa dochodów budżetu w 2018 r.

  Czerwińska: Nie ma powodów do podniesienia tempa dochodów budżetu w 2018 r.

  - MF nie widzi powodów, aby podnieść tegoroczne tempo dochodów budżetu - poinformowała w środę w Sejmie minister finansów Teresa Czerwińska. Jej zdaniem, 2018 r. rok powinien być przełomowy, jeśli chodzi o absorbcję środków unijnych.
 • Grupa Kapitałowa Unima 2000 przyspiesza tempo rozwoju

  Niemal o 40 proc. wzrosły przychody ze sprzedaży w minionym roku obrotowym w GK Unima 2000. Wyniosły one 37,4 mln zł. Natomiast zysk netto na poziomie GK zamknął się kwotą 908 tys. zł.
 • Spokojny początek miesiąca, PZU nie zwalnia tempa

  Dzisiejsza sesja w Europie prezentowała się bardzo spokojnie, a sesję udało zakończyć się lekko ponad kreską. Z kolei sytuacja na polskim parkiecie była nieco burzliwa przez większość sesji, ale generalnie udało się zamknąć dzień dosyć płasko. Na rynku było też słychać plotki, że PZU nie zwalnia tempa z przejęciami.
 • Indeks PMI HSBC - Najsłabszy wzrost wielkości produkcji od października 2014 roku

  W maju wskaźnik PMI odnotował poziom powyżej neutralnego progu 50.0 ósmy miesiąc z rzędu, sygnalizując ogólną poprawę warunków w polskim sektorze przemysłowym. Jednak wskaźnik PMI spadł czwarty miesiąc z rzędu do wartości 52.4, wskazując na najsłabsze tempo poprawy warunków w sektorze od października 2014 roku.
 • Duże tempo wzrostu sprzedaży wody

  Duże tempo wzrostu sprzedaży wody

  Świat coraz bardziej kocha wodę w butelkach, a Polska wyróżnia się tempem wzrostu jej sprzedaży - donosi "Puls Biznesu".
 • Bezrobocie będzie spadać do późnej jesieni

  Bezrobocie będzie spadać do późnej jesieni

  Bezrobocie w kwietniu wyniosło 11,3 proc. - szacuje resort pracy i polityki społecznej. Tempo spadku liczby bezrobotnych nie przyspieszyło jednak tak, jak można było się tego spodziewać. Poniżej komentarz dr Grzegorza Baczewskiego, dyrektora departamentu dialogu społecznego i stosunków pracy Konfederacji Lewiatan.
 • Komorowski: Kończy się etap rozwoju w oparciu o niskie koszty pracy

  Komorowski: Kończy się etap rozwoju w oparciu o niskie koszty pracy

  - W jakiejś mierze wygasa mechanizm rozwoju gospodarczego Polski w oparciu o niskie koszty pracy - powiedział prezydent Bronisław Komorowski w środę podczas debaty na GPW poświęconej innowacyjności. Dodał, że liczy na odpowiednie tempo pracy Sejmu nad regulacją proinnowacyjną.