Templeton

Artykuły - Templeton (63)

 • Fondul Proprietatea może zadebiutować na GPW w w I kwartale 2012 roku

  Franklin Templeton Investment Management, zarządzający Fondul Proprietatea, chce wprowadzić fundusz na warszawską giełdę w I kwartale 2012 roku.
 • Niegrzeczni guru finansowego świata

  Niegrzeczni guru finansowego świata

  Ostatnio znów coraz głośniej o zarzutach stawianych finansowym guru i wymierzanych im karach. Nie tak dawno na tapetę wróciły stare grzeszki George'a Sorosa, największego awanturnika rynków i recydywisty. Teraz przyszedł czas na Marka Mobiusa. Nie są to z pewnością sprawy wielkiego kalibru, ale przywodzą wspomnienia tych najbardziej głośnych i refleksję nad tym, jak działają najwięksi magowie rynków, co mogą, a czego nie i jak ich wypowiedzi wpływają na innych oraz jak się mają ich słowa do tego, co rzeczywiście robią.
 • Akcjonariusze posiadający co najmniej 5% głosów na ZWZ Spółki po wznowieniu obrad

  Raport bieżący nr 27/2010Podstawa prawna: Art. 70 pkt 3 Ustawy o ofercie - WZA lista powyżej 5 % POLNORD SA ("Spółka") podaje do publicznej wiadomości wykaz akcjonariuszy posiadających co najmniej 5% ogólnej liczby głosów na XIX Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Spółki, po wznowieniu obrad w dniu 12.07.2010 r. ("ZWZ"). 1. Prokom Investments SA z siedzibą w Gdyni - 7.477.959 głosów, co stanowiło 53,61% liczby głosów obecnych na ZWZ i 33,69% w ogólnej liczbie głosów. 2. Os
 • Akcjonariusze posiadający co najmniej 5% głosów na ZWZ Spółki w dniu 30.06.2010 r.

  Raport bieżący nr 22/2010Podstawa prawna: Art. 70 pkt 3 Ustawy o ofercie - WZA lista powyżej 5 % POLNORD SA ("Spółka") podaje do publicznej wiadomości wykaz akcjonariuszy posiadających co najmniej 5% ogólnej liczby głosów na XIX Zwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Spółki, które odbyło się w dniu 30.06.2010 r. ("ZWZ"). 1. Prokom Investments SA z siedzibą w Gdyni - 7.477.959 głosów, co stanowiło 53,63% liczby głosów obecnych na ZWZ i 33,69% w ogólnej liczbie głosów. 2. Osiedl
 • Polska jest liderem

  Spędziłem ostatnio kilka tygodni w Europie, gdzie odwiedziłem kraje środkowoeuropejskie i region nadbałtycki. Mamy tam takie kraje, jak Polska, której wzrost PKB prognozowany jest na niemal 3%. Stosunek zadłużenia do PKB tego kraju nie przekracza 60%, a gdybyśmy obliczyli ten wskaźnik według tej samej metodologii, jaką stosują kluczowe gospodarki europejskie, wyniósłby on poniżej 40%.
 • Co sprzyja rynkom wschodzącym

  Co sprzyja rynkom wschodzącym

  Eksperci Franklin Templeton uważają, że kondycja światowej gospodarki nadal będzie się poprawiać, choć długoterminowe koszty i efekty działań podjętych w czasie kryzysu finansowego, m.in. potężnej ekspansji wydatków budżetowych, z pewnością przełożą się na wolniejszy wzrost gospodarek rozwiniętych. Z drugiej strony, w przypadku wielu gospodarek spoza grupy G-7, np.
 • Perspektywy na światowych rynkach akcji

  Perspektywy na światowych rynkach akcji

  Prawdziwa kondycja finansowa państw europejskich nadal pozostaje w zasadzie wielką niewiadomą. Obecny czas to dobry moment dla zdyscyplinowanych inwestorów do wyszukania atrakcyjnych okazji do inwestycji długoterminowych - uważają eksperci z Franklin Templeton.
 • Akcjonariusze posiadający co najmniej 5% głosów na NWZ Spółki w dniu 30.09.2009 r.

  Raport bieżący nr 61/2009Podstawa prawna: Art. 70 pkt 3 Ustawy o ofercie - WZA lista powyżej 5 % POLNORD SA ("Spółka") podaje do publicznej wiadomości wykaz akcjonariuszy posiadających co najmniej 5% ogólnej liczby głosów na XXIII Nadzwyczajnym Walnym Zgromadzeniu Spółki, które odbyło się w dniu 30.09.2009 r. ("NWZ"). 1. Prokom Investments SA z siedzibą w Gdyni - 7.370.708 głosów, co stanowiło 51,35% liczby głosów obecnych na NWZ i 33,25% w ogólnej liczbie głosów. 2. O
 • Zmiana udziału Templeton Asset Management Ltd. w ogólnej liczbie głosów

  Raport bieżący nr 59/2009Podstawa prawna: Art. 70 pkt 1 Ustawy o ofercie - nabycie lub zbycie znacznego pakietu akcji POLNORD SA ("Spółka") informuje, iż w dniu 22.09.2009 r. otrzymał od Templeton Asset Management Ltd. z siedzibą w Singapurze - podmiot pośrednio zależny od Franklin Resources, Inc., zawiadomienie, w trybie art. 69 ust. 2 pkt 1 lit. a) oraz art. 87 ust.1 pkt 3 c) Ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o ofercie publicznej..., o zmianie w dniu 17.09.2009 r. udziału o ponad
 • Inwestycje: Pewniakiem będą kraje BRIC

  Inwestycje: Pewniakiem będą kraje BRIC

  Rozmowa z dr. Markiem Mobiusem, prezesem, Templeton Asset Management Ltd. Chiny konsekwentnie zmierzają ku pozycji kluczowego gracza w gospodarce światowej.