temperatury

Artykuły - Temperatury (184)

 • Wzrost temperatur jest nieunikniony

  Wzrost temperatur jest nieunikniony

  Według najnowszych badań, globalny wzrost temperatur o 1,3 stopnia Celsjusza jest nieunikniony.
 • Rok 2015 był najcieplejszy w historii pomiarów

  Rok 2015 był najcieplejszy w historii pomiarów

  ​Średnie temperatury w 2015 roku były w skali całej Ziemi najwyższe w historii prowadzonych przez człowieka pomiarów - podały w środę amerykańska Narodowa Agencja ds. Oceanów i Atmosfery (NOAA) oraz NASA.
 • IMGW: Styczeń w Zakopanem jednym z cieplejszych w historii

  IMGW: Styczeń w Zakopanem jednym z cieplejszych w historii

  Tegoroczny styczeń w Zakopanem był jednym z cieplejszych w historii. Średnia temperatura wyniosła minus 1,1 st. C., a najwyższą temperaturę zanotowano 10 stycznia wówczas było 10,6 st. ciepła - powiedział Michał Furmanek z zakopiańskiej stacji IMGW.
 • Australia: Upały nie dają za wygraną

  Australia: Upały nie dają za wygraną

  Kolejny dzień zmagań Australijczyków z upałami. Na południowym-wschodzie kraju temperatura przekroczyła nawet 45 stopni Celsjusza w cieniu.
 • USA: Śnieżyce, wichury i rekordowo niskie temperatury

  USA: Śnieżyce, wichury i rekordowo niskie temperatury

  Stany północnego wschodu i środkowego zachodu USA zmagają się od czwartku ze śnieżycami, silnym wiatrem i temperaturami sięgającymi poniżej 20 st. C. W komunikacji lotniczej i na drogach zapanował chaos. Prognozy są fatalne. Mowa w nich o mrozach i wichrach z temperaturami poniżej minus 30 st. C.
 • IMGW: Październik cieplejszy niż zwykle

  IMGW: Październik cieplejszy niż zwykle

  Tegoroczny październik na przeważającym obszarze kraju pod względem termicznym był bardzo ciepły i "anomalnie ciepły". W rejonie Wrocławia, Bielska-Białej i Rzeszowa był ekstremalnie ciepły - informuje IMGW w przesłanym PAP komunikacie.
 • Prof. Tryjanowski: Na ociepleniu wygrają ci, których nie lubimy

  Prof. Tryjanowski: Na ociepleniu wygrają ci, których nie lubimy

  W cieplejszym świecie najlepiej odnajdą się ci, którzy się najszybciej adaptują. Tak się składa, że zwykle są to ci, których bardzo nie lubimy, pasożyty i patogeny - mówi biolog środowiskowy, prof. Piotr Tryjanowski.
 • Prognozy pogody na weekend. Będzie nawet 21 st. C

  Prognozy pogody na weekend. Będzie nawet 21 st. C

  Ciepło, cieplej, coraz cieplej... Najbliższy weekend upłynie pod znakiem wysokich temperatur. Na południu kraju, między innymi w Małopolsce oraz na Podkarpaciu, ma być nawet do 21 stopni Celsjusza. Najwięcej pogodnego nieba i chwil ze słońcem na południu kraju. Lokalnie spodziewane są również, na szczęście głównie przelotne, opady deszczu. Warto dobrze zaplanować weekend, bo mogą to być ostatnie tak ciepłe dni w tym roku...
 • Prognozy: W weekend nawet do 21 st. C, potem zmiana pogody

  Prognozy: W weekend nawet do 21 st. C, potem zmiana pogody

  Pogoda w najbliższych dniach nadal ma nam sprzyjać. Słońca ma być dużo, a termometry będą wskazywać wysokie wartości. W sobotę i w niedzielę na południu kraju, m. in. w Krakowie, ma być nawet do 21 stopni Celsjusza. Rano widzialność będą utrudniały gęste mgły, dlatego kierowcy i piesi powinni zachować szczególną ostrożność. Z obecnych prognoz wynika, że początek tygodnia ma przynieść ochłodzenie i opady deszczu.
 • Prognozy: Dużo słońca i nawet do 27 st. Celsjusza!

  Prognozy: Dużo słońca i nawet do 27 st. Celsjusza!

  Słońca nie zabraknie w żadnym regionie Polski i z każdym dniem temperatury będą rosły - pogoda szykuje nam w najbliższych dniach miłą niespodziankę. Termometry mają wskazywać nawet do 27 stopni Celsjusza. Jak wynika z prognoz, taka przyjemna letnia aura ma się utrzymać co najmniej do połowy przyszłego tygodnia.