telewizor 4K

Artykuły - Telewizor 4K (24)

 • ​Test Samsung QLED Q80T

  ​Test Samsung QLED Q80T

  Sprawdzamy jeden z najnowszych telewizorów QLED Samsunga - model Q80T, stworzony z myślą o graczach i osobach, szukających telewizora oferującego wszystkie najnowsze rozwiązania technologiczne. Jak Q80T sprawdza się w praktyce?
 • Telewizory Toshiba UA6B63DG i UA4B63DG z głośnikami Onkyo w Polsce

  Telewizory Toshiba UA6B63DG i UA4B63DG z głośnikami Onkyo w Polsce

  Do Polski trafiły nowe telewizory 4K marki Toshiba - Modele UA6B63DG i UA4B63DG. Zostały one wyposażone w kilka ciekawych technologii, począwszy od systemu Android TV 9.0 na głośnikach marki Onkyo kończąc.
 • The Serif Samsunga debiutuje w Polsce - to inne podejście do telewizorów

  The Serif Samsunga debiutuje w Polsce - to inne podejście do telewizorów

  Na polskim rynku debiutuje kolejny telewizor Samsung z kategorii Lifestyle. Wyróżnia go innowacyjne wzornictwo i kilka nietypowych, zastosowanych w nim rozwiązań.
 • Playery 8K na polskim rynku

  Playery 8K na polskim rynku

  W Polsce pojawiły się pierwsze playery 8K - odtwarzacze multimedialne na Androidzie pod marką DI-WAY od czeskiej firmy Sapro.
 • ​Samsung Crystal UHD debiutują w Polsce - co potrafią?

  ​Samsung Crystal UHD debiutują w Polsce - co potrafią?

  Na rynku debiutują nowe topowe telewizory LCD Samsunga. Tegoroczne modele zyskały nie tylko nową nazwę - Crystal UHD - ale także szereg nowych technologii i funkcji. Linia ta obejmuje trzy serie TU8500, TU8000 i TU7100, które dostępne są w rozmiarach od 43 do 82 cali.
 • Ponad 233 mln telewizorów 4K do 2024 roku

  Ponad 233 mln telewizorów 4K do 2024 roku

  Ponieważ wskaźnik penetracji telewizorów na całym świecie jest dość duży, rynek płaskich telewizorów napędzany jest przez sprzedaż telewizorów o wyższej rozdzielczości (4K i 8K), większym rozmiarze ekranu (60 cali i więcej) oraz połączonych i zintegrowanych aplikacjach. Z analiz wynika, że sprzedaż w 2024 roku wyniesie ponad 233 mln telewizorów 4K.
 • Sharp do 70- i 60-calowych telewizorów dokłada drugi gratis

  Sharp do 70- i 60-calowych telewizorów dokłada drugi gratis

  Sharp wprowadza do sprzedaży cztery nowe modele telewizorów 4K UHD Smart LED TV dostępnych w rozmiarach: 60 i 70 cali. Kupując 70- lub 60-calowy telewizor Sharp z serii UI9362E, każdy otrzyma odpowiednio 40-calowy model FI3012E lub 32-calowy model HI3012E.
 • TCL stało się Huaweiem i Xiaomi rynku telewizorów

  TCL stało się Huaweiem i Xiaomi rynku telewizorów

  Chiński potentat rynku telewizorów - TCL Electronics, idzie śladami Huaweia i Xiaomi, zyskując coraz większą popularność. Zamiast urządzeń mobilnych, firma radzi sobie coraz lepiej w segmencie odbiorników telewizyjnych.
 • Rozdzielczość 8K: czy 4K odchodzi w zapomnienie?

  Rozdzielczość 8K: czy 4K odchodzi w zapomnienie?

  Jeśli niedawno kupowałeś telewizor o rozdzielczości 4K i myślałeś, że inwestujesz w dopiero nadchodzący standard, być może byłeś w błędzie. Na horyzoncie pojawiają się już pierwsze telewizory, które wykorzystują zdecydowanie większą i bardziej nowoczesną rozdzielczość 8K. Czy to oznacza, że nadchodzi już kolejna „wymiana pokoleniowa”?
 • Ewolucja rozmiaru telewizora przez ostatnie 10 lat

  Ewolucja rozmiaru telewizora przez ostatnie 10 lat

  Telewizory mają coraz większą przekątną ekranu, ale wcale nie wiąże się to ze znacznym wzrostem rozmiarów odbiornika. Wraz z postępem w cyklu produkcyjnym paneli i samych telewizorów, udało się praktycznie wyeliminować ramki boczne w TV. Samsung w ciekawy sposób pokazał, jak wyglądała ewolucja telewizorów na przestrzeni 10 lat.